Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért van az h miután pl...

Miért van az h miután pl edzettem egy jót mellre vagy tricepszre akkor utána pár óra múlva egyáltalán nem érzem h gyúrtam volna rá. Nem is fáj meg semmi. Miért?

Figyelt kérdés
Kifulladásig csináltam a feladatokat szoval eléggé megterheltem. Meg ott még éreztem is h bedurran de pár óra mulva semmi baja

2023. jan. 15. 00:22
 1/3 anonim ***** válasza:
94%

"edzettem egy jót mellre vagy tricepszre akkor utána pár óra múlva egyáltalán nem érzem h gyúrtam"

Így működik a biológia.

"Nem is fáj meg semmi"

Még jó.

"Kifulladásig csináltam a feladatokat szoval eléggé megterheltem"

Azt ugye vágod, hogy a súlyzós edzés hatékonyságát nem kifulladásban, bedurranásban, izomlázban mérik? Az edzésprogramozásról, a progresszív túlterhelésről és az RPE skáláról hallottál már, ugye?

2023. jan. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Nem attól fog fejlődni ha edzés utàn mindened és izomlàzad lesz:p

Súlyzós edzésnél ha izomépítés a cél akkor nem fontos hogy kifulladj.

A pogresszív túrtheréssel tudsz változàsokat elérni, ami azt jelenti hogy minden héten ugyanazokat a gyakorlatokat végzed egy adott izomcsoportra, ha egy adott sullyal megy már 12 ismétlés, akkor veszel egy olyan súlyt amivel csak 6 ismétlést tudsz megcsinálni, és ezzel dolgozol addig amíg nem fog menni ezzel is 12 ezután ujra emelsz a sulyon

2023. jan. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat
2023. jan. 17. 23:03

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!