Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A teljes edzés vagy az osztott...

A teljes edzés vagy az osztott edzés formálja,izmosítja jobban az embert?

Figyelt kérdés
Melyiket érdemesebb végezni,melyik a megterhelőbb a szervezetnek?

2023. jan. 15. 20:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem a felosztás izmosít, hanem az intenzitás és a volumen helyes programozása, továbbá a progresszív túlterhelés. Amíg ezekről semmit nem tudsz (a kérdésed alapján semmit), addig hosszútávon semelyik felosztástól ne várj komolyabb izmosodást.

"Melyiket érdemesebb végezni,melyik a megterhelőbb a szervezetnek?"

Összességében elmondható, hogy naturál hobbigyúrós szinten az osztott bro-split rossz és szuboptimális választás, de ez is rengeteg mindentől függ. A szervezet pedig akkor terhelődik meg negatív értelemben, ha szar az edzésprogramod és/vagy szar a regenerációd, ergo ez megint nem a felosztástól függ.

2023. jan. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%

Egyest is összegezve tehát: Az osztott edzés.

Mivel osztottban több időd van az egyes csoportokra, koncentráltabb edzésükre + azoknak regenerációra.

teljes testes edzést azok csinálnak, akiknek nincs idejük normálisan edzeni.

2023. jan. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

"teljes testes edzést azok csinálnak, akiknek nincs idejük normálisan edzeni"

Igen, biztosan azért végez/végzett rengeteg profi, akár világklasszis szintű bodybuilder (pl. akár Dorian Yates, Ronnie Coleman, stb.) teljes testes edzést, mert nem volt idejük normálisan edzeni. Nem baj, hogy főállású sportolókról beszélünk, akiknek az a munkája, hogy napi több órát edzenek.

2023. jan. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%

Mind megterhelő, mind működik, főleg az elején. Én jobban szeretem az osztottat, mert úgy hatékonyabb az edzés. Egy becsületes lábedzés után kizárt, hogy bármi más izmot rendesen letudnék edzeni, annyit kivesz az emberből.

Egyébként a teljes test edzés is osztott edzés, mert ez azt jelenti, hogy edzel egyik nap bicepszet, vállat, combot, következő edzés során mell tricepsz vádli... tehát nem 1 nap fogsz átmenni egyesével a tested összes izmán, hanem 1 napon belül mindenhonnan leedzel egy testrészt, de 2 egymást követő edzésen nem ugyan azt fogod csinálni.

Akármelyiket választod, szerintem a combra és vádlira érdemes 1 egész edzést szánni, tehát külön lábnapot tartani.

2023. jan. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
9%

"becsületes lábedzés után kizárt, hogy bármi más izmot rendesen letudnék edzeni, annyit kivesz az emberből"

Mintha ez pozitívum lenne, vagy mintha ez jelentene bármit is hipertrófia szempontjából.

2023. jan. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Ez azt jelenti, hogy annyira lemerít sok embert a láb leedzése, hogy nem marad elegendő energia arra, hogy ugyan olyan mell vagy hátedzést csináljunk, mintha előtte pár perccel nem köptük volna ki a tüdőt. Egy összecsapott mell vagy hátedzés pedig a minőség rovására megy. És ez nagyon sokat jelent.
2023. jan. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Ezért van csirkelába nagyon sok embernek. A lábat ritkán, vagy csak felületesen edzik. Pár guggolás, aztán jöhet a bicepsz, mert az látszik ki a pólóból. Szerintem érdemes az elején is odafigyelni a lábra, mert előbb utóbb feltűnik a tükörben, hogy van egy jobb felsőtest, de a 2 vékony láb belerondít az összképbe. Ezért érdemes már az elején jól csinálni, ne sajnáljunk egy napot a lábtól, megéri odafigyelni rá becsülettel.
2023. jan. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
Kb mindent probaltam mar tizenev alatt es nekem osztott, min 3 napos.
2023. jan. 16. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

igaza van az 1-esnek, nem a felosztáson múlik az izomépítés.

ha csak ez a 2opció van akkor inkább a teljes test.

viszont jól mondja a 6-os is, a teljes test iszonyat megterhelő

guggolás után még nyomj fekve, húzódzkodj, evezz, stb... szinte biztos hogy a 3-4. gyakorlatra már annyira ki leszel hogy csökken a teljesítményed és nem tudsz pl annyit és olyan jó technikával húzódzkodni mint egy külön hátedzésen.

én inkább az alsó-felsőtestet vagy a ppl-t javasolnám, vagy ezek kombinálását.

2023. jan. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 NTBS ***** válasza:
5%
Teljes test. Akkor arányos leszel.
2023. jan. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!