Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár versenyekhez milyen...

Kerékpár versenyekhez milyen teljesítményt kell elérnem?

Figyelt kérdés
El akarok kezdeni versenyszerűen tekerni (így 14 évesen :D ), csak fogalmam sincs, hogy egy "átlagos" versenyen milyen gyorsan szoktak tekerni, vagy hány km-t, milyen terepen, milyen emelkedőkön...stb.

2012. dec. 15. 14:43
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy az MTB és az outi között nagy különbség van, és már tapasztaltam is. Az MTB-t kell hajtani rendesen, az outival meg szinte repülök.
2012. dec. 17. 17:02
 12/24 anonim ***** válasza:
MTB is gyors sík terepen, döngölt/kövezett úton, viszont itt hegyvidéken jóval lassabb, mert a hágós részeken csak lassan lehet haladni, viszont lejtőre sokat kell fékezni, így ott sem tudsz gyorsabban haladni, mint országúton. Kolozsvári versenyen, néhányan annyit kellett fékezzenek, hogy a gyengébb tárcsafékek megégtek, na az nem kis energiaveszteség.
2012. dec. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Linkoln ***** válasza:

Inkább a terepen van különbség. Egy jó mtb is megy rendesen.

40km/h 35km/h kb ennyi a különbség.

A terep persze fog az mtbken még rendesen.De nyílt terepen, sztem amíg nem tudsz egy óra alatt 34-35 km-t megtenni egy jó mtb-vel komoly esélyes nem vagy-.

Értelem szerint genetika sokat számít. A többit meg az hogy sokan keményen edzenek.

Első év csak felzárkózás. Sokan 10éve edzenek, az azért meglátszik. Intervallumoznak is meg minden, fél millás bringájuk van.

2012. dec. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Azért a 35km/h az túlzás, de mindenképp 30-on felül
2012. dec. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. dec. 18. 17:48
 16/24 anonim ***** válasza:

De ez nem csak attól függ, hogy aszfalton megy-e vagy nem. A széltől is sokat függ, sőt a hőmérséklettől is. A múltkor nyáron 32-33Km/h-t tartottam 40Km-n keresztül, aztán meg a szél miatt lelassultam 25Km/h alá.


Aztán most nemrég megint letekertem a távot, de a hideg miatt egyszerűen nem bírtam gyorsabban tekerni, meg sokkal hamarabb megéheztem és el is fáradtam.

2012. dec. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Linkoln ***** válasza:

Igen, valóban a hideg fog.

De továbbra is tartom hogy 34-35km/h jó montival versenyzőnek tartandó aszfalton síkon.

Elhiszem hogy egy majd 3 colos gumival nm igazán lehet, de 1,7-es slick gumival, csak csak.

2012. dec. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Úgy más... 1,7es slick gumival aszfalton. Azt hittem legalább 2.1-es gumiról és terepről beszélsz. Úgy viszont tényleg meg kell legyen a 34-35, persze szél nélkül, az nagyon sokat számít.
2012. dec. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Brain Storming ***** válasza:

Nekem túlméretes outivázzal, 20/23-as gumikkal, könyöklővel sikerült a versenyszezon végefelé kinyomni már rendszeresen a 37 km/h-t az egy órára, síkon, tiszta időben. Acélvázas montival, kb 25-ös slic gumival kb 1/3 úton terepen sikerült 31 km/h tekerni egy órára. Télire a montira 1.95-ös terepgumikat tettem, esténként megyek fartlek edzésekre a városban, ahol 100-200-300 méterenként fékezés, gyorsítás, kanyar, stb van: ott kínkeservvel sikerül 30-as átlagot tartani 10-15 km-en, általában 25-28 km/h között sikerül. A városi éjszakai montizásokon 28 km/h volt legtöbb egy órára, de mint írtam, ott folyamatosan változik az irány, a sebesség, stb.


A hideg pedig valóban fontos tényező - nálam ez úgy jön ki, hogy totál beöltözve télen, ősszel, tavasszal sokkal kisebb teljesítményt sikerült nyújtani, mint szél hűtötte végtagokkal a nyári tekeréseken. ):o) Ez a bemelegítés miatt is fontos: télen, meg a hűvösebb időben jobban oda kell figyelni a bemelegítésre, mint nyáron, bár, ha nyáron akar teljesítményt menni az ember, ott is kell: nekem 30 perc, vagy 18-20 km kell ehhez, télen, vagy hűvösebb időbe akár egy óra is, vagy 30-35 km outival, montival kevesebb. Mondjuk futásnál is így van, ott is kb félóra elteltével kezdi érezni az ember, h már elmúlik a kezdeti izületi meg hasonló nyűg, és megjön a kedve is... hiába, az endorfinokért meg kell dolgozni, de ha beindult a termelődés, utána már csak az eléhezés lassíthatja az embert. ):o)

2012. dec. 19. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Linkoln ***** válasza:

Ez, kielégítő választ, szerintem.. :)

A montival 31, úgy, elég szép. Az outis 37-sem rossz, de azért nem egy 50km/h-s wiggins.. :D Jó mondjuk egy órán már ő sem tudná tartani az 50-et, meg az időfutam bringa, meg eléggé rákészülnek, meg ő a leggyorsabb, de azért tartom hogy egy versenyző, 1 órán, aszfalton jó bringával 40-et érje el, legalább csúcs ként.

2012. dec. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!