Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lábtoló plusz comb hajlitó...

Lábtoló plusz comb hajlitó elengendő nagy combizom építésehez?

Figyelt kérdés
Sima gugolásal gondjaim vannak így alternatívként lábtolózok de ahogy érzem szinte csak a comb feszitőt edzi de azt nagyon. A hajlítóra elég ha csak gépes láb hajlítást csinálok?
2022. máj. 17. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gondjaid vannak a guggolással?
2022. máj. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

A lábtoló nyilván csak a combfeszítőt edzi, hiszen a guggolás mozgásmintáját modellezi, ami egy erősen combfeszítő-fókuszú alapgyakorlat, a combhajlító ott csak stabilizáló szerepet tölt be. Na most a lábtolónál, mivel egy kötött mozgáspályájú gép, amin ülsz, ezért ott nem történik stabilizálás, hiszen nem kell mit stabilizálni. Ergo a lábtolón kicsit sem dolgozik a combhajlító.

Biztos lehetne találni több olyan tanulmányt, amiben megállapítják a tudós bácsik, hogy lehet jó lábad pusztán csak gépek használatával, de az igazság az, hogy én a való életben még nem láttam olyan embert, akinek nehézsúlyos rudas guggolás nélkül komoly combjai lettek volna. Combhajlítóra egyébként ott a conventional deadlift és a merevlábas felhúzás, úgyhogy én a hajlító gépet sosem szoktam használni, de nem mindenki szeret edzeni. Valaki szívesen eljátszadozik a gépeken is.

2022. máj. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt hetente hányszor csinálod? Mert ha egyszer, akkor ez édes kevés lábedzésnek. Ezen kívül mást nem is csinálsz lábra?
2022. máj. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
Ha csak egy naturál hobbista vagy aki lejár heti 2-3x terembe akkor nem szükséges guggolni. Rengetegen guggolnak rosszul, aminek a következménye nem rövid hanem hosszú távon fog meglátszani. Sokan szépen lassan kinyírják a gerincüket, térdüket, derekukat a rossz végrehajtás vagy a túl nagy súly miatt. Egy bizonyos súly fölött akkor is ártasz a testednek ha szabályosan csinálod. Az emberi test nem arra lett kitalálva h le fel guggoljon hatalmas súllyal a hátán, ezt megsínyli a tested előbb-utóbb. Naturalba ha guggolnál akkor se tudnál nagy combot építeni. Ne hallgass az olyanokra mint a 2-es meg a hozzá hasonló “kemény” csávók, “jaj kislány vagy ha nem guggolsz” ugyan már. Éljenek majd ők fájdalom csillapítókon 40+ évesen, neked legyen eszed.
2022. máj. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Lassan másfél éve edzek, ebből 10 hónap konditermi edzés.

Már az elejétől kezdve 2x edzettem meg minden izomcsoportomat egy héten.


Sosem hagytam ki lábnapot (jó, 1x, 1 lány miatt, de azt azóta bánom.. Nem érte meg.. :D).

Guggolással problémáim vannak, mert nem hajlik a bokám normálisan, így csak úgy tudok guggolni, ha felemelem a sarkamat. Ez finoman szólva sem biztonságos.


Próbálkoztam azzal, hogy tárcsát rakok a sarkam alá, viszont úgy sem éreztem biztonságosnak egy bizonyos súly felett és semmi értelmét nem láttam, hogy 80kgval 15-20 ismétléseket kell csinálnom hogy érezzek valamit a lábamban.

Utána jött a smith keretes + tárcsa a lába alá megoldás. Itt már jelentősen javult a biztonságérzet, és felmertem menni "nagyobb" súlyokra is. A probléma itt az volt, hogy semmit nem éreztem a keret miatt.


