Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár versenyekhez milyen...

Kerékpár versenyekhez milyen teljesítményt kell elérnem?

Figyelt kérdés
El akarok kezdeni versenyszerűen tekerni (így 14 évesen :D ), csak fogalmam sincs, hogy egy "átlagos" versenyen milyen gyorsan szoktak tekerni, vagy hány km-t, milyen terepen, milyen emelkedőkön...stb.

2012. dec. 15. 14:43
1 2 3
 21/24 Brain Storming ***** válasza:
Ezzel maximálisan egyetértek - én is erre gyúrok, sőt: idén, 39 évesen 20 km-en (igaz, 4x5 km-es résztávokon) sikerült 39 km/h fölötti átlagot tartani, jövőre 40 vagyok, illene a 40-et! :P Bár azt a kb 2.5 km/h-t nem biztos, h lehetséges lefaragni egy szezon alatt. :(
2012. dec. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Linkoln ***** válasza:

Hát, attól függ hogy mennyire volt nehéz idáig felhúznod.

Minnél messzebb vagy, annál lassabban lehet haladni egy tized km/h-t is. Esetleg, nagyon jó étrend, komoly edzésterv, jobb gép, húzhatna annyit hogy 1-2km/h-t javulj egyik szezonról a másikra ilyen tempóval. Komoly munka, a 40 még nekem sem megy. Én drukkolok neked! 40évesen a 40es átlag, jól hangzik, és csodás :) Jó érzés gyorsan tekerni.

2012. dec. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Brain Storming ***** válasza:

Thanx! :)


Az biztos, hogy kemény meló lesz - igazából tavaly nyár végén kezdtem komolyabban, előtte "haladó hobbi biciklista" voltam, mondjuk az nagyon sokat számít, h az ember hajlandó legyen évente párszor megmérettetni magát egy-egy versenyen, mert igazából ez motiválhat nagyobb teljesítményre, meg aztán a versenyek sokszor szép helyeken vannak, kirándulásnak se kutya egy-egy verseny. Annakidején futásban volt alapcél, h 10 km-t 40 perc alatt kellene lefutni (az is belekerült kb 1000-1200 kmnyi edzésmunkába és 7-8 hónapba); és bicajozásban is a 40 km/h egy minőségi alap. Sajnos nem nagyon vannak amatőröknek készült edzéstervek, v csak edzés leírások (ami van, az mind túl szakos, mindhez kell vmi extra kütyü, és mindet rendszeresen edző sportolók számára írják), így én is magam kísérletezem ki a módszereket, meg az elvárható szinteket. A gyorsító edzésmódszeremet is a középtávfutók edzésterve alapján dolgoztam ki, meg általános gyorsaságfejlesztési edzéselvek alapján... szóval már az én teljesítményemhez, amihez semmiféle háttértámogatásom sincs, már ehhez is kell egyfajta extra biciklismániákusság. Mondjuk, akinek volt már része a hosszútávú tekerések endorfináztatta narkotikumban úszó örömmámorában, az tudja, h könnyen függővé válhat az ember, amolyan "bicikloholizmus" alakul ki benne :P

2012. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Linkoln ***** válasza:

Az szép idő futásból is.

Ha tényleg nem rég kezdted, és nem profi szinten, akkor van esélyed a 40-re ami nagyon szép! Meglepő hogy ilyen szép tempóval tudsz tekerni, ilyen idősen ennyi edzés után.


Edzésről annyit hogy, nagyon fontos hogy hogy edzel, van hatékony, van kiégető, van lassú, van gyors, van ami inkább csak valamihez szoktatja a szervezetet, van ami észrevehetetlenül az állóképességet edzi, edződik a koordináció, meg minden.


Én is magamnek csináltam, miután kiiskoláztam magam a témában. Nemtudom hogy neked írtam e, de én azt javaslom hogy edz, heti 5 ször, kütyük nélkül kb úgy megfogalmazva, hogy valamivel az a tempó alatt amit 1 órán át tudsz tartani. Ez lehet hosszú is, értendtől, regerenációtól függően.

heti 1-2 szer legyen vagy pedálfordulatszámemelt, vagy pedálfordulatszám csökkentett edzésed. Azaz, mondjuk 110+os pedálfordulat/perc bemelegítés és bevezetés után, kb 30percet majd levezetés.

Illetve 80-os pedálfordulatos ugyan így. Egyik erőre jó, másik a keringés, oxigén ellátás, meg sok minden másra jó.

Plussz, mellé tehetnél intervallumos gyorsító edzéseket.

heti 2 max 3 edzést. Ezek rövidek és kemények.

Ezek előtt rendes bemelegítés, majd mondjuk 2 és fél perc sprint 2 és fél perc laza tekerés, majd újra, 3-4x.


Heti összessítettben kb:

1. sima edzés és intervallumozás

2. nap rő orientált edzés (80- fordulat) minimum 1 óra az egész edzés. Ha bírod, és nem égsz ki, mehet több.

3. nap szünet

4. edzés, laza, majd intervallumozás

5. sima edzés.


6. eszés, megnövelt pedálfordulattal

7. pihenés


FONTOS: 1. 2 ilyen hét után tarts egy hét lazább edzést.

2. intervallumost edzés 2 réászből áll, feltöltésből, és élvezésből

3 hónap intervallumozás után, 2 hónapot nem kell, akkor csak élvezd a hatását. (Mert kemény, és kigégethet, mellesleg a gyorsítás hatása gyorsan látszik, és nem fejlődik örökké. Ha több intervallumozást bírsz az persze jobb, csak tényleg kemény, és könnyen kiéget. Jó kaja nélkül emelni a periódusidőn, vagy növelni a periódusok szmát nem bölcs dolog)


Kajálásra figyelj, sok energia mannyen be, meg vitamin, kalcium, fehérje, minden jó ami javítja a regerenálódást, és javulást. Minél több jó kaja megy, annál többet edzhetsz kiégés nélkül.

2012. dec. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!