Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyokushin Karate vs Wing...

Kyokushin Karate vs Wing Chun/Tsun kungfu?

Figyelt kérdés
2014. jan. 1. 20:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
24%
Wing Tsun! Yip Man nagymester 10 karatést szétvert 2 perc alat! És míg a wing tsun hatékony védelmet nyújt a box ellen is, addig 1 boxoló félkézzel szétver 1 karatést!
2014. jan. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
89%
Vagy ha rámhalgatsz elmész mind két edzésre és azt kezded el amelyik jobban tetszik és nem olyan emberekre hallgatsz akik a tudásukat filmekből szedik.
2014. jan. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 aikiboxer ***** válasza:
44%

Atomirészecske, hülyeségek összehordása helyett érdemes lenne inkább elolvasni egy Oyama Masutatsu életrajzot, az egyik legnagyobb harcművész volt, attól függetlenül, hogy az elképzelése a karatéról rossz irányba viszi el az edzésmódszertant (nincs fejütés, nincs védőfelszerelés, megmarad a robotember mozgás stb.).

[link]

2014. jan. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

Gondold át, és számolj azzal is, hogy mit oktatnak jól.


Csak azért nincs értelme fehér parasztruhában díszelegni és mereven kapálózni, hogy azt hihesd karatézol. Márpedig sok helyen a karate oktatás nem szól másról sajnos.

2014. jan. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

Első: Az csak a filmben volt. De, mint múltkor is megírtam Yip Man Wing Chun-t tanult és tanított.

Aiki: A tilos a fejre ütés abból is eredhet szerintem, hogy anno, mikor Oyama-t kiakarták rabolni éjszaka, egy fejre mért ütés olyan károkat okozott a támadóban, hogy az belehalt.

Elég nagy érzelmi sok az ilyen, legyen bármilyen ,,kemény" is az ember. Nem hiába szoktak megörülni a háborúba annyian. Oyama-t is tuti megviselte lelkileg. Emiatt vehette ki a fejremért ütéseket a Kyo technikái közül.

2014. jan. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
16%

Az a film 1 megtörtén dokumentumfilm! :D Szóval bebuktatok! Higgyétek el, amekkora tahó az ember én vagyok az egyedüli, aki ért hozzá! De csak mondom, a wing tsun nem 1 állatfaj, vagy a növények által generált valami, hanem kung-fu! Bocsi ha fáj az igazság, nem is kell elismerni, de ne is szídjátok a hozzá értőket! :)


Udv!

2014. jan. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
32%
Nah de most tényleg, miért ekkora szemét az ember! Én leírok 1 megtörtén dolgot, erre ,,hülye vagy részecseke" leírok 1 olyan dolgot, amit nem gondolok komolyan, de mindenki ezt mondja, tehát csak van benne valami igazság, erre megint hülye vagyok! Tyűű de rossz nekem! Ha azt mondom, hogy Márk vagyok, meg tudjátok cáfolni? Légysuí azt se higgyétek el!
2014. jan. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
11%

Sok wingtsunost vernek el boxolók.


Erre céloznak. Lehet te jó edzésen vagy, lehet Máday 10-20 nagyon tanítványa ügyes, de egyszerűen a te tapasztalatodtól eltérő egy csomó másik ember tapasztalata.


Hogy Yp Man milyen ügyes volt, az egy dolog, most azzal kell foglalkozni hogy ebből mennyit lehet elsajátítani MA, lehetőleg Magyarországon egy véletlenszerűen kiválasztott edzésen.

2014. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Hát én értem, persze nem tartom én legyőzhetetlennek a WT-seket, mert az utcán ha van 10 wing tsun-os abból 1 mester, a többi tanítvány és kezdő, tehát 3 év wing tsun kb kezdő szint vége, 3 év box már profi szint! Az igaz, hogy 6 év míg mehetnek versenyre, de a lábtechnikát, ugrálás, ellépést 2 év alatt meg lehet tanulni, az ütéseket meg fél év alatt, de ugye az sosem lesz tökéletes! Életünk végéig lehet fejlődni, és ügyesedni, pontosítani! De mondjuk én is hülye vagyok, hisz Yip Man-nal dobálózok, amikor ő 8-as szintű mesterfokozaton van, tehát világszinten 3. :D Nah mindegy ez van! De amúgy az oktatásban igazatok van, de ahogy itt le szoktátok írni, hogy milyen az oktatás, abszolút nem igaz oda, ahova én járok! Mindegy! :D
2014. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 aikiboxer ***** válasza:

A stílusalapítók legendáit el kell osztani kettővel és négyzetgyököt vonni. Amúgy nyilván minden stílusgazda kiemelkedő képviselője saját stílusának, különben nem lenne stílusalapító. :)


Morihei Ueshiba, az aikido alapítóját is számos legenda övezi. Amúgy tegyük hozzá, hogy Ueshiba egy kiemelkedően izmos és erős embere volt korának (amiről már csak az is árulkodik, hogy 150 valahány cm-e mellé ha jól emlékszem legalább 80 kg volt, szóval nem kellett fél téglát tennie a zsebébe, mint Bruce Lee-nek, hogy ne fújja el a szél). De annak ellenére, hogy a legendák szerint Ueshiba "úgy szórta szét a judósokat, mint a pelyvát a szél", ma az aikidósok khm... hát nem szórnak szét semmilyen judóst.


Yp Man is lehet, hogy egy kiváló harcos volt, ettől a tanítványai még nem biztos, hogy ugyanolyan jók. Az meg, hogy a kung-fusok szétvernének bármilyen karatést... Mint ex karatés tudok ehhez hozzászólni, hogy ne nevettess már... Annak idején több kolesztársam is kung-fuzott (volt legalább egy wing tsunos meg egy imádkozó sáska meg még valami), és elég sokat játszadoztunk egymással... Hát nem éreztem a kung-fu meggyőző fölényét...

2014. jan. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!