Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Savate + wing chun az jó...

Savate + wing chun az jó kombináció lenne?

Figyelt kérdés

Szeretnék valami bunyót tanulni, olyat ahol főként az ütéseken és rúgásokon van a hangsúly. Régebben judóztam 1 évig, de az nem jött be, majd kyokusinoztam nagyjából 2 évig, de ott meg nem ütnek fejre, valamint rohadtul untam a katákat.

A savatéról és a wing chunról sok jót hallottam már. Szerintetek érdemes lenne egyszerre nyomatni a kettőt? Mi a véleményetek? Versenyezni nem akarok, ezt előre leszögezem.



2014. jan. 28. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

mondhatni a lehető legrosszabb kombináció lenne.

ég és föld a különbség mozgáskultúrában,az ütéstechnikában,edzés felfogásban.

a savate+ökölvívás viszont épülhet egymásra,ott ugyanaz a mozgáskultúra és az ütéstechnika.

2014. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Savate + box!
2014. jan. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 aikiboxer ***** válasza:
59%

Miért nem csak egyet csinálsz, de azt jól? Találd meg a stílusodat, és eddz szívvel-lélekkel. Ha meg kevés a heti 3 edzés, akkor mellette fuss és kondizz.


A savate szuper sport. Ha kevés, akkor vedd mellé a fegyveres változatát is, a canné de combatot, ez igencsak hasznos lehet az utcán (ahol azért mindig van nálad valami eszköz, és erre a botvívás nagyon jó). Ezzel a kettővel jól elleszel. :)

2014. jan. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2014. jan. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez nem kérdés, aki 10 év box múlttal rendelkezik, mellette savate gyakorlattal is.. az már rutinos HARCMŰVÉSZ !
2014. jan. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

És a wing tsun formákat nem fogod unni?

Amúgy egyet tanulj meg de azt jól...

2014. jan. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A wing chun nem túlságosan szerencsés választás. Ahogy a többiek mondták: savate + box. Nagyon jó párosítás szerintem.
2014. márc. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Már elkezdtem mindkettőt. Nem rossz a wing chun sem egyébként! A savate pedig nagyon állat! :D
2014. márc. 2. 22:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Hol kezdted el a savate-t?
2014. márc. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hamburgban és a wing tsunt is.
2014. márc. 3. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!