Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Street workout edzésterv...

Brokenbone kérdése:

Street workout edzésterv mellé érdemes fehérjeport fogyasztani?

Figyelt kérdés

Heti 3 street workout edzést végzek (teljes test) és igyekszem sok fehérjét bevinni a hétköznapi étkezések során. Az kérdésem, hogy érdemes-e pluszba fehérjeport fogyasztanom? Segít, hogy egy bizonyos szintig fejlődjön az izomzatom a saját súlyos edzésekkel?


Tudom, hogy igazán látványos "bodybuilder" izomtömeget csak súlyzókkal lehet elérni, de nem ez a célom.



2023. ápr. 24. 19:09
A kérdező szavazást indított:
Érdemes
Nem érdemes
10 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Fogalmad nincs, mire való a fehérjepor, igaz? A fehérjepor arra való, hogy ha az egyén adott napon nem képes szilárd ételből fedezni az izomépítéshez szükséges napi proteinbevitelét (kb. 1,5 g/tskg), akkor este megiszik egy fehérjeturmixot, és meg is van a bevitel. Hány gramm a napi fehérjebeviteled? Számolod egyáltalán valamilyen alkalmazással az elfogyasztott fehérjét, vagy csak nulla tudással fekvőzgetsz "street workout" címszó alatt, mellette pedig tömöd a csirkemellet?
2023. ápr. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem nemtudom, segíts. A hajamra kell kennem?



65 kg vagyok, ülőmunkát végzek szóval 65 grammot igyekszem legalább bevenni.

Az a baj, hogy egyik oldal ezt mondja a másik azt. Te most 1.5 grammot írtál, van ahol meg 1 grammot olvastam testsúlykilogrammonként passzív munkavégzést mellett. Most akkor mi a helyes?

2023. ápr. 24. 19:30
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

"egyik oldal ezt mondja a másik azt. Te most 1.5 grammot írtál, van ahol meg 1 grammot"

Ne random oldalakról tájékozódj sporttáplálkozás témakörben, hanem vagy olvass el egy-két magyar nyelvű tanulmányt, vagy hallgass meg pár szakmai podcastot. 1 g/tskg fehérje egy semmilyen sporttevékenységgel, semmilyen fizikai aktivitással nem rendelkező nőnek talán fedezi azt az igényét, ami már elegendő ahhoz, hogy ne alakuljon ki nála hiánybetegség. 1 g/tskg fehérjével te semmilyen érdemi izomnövekedésre ne számíts. Az ideális napi fehérjebevitel a vizsgálati anyagok szerint valahol 1,5-2,0 g/tskg között van. Ennél valamennyivel nagyobb fehérjebevitel sem okoz egészségügyi problémát önmagában, de feltételezhetően haszna sincs. Viszont az említett tartomány alsó határát azért célszerű tartani, ugyanis ha nincs elegendő fehérje, akkor hiába a progresszív erőedzés, hiába a kalóriamennyiség, megszívod.

2023. ápr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Akkor ezek szerint viszont érdemes lehet kipróbálni, mert nem mindig tudom ezt a mennyiséget étkezés útján bevinni.

2023. ápr. 24. 19:46
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

65k-os testtömeg mellett hogy a jó istenbe nem tudsz kajából bevinni fehérjét???


Persze miattam vehetsz fehérjeport nyugodtan, csak nem értem minek

2023. ápr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tudok, csak nem minden nap. Ha sok a meló (telefon üfsz) és utána megyek egyből suliba akkor jól jöhet. Nem nyakra-főre fogom vedelni.
2023. ápr. 24. 20:17
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha számolod hogy mennyit viszel be kajából és tudod mennyit kell porral bevinni hogy meglegyen a célérték akkor igen, érdemes, bajod biztos nem lesz tőle.
2023. ápr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszkösz
2023. ápr. 24. 21:16
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Meg mindig szilard kaja az egeszsgees es csirkemell olcsobb mint a mostani feherjek…
2023. ápr. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem az szamit, hogy hol edzel vagy edzel e.. Hanem hogy ki kell e egesziteni a kajat. 1g az eleg karcsu, min 1,5 de 100gt is nagyon konnyu megenni. 2x annyi bemegy majdnem kajabol
2023. ápr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!