Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » DietGainz a magyar testépítés...

DietGainz a magyar testépítés pápája?

Figyelt kérdés
a kérdezz-felelek csak arról szól nála, hogy embereket oltogat rendkívül lekezelő stílusban.

2023. márc. 17. 12:29
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a dietgainzes csávó sem egy nagy eresztés, de általában a többi jutyúbos sztárocska sem. Inkább külföldi forrásokat használok, azok közül is inkább a poweres dolgokat tudom valamennyire komolyan venni (pl. edzésprogramozási módszerekkel kapcsolatban).

Ez a sima gyúrogatás régen is olyan volt, hogy mindenki marhára értett hozzá, és osztotta az észt, csak akkor mások voltak a központi megmondóemberek, akiket követtek a nép egyszerű gyermekei.

2023. márc. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

"a sima gyúrogatás régen is olyan volt, hogy mindenki marhára értett hozzá, és osztotta az észt"

Ja, ez mindig is megvolt. Annyi a különbség, hogy most a legújabbak a DietGainz, Három Harmad, Páldi Gábi típusú megmondóemberek, akik tudnak kalóriát számolni, ismerik az RPE-skálát, meg szoktak olvasgatni a PubMeden, és már az összes konditerembe járó őket sztárolja. Aki régen sem a shopbuilderről, meg a gyúrós haveroktól tájékozódott, hanem utána nézett a dolgoknak normális forrásban, az 15 éve sem költött BCAA-ra, meg 15 éve is RIR alapon programozta az edzését, csak akkor még nem ez volt a divat, ezért nem tűnt fel senkinek. Emlékszem, hogy amikor még anno 2009-ben megkérdezte tőlem egy kezdő srác a konditeremben, hogy szálkásításnál a szénhidrátot vagy inkább a zsírt kell csökkenteni, akkor én mondtam neki, hogy a kalóriát, ugyanis szálkásítás egyenlő kalóriadeficit. Na ezt az eretnek kijelentést akkor ott páran meghallották, és utána azok az emberek kezdtek el ostobának nevezni a hátam mögött, akik most csodálattal isszák DietGainz szavait, mert nekik 2023-ig kellett várni, hogy leessen, mégsincs anabolikus kapu.

2023. márc. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem én is, hogy annak idején az anyagosokon kívül azok néztek ki értelmesen, akik alapgyakorlatoztak nagy súlyokkal. Mi, a hülyegyerekek meg izolálgattunk szorgalmasan, meg éreztük az izmot...


És egyébként meglepően sokan tartanak még mindig itt, úgyhogy sajnos majdnem teljesen igaza van annak, aki azt írja, hogy semmilyen fejlődés nincs a '00-es évek óta, csak most mások az okos emberek.

Annyiban vitatom, hogy aki akar, az ma már negyed annyi idő és energia ráfordítással tud releváns információkhoz jutni, mint 15-20-25 évvel ezelőtt.

2023. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

"aki akar, az ma már negyed annyi idő és energia ráfordítással tud releváns információkhoz jutni"

Mégis napi szinten öt 16-26 éves srácnak kell elmagyarázni, hogy nem kötelező edzés után azonnal fehérjét inni az öltözőben, meg hogy bicepszre nem kell hét különböző gyakorlat 4x30 ismétlésszámmal.

2023. márc. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
És ez pláne úgy elkeserítő, hogy itt, ezen a platformon gyönyörűen nyomon követhető, 5-6, lassan 7 évvel ezelőtt ezeket egyszer már letisztáztuk, aztán csak látható, hogy a legtöbben aztán jönnek a 12-15 évvel ezelőtti kérdések színvonalán, ami egy dolog, de a válaszok is sokszor egy az egyben azt a korszakot idézik.😄
2023. márc. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

"a válaszok is sokszor egy az egyben azt a korszakot idézik"

Igen, ez tényleg para. Amikor egy srác kiírja, hogy hogyan tudna célzottan csak a hasáról fogyni, és a kommentelő leírja neki, hogy felüléssel meg lábemeléssel, akkor nem csoda, hogy sokan inkább a DietGainz típusú okostojások profiljára menekülnek, hisz ott legalább két hisztizés között valami érdemi tudásanyagot is lehet látni.

2023. márc. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

11-es vagyok. Az időbeli előrelépés nem feltétlenül jelent fejlődést (elég, ha az ember megnézi az aktuális világpolitikai helyzetet, de ebbe nem akarok belemenni).

Az edzéssel kapcsolatban: jelenleg olyan helyen edzek, ahol viszonylag sok fiatallal találkozom. Ami elkeserítő, hogy szinte senki sem az alapgyakorlatokra helyezi a hangsúlyt. Amíg én guggolok vagy felhúzást csinálok, addig a fiatalabbak általában bicepszeznek/gépeznek. Ha pedig valaki csinál rendes alapgyakorlatot, akkor látszik, hogy nincsen normálisan programozott edzésterve, csak ad hoc jelleggel választ valami munkasúlyt.

Abban teljesen egyetértek, hogy manapság a neten sokkal könnyebb használható információhoz jutni (örültem volna, ha annak idején valaki rávezet, mikor kell deload-olni, ismétlésszámot váltani stb.). De az internet átka, hogy a sok hasznos információ mellett kering rajta rengeteg haszontalan is. Ezeket pedig a legtöbb ember úgyse fogja tudni kiszűrni.

2023. márc. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"én guggolok vagy felhúzást csinálok, addig a fiatalabbak általában bicepszeznek/gépeznek"

Sajnos ma még mindig létezik az a klasszikus tévhit, hogy a szabad súlyos alapgyakorlatok csak erőt fejlesztenek, izmot nem, márpedig én izmos szeretnék lenni, nem erős, hát én testépítő csávó vagyok a strandon, nem dagadt erőemelő, meg az alapgyakorlatok amúgy is szétcseszik az izületeket, azokkal csak lesérülni lehet, a gépekkel meg lehet szép szálkás izomzatot építeni, és lesérülni sem lehet rajtuk. Ezt a tévhitet én is vallottam egészen 19 éves koromig, amikor az egyik szar vállgépen a legkisebb lapsúllyal nyomkodva egyszer csak roppant egyet a könyököm. A roppanás után három hónapig járhattam gyógytornára.

2023. márc. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Diétgenz?🤭 Az egyik videójában arról beszél, hogy nincs értelme ferdepados nyomásokkal, vagy tárogatásokkal a mell felső részére edzeni, mert az egyenes pados nyomások, vagy tárogatások ugyan úgy edzik a mell felső részét. Aztán egy másik videójában meg azt mondja, hogy az egykezes súlyzós ferdepados nyomás benne van a top 3 legjobb mellgyakorlatban. Szóval komoly az ember...😅
2023. márc. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 BlodDrunk ***** válasza:
0%

Nekem nincs bajom vele,alapból normális,nem kell mindenben egyet érteni vele,mindenkinek megvan a saját véleménye,amire a tudomány se tud mai napig választ adni vagy nem is kutattják olyan mértékben ami értékelhető lenne!,de lagalább őszintén beszél és nem ezt kamunatural szarsagot tolja..

Mint a legtöbb fitnesyoutuber celeb...

2023. márc. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!