Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wudang kung-fu vagy Kyokushin...

Wudang kung-fu vagy Kyokushin karate?

Figyelt kérdés

Melyikre érdemesebb eljárni edzeni? Melyik jobb önvédelemre?

Van másfél év boksz és 2 év kick-box múltam (tudom kevés). Szeretnék valami harcművészetet tanulni, ezt a kettőt néztem ki magamnak. Wudangról hallottam jókat, a Kyo-t pedig egyik haverom ajánlotta.



2013. szept. 8. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:

én a karatét választanám.

de hát, te választasz.

2013. szept. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 aikiboxer ***** válasza:
46%

Mi az a többlet, amit vársz a "harcművészettől" a bokszhoz/kick-boxhoz képest?


Ha nekem kellene választanom, először is _nem_ hagynám abba a bokszot, mert visszafejlődik a harci készséged. Másodszor is olyasvalamit keresnék, ami _kiegészíti_ a már tanultakat, és nem csak a legendák szintjén, hanem gyakorlati szinten is. Pár ötlet:


- Krav maga -- felkészít éles szituációk kezelésére

- Ju jutsu, aikido, hapkido -- bővíti a repertoárod kontrolltechnikákkal, és mindhárom igazi harcművészet

- Judo, birkózás, BJJ -- testharcot tanít, szintén nagyon fontos

- Késharc, kobudo, kendo, kenjutsu -- a fegyveresek se maradjanak ki


A kung-fut nem ismerem, de a kyo max arra jó, hogy visszafejlődjék a harci értéked, elsajátíts egy kevéssé hatékony, darabos mozgáskultúrát; felesleges ám szép katákkal és levegőkékítéssel múlasd az időt és eközben szétcseszd a térdedet.

2013. szept. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem értem a 'vagy'-ot.


Mit vársz egy Kyo-tól? Sosem volt harcművészet, sportkaraténak találták ki. Ha jó edzést találsz? Akkor jó sportkaratés leszel, de nem több. Ha nem jó edzést találsz (merthogy nem oktatnak mindenhol jól..) akkor még jó sportoló sem leszel. Ökölvívással többre mégy mint kyo-val, csak kevés (jól képzett) kyo-s verne el boxolókat, képesek rá persze. De az átlag NEM..


Wudangot két dologra lehet használni, amire a karatét ritkábban.

Egyrészt komoly harcművészet önvédelemre, másfelől tud valamit, amit egy karate még a legjobb helyen is ritkán (okinawában sem..)


Nem megy tönkre a térded gyakorlás közben. Rossz úgy megerősödni és adott helyzetben használni a képességeidet hogy.. közben meg van halva a térded, ez gondolom egyértelmű. Amúgy nézz össze két edzést, és dönts némi saját tapasztalat alapján. Utálom leszólni a karatékat, csak túl sok rossz tapasztalatom van benne, amik alapján az itthoni oktatást ÁLTALÁNOSÍTVA már értelmetlennek nevezném.. (tisztelet a néhány kivételnek!!).

2013. szept. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a kung fu-t választanám sokkal nagyobb lehetőséged van fejlődni mint egy karateiskolában.
2013. szept. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MrHard ***** válasza:
Muay Thai.... Hidd el, hogy sokkal hatékonyabb, mint a két felsorolt, ráadásul a Kick-bokszos tudásodat tudnád színesíteni térd, könyök használatával! A bokszot pedig semmiképp ne hagyd abba, mert az létszükség ahhoz, hogy elég hatékony légy!
2013. szept. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Micsoda a muay thay? hétékony? hat mi? :D
2013. szept. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!