Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fehérjebevitel gondok?

Fehérjebevitel gondok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok testépítő!!!

Heti 3* súlyzós edzéssel ( hot iron ) és 3* 90 perc kardió edzéssel formásan fogok fogyni?

Nincs rajtam sok plusz kiló,talán 3-4,inkább aránytalan vagyok. Szeretném a derekamról,hasamról eltűntetni a zsírpárnákat, a karomat is feszesíteni,a popsimat,combjaimat kerekíteni,formásítani.


Így is nekem a súlyzós edzések előtt 3 g/ts fehérjét kell bevinnem ahhoz,hogy tónusos legyek és 2/ts grammot,ha csak kardiózom?


Pont ma láttam egy honlapon egy 5 hetes alakformáló programot,ami ugyan nem ilyen fehérjés-szénhidrátos étrend volt,de mégis izmosabbak lettek,aerobikkal..

Úgyhogy nekem valahogy hihetetlen,hogy diéta alatt csak fogyni fogokés nem formásodok semmit..

Kaptam már privát választ,hogy itt sokan a testépítős dolgokkal érvelnek,de én átlagos ember vagyok,nem vágyódom fitness modell alakra-EGYENLŐRE! Csupán minél hamarabb a zsírt eltűntetni,egy jobb alakkal.



2012. dec. 30. 23:41
 1/5 A kérdező kommentje:
?
2012. dec. 31. 00:21
 2/5 anonim ***** válasza:

Tehát szerinted lehet fogyni egyszerre hasból és közben meg izmosodni popsira, combra?

Akkor figyelj:Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni naturálban, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).


A 3g*ttkg és 2g*ttkg-ot szépen félre értetted. Ezek napi beviteli értékek, nem edzés előttiek.

Tehát egy 60 kilós embernek EGÉSZ NAPRA kell szálkásításkor 180g fehérje, nem pedig csak egy evésre!!


De azt gondolom tudod, hogy miként számoljuk ki. Mindent nyersen mérünk és számolunk, nem főzés után. 100g csirkemellben van 25g fehérje. Tehát fél kiló csirkemell naponta biztosít neked 125g fehérjét, amit kiegészítve protein tápkieggel és este túróval meg is van a napi fehérjemennyiség.


Az hogy te nem vagy testépítő, az nem jelenti azt, hogy a te szervezeted máshogy működik. Neked is plusz tápanyag kell az izomnöveléshez és kalória mínusz a szálkásításhoz, azaz a zsírból történő fogyáshoz. A kezdeti pár hétben némi izmosodás lesz, ezt hívják kezdő effektusnak, de ez gyorsan megáll és szálkásításnál további izmosodás nem lehetséges.

2012. dec. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én fogalmaztam rosszul,nyilván nem edzés előtt ennék meg fél kiló csirkét :D:D Hanem,hogy edzés napokon 3, kardió napokon 2.

És pont azt válaszoltad,amit magam is leírtam burkoltan a kérsében ( "itt sdokan a testépítős dolgokkal érvelnek" )

Engem inkább az érdekelne,hogy így egyáltalán fogyok-e vagy felesleges terhelem a szervezetem és az alakom sem változik semmit..20 millió képet láttam fogyás előtt-fogyás után,ahol nagyon jó tónusosak lettek az emberek,ami nekem már elég,akkor ők lennének a genetikai csoda?!

Számomra hihetetlen,hogyha emelgetem a súlyokat, figyelek a fehérjére,mellette kardiózom is,hogy formailag semmi sem fog változni.

2012. dec. 31. 08:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Dehogynem fogsz fogyni. Szép formád lesz súlyzós edzéssel és aerob edzéssel kombinálva + szálkásító diétával.

De izomnövekedés minimális lesz diétában, ezt szerettem volna írni. Viszont a zsír szépen lejön és az előtűnő izmok nagyobbnak is látszódhatnak szálkásan. Egy zsírtalanabb izmosabb tesz optikailag nagyobbnak is tűnhet, mint egy fedettebb, zsírosabb.

2012. dec. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Csúúúcs, köszönöm :)
2012. dec. 31. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!