Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyokushin Karate vs Wing...

Kyokushin Karate vs Wing Chun/Tsun kungfu?

Figyelt kérdés
2014. jan. 1. 20:05
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Igazad van Aikiboxer, Yip Man című dokumentumfilm is azt mutatja, hogy a Karatéval sok kung-fu stílus nem bír el! (Most nem írom oda, hogy a wing tsun lazán tízzel, és 1 izzadságcseppel 50-nel <--komolyan ne vegyétek :D) De, mint mondtam, én csak azért írtam csúnyát a karatéról, mert mindenki szídja! De a wing tsun tényleg jobb, mint a karate! A Chun-ról csak annyit, hogy elég bénák tudtak lenni, amikor boxolók ellen néztem 1-2 videót, mert annyi volt értelmes....nah mindegy, profi box vs kezdő wing tsun, tök egyértelmű, hogy lazán box! És igazad van Bruce Lee 20 kg-járól is, de a wing tsun-hoz nem kell izomerő, mert nem arra épül! 1 Nő fejlesztette ki! Na de ne legyen vita, mer az nem jó senkinek! :) Üdv, boldog újévet mindenkinek! :)
2014. jan. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

Ahogy egy előttem szóló kollega már írta, az öreg Wing Chun-t oktatott. A Wing Tsun-t kitaláló Leung Ting is Yip Mantól tanult eredetileg, és elég sok minden megvariált a rendszerben. (Főleg tanítási struktúra szempontjából. Aztán meg lehet nézni hova vezetett.)


"És míg a wing tsun hatékony védelmet nyújt a box ellen is,"


Aki ilyet állít az még sose találkozott egy hozzáértő boxolóval. A ma oktatott huszárvingcsun egyszerűen sem technikailag nem alkalmas erre, sem az oktatási rendszer és a "szakembergárda" nem teszi ezt lehetővé. (0-100 harci állás, sparring hiánya, iszonyatos lehúzások a fejlődésért cserébe, minősíthetetlen, embertelen hozzáállás a vezetőség részéről, stb.)



"Az a film 1 megtörtén dokumentumfilm!"


Az ember meg egy nagyra nőtt egysejtű.


"Hát én értem, persze nem tartom én legyőzhetetlennek a WT-seket, mert az utcán ha van 10 wing tsun-os abból 1 mester,"


Tudod, annak idején Kun István volt Mádai legkiválóbb tanítványa. Volt egy Riegler Norbert nevezetű egyén, aki kivált és tanult némi boxot. Szerinted mi volt a küzdelem végkimenetele?


"tehát 3 év wing tsun kb kezdő szint vége, "


Milan Prosenyica mester szerint 3 év alatt a komplett rendszert meg lehet tanítani. Persze kigyakorolni már más kérdés, de ha nem kutyulnának szándékosan 3 év alatt nem mindig az egyenes ütés tan sau kombinációnál tartana a tanítványok java része.


"De mondjuk én is hülye vagyok, hisz Yip Man-nal dobálózok, amikor ő 8-as szintű mesterfokozaton van, tehát világszinten 3. "


? Te miről beszélsz?


"A Chun-ról csak annyit, hogy elég bénák tudtak lenni, amikor boxolók ellen néztem 1-2 videót, mert annyi volt értelmes"


Érdekes, a huszárok valahogy mégsem bírtak el Juhásszal anno. Sőt, most se nagyon csesztetik... Vajon miért? :)



"de a wing tsun-hoz nem kell izomerő, mert nem arra épül! "


A nagy baj, hogy ezt sokan el is hiszik. Amikor a wt-s megmondóember demonstrálja az ütést jól bele-beleviszi a vállát, holott, te is tudod, hogy "azt nem szabad". Hol van, kérdem én a rezgőerő, meg a titkos technikák? Vagy esetleg Máday honnét lett ilyen szép nagy ember? Na mit gondolsz?

