Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A guggolás mindenképpen...

A guggolás mindenképpen négyfejű combizom domináns ?

Figyelt kérdés

Guggolásnál általában a combfeszítőmet érzem a legjobban , de ha lehetséges akkor szeretném ,hogy a fenekem és combhajlítóm is hasonló intenzitással dolgozzon

Valami tapasztalat?

Hallottam már a szélesebb terpeszes módszerről , vélemények?

16 l



2022. ápr. 8. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Bárhogyan szélesíted a terpeszedet, a guggolás, mint mozgásminta anatómiailag a combfeszítődet veszi igénybe. Nyilván a mozgástartomány és a választott súly befolyásolja ezt az igénybevételt, de egyszerűen a guggolás gyakorlatát, mozgását csak a combfeszítőddel tudod végrehajtani. Ez így működik, máshogy nem.

A guggolást bármekkora terpesszel is csinálod, a farizom és a combfeszítő csak stabilizáló szerepet fog betölteni, mert ebben a mozgásmintában anatómiailag ez a funkciójuk.

Ha a fenekedet és a comhajlítódat szeretnéd megdolgozni, kedves Tizenhatell, akkor tessék felhúzni. Annál jobb gyakorlatot még nem találtak ki erre a kettőre.

2022. ápr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

Neked még ennyi idősen a házi feladatot kéne írnod.

100%

hogy egy 16 éves lány nem ezen gondolkodik, ez csak a szokásos troll az oldalról, kitudja hanyadik regről.

2022. ápr. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2 neked mi a problémád? Feltettem egy teljesen normális kérdést , ha erre nem tudsz válaszolni akkor nyugodtan tovább mehetsz az oldalon.

Nem tudom eldönteni hogy a fejlődni akaró fiatalokat vagy nőket nézed le ,mindkét esetben gratulálok a szintedhez :)

2022. ápr. 8. 17:37
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Imádom, hogy mindig egy komment van kiemelve, a segítség sose. Nincs mit.
2022. ápr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Hát ha igazat akarok mondani, te tuti nem vagy se fejlődni akaró fiatal, se nő.Max egy troll, aki napi szinte írja ki a lány vagyok hogy kell fenékre meg combra edzeni.

Már a fogalmazásmódról is megismerni téged,pityuka!

2022. ápr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló , gondoltam esetleg még érkeznek válaszok és azokkal együtt köszönöm meg .

De így külön is hálás vagyok az informatív hozzászólásodért .

2022. ápr. 8. 18:10
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Dolgozik ott a farizom és a combfeszítő is, csak nem érzed annyira. Próbáld úgy , hogy amikor tolod fel magad akkor sarokból told ne combból, és amikor kiegyenesedtél akkor picit húzd magad alá a csípődet és feszíts rá a farizomra.
2022. ápr. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
Nekem surun van izomlaz fenekbe guggolastol. Menj le koppig
2022. ápr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Aki lepontozott az legközelebb próbálja ki milyen ha sarokra terhel guggolásnál. A ráfeszítés meg segít aktivizálni a farizmot. ( nagyon sok embernek inaktív , és akkor hiába csinálja a guggolást meg a felhúzást…)
2022. ápr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7 Ez egy tökéletes példa a szabálytalan kivitelezésre. Lehet, hogy így "érzed" a farizmod, de majd gondolj erre a gyakorlatra ha később fájni fog a derekad. ;)

Kérdező, úgy tudod jobban dolgoztatni a farizmod, hogy amikor engeded le magad akkor a csípőd tolod hátra. Viszont mindenképp a négyfejű combizom lesz a fő mozgató.

2022. máj. 2. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!