Gondolkoztam és értelmetlennek láttam azt, hogy én guggoljak. Helyette már a legelejétől kezdve lábtolózok/bolgár guggolás/keretben kitörés megy (mindig is ezek mentek, csak néha néha adtam esélyt a sima guggolásnak is, de mindig elment vele felesleges 20-30 perc az edzéseimből)


És lám, vannak lábaim. :D Nem akarok nagyképű lenni, de a lábam az, amire büszke vagyok. Lábtoló+egylábas lábtoló+bolgár guggolás+kitörés+combhajlító gépen (igen, gépen, 2#-es, képzeld el, vannak olyan gépek, amik nagyon jól eltudják találni a hajlítót)+merevlábas felhúzás. Ezeket használom és teljesen rendben vagyok velük. (nyilván ez nem heti 2x, mert az túl nagy volumen, mert bukásig megyek mindennél, általában 1-1 lábhajlító gyakorlat szokott lenni, kedden gépen, pénteken rúddal)


A kérdésedre a válasz, a combhajlító nem feltétlen fogja a nagy combizmodat megedzeni, hanem az a hajlítódat, bármilyen meglepő. :D Lábtoló elég lehet, de mellé még keress gyakorlatot, mert ez egyedül kevés. Egylábas lábtoló nekem rettentően sokat segített, sokkal jobban érzem, mint 2 lábbal, próbáld ki, de itt kifejezetten figyelj a súlyra és ne ego liftelj, mert sérülés itt is lehet belőle..


Egyébként is, vannak testépítők, akik soha sem guggoltak, mégis bitang lábuk van, biztos csak a szerencse miatt. :D


Ezt a kötelező felhúzni, guggolni, fekvenyomni dolgokat sosem értettem. Semmi sem kötelező. Csináld azt, ami neked jó és neked tetszik. Ne utáld az edzéseidet, hanem szeresd.

2022. máj. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

"Egyébként is, vannak testépítők, akik soha sem guggoltak, mégis bitang lábuk van, biztos csak a szerencse miatt."

Linkelj már naturál testépítőt, aki nem guggol, nem húz fel, nem végez nehézsúlyps alapgyakorlatokat, csak izolálgat, gépeken maszatol, aztán bitang lába van. Csak mert ezek a testépítők, akire te gondolsz, te nagy szakértő, azok nem éppen naturálok, így az ő rájuk igaz állítások rád, vagy a kérdezőre nem éppen vonatkoznak.

2022. máj. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%

ő nem egy naturál versenyző hanem egy hobbista.

teljesen jó a lábtolás a guggolás helyett.

bár én csinálnék mellé mást is.

hackguggolás esetleg.

a lábhajlitó gép meg tök jól megedzi a hajlitókat de csinálhatsz helyette merevlábas felhúzást is ha az jobban fekszik.



nagy divat itt szidni a gépeket de van azért pár hasznos gép.

a szarráizolálgatás tényleg nem jó dolog, de ne b*szd szét a gerinced, térded csak azért mert guggolni menő.

2022. máj. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulni rendesen guggolni, jó technikával, jó légzéssel, jó törzsfeszességgel, jó mobilitással, jó súly-menedzsmenttel. Röviden meg kell tanulni mozogni. Ha ez nem stimmel, akkor bármelyik gépen lesérül az ember. Sőt, munkámból kifolyólag a legtöbb sérült egyént azok között láttam, akik súlyzós gyakorlatok helyett a gépekre-csigákra alapoztak, aztán nulla edzettsége volt a stabilizáló izmainak. Szóval ha valaki pont azért nem guggol, mert fél a sérüléstől, az menthetetlenül van tévedve.
2022. máj. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, én derékfájós vagyok, viszont szeretek guggolni, ezért nálam a guggolás a legutolsó gyakorlat lábnapon. Tedd be utoljára a guggolást lábazásnál, mert akkor már nem tudod olyan nagy súllyal csinálni.
2022. máj. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Eleg lighti nyugger mod. Nem eleg komoly combhoz
2022. máj. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!