Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Savate a Muay Thai-al...

A Savate a Muay Thai-al párosítva mennyire jó kombináció?

Figyelt kérdés
2016. jan. 16. 14:01
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Utcára kell persze, nem ringbe.
2016. jan. 16. 14:01
 2/38 anonim ***** válasza:
Eleve a Muay Thai egy brutálisan jó stílus, ha az mellé még tanulsz valamit, akkor az nem árt. De lehet, hogy a Savate-nak nincs értelme. Azt hiszem jobban rúg a Savate, viszont a Muay Thai védelme a rúgások ellen nagyon-nagyon jó, rúgni meg az is tud. Szóval annak valami olyan kéne, ami vagy a kezét, vagy a belharcát erősíti. Küzdősportok között ilyen nincs. Belharc fejlesztésére a Wing Tsun neki a legjobb, mert az van még egyedül, amit abba a távolságba szántak, kézzel meg minden olyan stílus lehet, ami kicsit többet foglalkozik a kézzel. Nyugodtan kombinálhatod, de nem kell, vagyis sok előnye nincs, de hátránya sem. Úgy az tökéletes de nem csak utcára, még más stílusok ellen is. ;) Szóval bátran!
2016. jan. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim válasza:
Ha utcára kell, akkor szerintem ne kombinálj két ütő-rúgó sportot, inkább válaszd az egyiket, és mellé tanulj olyat is, amiben fogások, dobások és földtechnika is van (pl. jujitsu, judo, stb. vagy akár krav maga)
2016. jan. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
így van. a thai box mellé inkább tanulj ju jitsut ha az utcai önvédelem a cél.
2016. jan. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

A Muay Thai jobb utcára mint a Savate?

Csak mert tudtommal a Savate az utcai harc.

Na és persze sokkal mozgékonyabb. :O

2016. jan. 16. 16:52
 6/38 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen hogy jobb. És megnyugtatlak, hogyha utcai harcban ha kimerül a repertoárod az ütés rúgásban, akkor véged van.


Egy fegyveres támadóra hogy készít fel a savate ? ( vagy a thai box?)


Krav maga, ju jitsu, defendo és melléjük ökölvívás. 1-2 év után hozzáveheted a kalit. Utcán ezzel tudod megvédeni magad.

2016. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
Utcán nem fogod megvédeni magad körbeállnak 3-4 és szétvernek az esetek 90%-ban. Kezdhetsz járni futni!
2016. jan. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Nagyok jó választ adtál.

Miért nem ilyen emberek tanítanak egyetemeken?



Hova a faszba fussak ha például városban vagyok? A járda melletti boltba teleportáljam magam vagy esetleg be az úttest közepére? Esetleg az előttem-mögöttem álló tömegbe?



Mindegy.



Többiek!

Nincs valami olyan harcművészet ami megtanít rövidebb bottal harcolni? ha jól tudom a Kaliban van ilyen vagy azaz Eskrima? És ha már botos harc akkor milyen botot lehet beszerezni amibe nem köt bele a zsaru?

2016. jan. 16. 19:34
 9/38 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül, ráfogod, hogy edzésre mentél, vagy edzésről jöttél tökmindegy.
2016. jan. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 aikiboxer ***** válasza:
Az a legjobb stílus amire jársz is.
2016. jan. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!