2014. jan. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már első sötét vagy.
2014. jan. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Na és melyik a hatásosabb?
2014. jan. 4. 14:24
 15/32 anonim ***** válasza:
Ez igen... Wing Tsun, Wing Chun. Bruce Lee nem a Wing Chunról híres. Tanult azt is!!! A használható elemeket kiszedte és megalapította a Jun Fun Gung Fu-t amit később Jeet Kune Do nak nevezett el. A Wing Chun technikák mellett többek között, a lépések a box és vívás lépéstechnikái, megtalálható az összes box ütés,grappling-trapping technikák...stb és ez így igazából egy kevert harcművészét. Bruce Lee Legalább olyan híres, mint a boxlegendák nagyjai pl: Muhammed Ali és Mike Tyson. A karatéról nem írok semmit, mert ahhoz nem értek, és nem is érdekel. Bár a sok kis versenykaratékán szoktam jókat röhögni. Meg azon mikor a 3 danos mester olyan keménynek érzi magát, hogy ököllel leüt egy lovat és eltöri a saját kezét, a ló meg eszik tovább XD (megtörtént) XD ez röhejes :D A Wing Tsun meg a magyarországi színvonal... bár annak sehol sincs színvonala szerintem. Az a pénzről szól, meg a nép etetéséről. Meg ugye bele kell építeni a magyar szablyavívást... VICC!!! A Wing Chun már is elfogadhatóbb, mert oda nem pont azok járnak akiknek pénzük van, hanem akiknek tehetségük is. Ja, és aki LÁT! Magában csak sok-sok év gyakorlása után ér valamit. Viszont gyorsan fejleszthető ha tanulsz mellé mást is. Hatásosabb. Kedves kérdező: a felsoroltak közül ajánlom számodra a WING CHUN-t, mellé egy kis JKD-t és KALI-t. Ha van lehetőség még esetleg egy kis Jiu-Jitsut tanulni, akkor az sem rossz :)
2014. jan. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Válasz, is-is. Kyo és a wt nem szorítóba való versenysport. Mindkettő önvédelem. Amit ti láttok jutyubos vidijókon, az csak a felszín felszínének a felszíne. Ami az alatt van, az a kyo és az a wt. Wt.t nem ismerem, de nagyon sok mozgás és technika az alapja a kyonak. Anno Funakoshi csinált versenysportot a karateből. Kivette azokat a dolgokat, ami veszélyesnek vélt, és az is volt. Aikido sem az ami lennie kellene. Aikijitsu közelebb áll az eredeti aikidohoz. Robotos mozgás? Na ez az amit nem tudtok, ami a felszín alatt van. Boxolo megtanul pár ütést. Ö sem ugy kezdi, hogy egyből tud ütni. Szépen megtanítják nekik a hogyanát. Wt-ban, kyoban több technika van, minden egyes szituációra. Hatékony önvédelmi fogások, ami elsajátítása évek. Robotos mozgásból lesz a könnyed, laza. Addig gyakorolják, míg már reflexből jön. Kyoban volt eleinte fejütés, de a védőfelszerelések hiánya miatt, annyi állkapocs törés volt, hogy Oyama megváltoztatta a szabályokat. Ettől függetlenül sok kyo edzésen használjük a fejütést. Sőt van jópár kyo szervezet, akiknél versenyeken is van fejütés, de van dobás és földharc is. Kyo versenyszabályzatában több kategória van. "A" védőfelszerelés nélkül, de nincs fejütés, ko erejü fejrugás mehet. "B" Ugyan az mint az "A" de van védőfelszerlés. Pici seiken védő és sipcsont védő. Ennyi. És van a "C" kategória, ahol a ko erejü fejrúgás is tilos. K1 versenyszabályokkal is szoktak kyo versenyeket szervezni, de ez más kategória. De ezek a versenysportok. karate, benne a kyo, nem erről szól. Gondolom a wt sem.
2014. jan. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Ebben a videóban, a páros gyakorlatnál látható, miért is gyakorolják annyit a robotos, levegőkékítő mozgást. Na ez a kyo karate! http://www.youtube.com/watch?v=aPXaOYbrKR4
2014. jan. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

A kyokushin mindig is versenyzésre kidolgozott karate volt.


Nem szorítóba való? Csak oda való... Pont oda való, mindjárt jönnek majd a boxolók is, hogy az ökölvívás nem ringbe való hanem önvédelemre kidolgozott harcrendszer.. Hát annyira legalább, mint a kyo.

2014. jan. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 aikiboxer ***** válasza:
A birkózás, boksz és a vívás eredetileg a "férfiak" (= katonák, harcosok) fejlesztésére szolgált, teljesen értelmetlen az a kérdés, hogy a boksz önvédelemre való-e vagy sem. A full contact gyakorlást lehetővé tévő védőfelszereléses vagy veszélyes elemeket elhagyó testharcos stílusok adják meg a _valós_ erőnlétet és küzdelmi rutint. A full contact küzdelmet nem gyakorló "halálos" stílusoknak meg sok sikert, csak azért hasonlítsatok már össze egy "katonaiszupergyilkos penjak silat mestert" egy birkózó izomrendszerével és küzdelmi rutinjával... Ne viccelődjünk már... Láttátok már, hogy néznek ki a birkózók? Mikor fog valaki levegőkékítéssel ide eljutni?
2014. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Fejleszd még az edzéselméleti tudásod.


Nem csak küzdősport ringbunyó létezik és levegőkékítő harcművészeti edzés.


A küzdősport bunyórutin örökké csak középszerű eredményeket hozhat, bár az is jobb lehet mint a levegőkékítő harcművészeti képzettség. Ettől még nem lesz különösen jó a boksz, csak nem is rossz, de akkor is csak küzdősport.

2014. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!