Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Savate + (ITF) Taekwondo az...

A Savate + (ITF) Taekwondo az mennyire jó kombináció?

Figyelt kérdés
Bokszoltam régebben 3 évig, de meg szeretnék tanulni rúgni is. A savate azért kellene, hogy menjen az ütés+rúgás egyszerre, valamint halottam azt is, hogy a savatésok kéztechnikája simán van olyan jó, mint az ökölvívóké. A taekwondo pedig nagyon megtetszett, azt mindenképpen szeretném.

2014. ápr. 16. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én adom. Így biztos össze fogod hangolni a kezed a lábaddal, és csodálkoznék ha nem lenne jó lábtechnikád ha ezeket gyakorlod.
2014. ápr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

én több mint 2 évtizede karatézom, több versenyt megjártam már.

kyokushin karatét ajánlom, a kéz és lábtechnikám is jó, bár ezen az oldalon sokan szidják a karatét, csak nem tudom minek.

2014. ápr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

Abszolút tökéletes kombináció! Te aztán jól meg fogsz tanulni rúgni, az biztos! Kézzel-lábbal kemény leszel nagyon. 3 év boksz már eleve tökéletes alap a savate-hoz, ráadásul úgymond nem is kell teljesen lemondanod az ökölvívásról, hiszen a boksz testvérsportja nem más, mint a savate. A savate-sok valóban szinte ugyanolyan jók kézzel mint a bokszolók, ráadásul sokkal jobban rúgnak mint a kick-boxolók vagy karatésok, de még egy muay thai-ost is könnyen meg tud izzasztani egy savate-os (tapasztalatból mondom... thai boxolok magam is, sparringoltam savate-sok ellen, tudom miről beszélek).


A taekwondo ráadásul a rúgások legmagasabb szintje, az ITF TKD pedig a keményebb fajta TKD. Az eleve kemény és hatékony savate-ot megbolondítani taekwondóval már több mint brutális. :D

Szóval hajrá! Sok sikert! :)

2014. ápr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 aikiboxer ***** válasza:
56%
A lehető legrosszabb kombináció. Nagyon eltér a két mozgáskultúra, ugyanakkor nem egészítik ki egymást. Ha bokszoltál, folytasd a savatéval, ez természetes kiegészítése lenne. És inkább csak egyet csinálj, de azt rendesen.
2014. ápr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ezt beszéljétek meg, annyira eltérő vélemények, hogy kíváncsi lennék rá mit hoztok ki.


Szerintem ha hétfőn elmegy valaki savate-ozni az kedden rugdoshat még tkd-n.


Persze hétfőtől péntekig lehetne savate-ozni is, hiszen elvileg mindent megtanul ott is az ember, Budapesten még defensé edzés is van ami a savate önvédelmi része, ha jól tudom.

2014. ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%

"A lehető legrosszabb kombináció. Nagyon eltér a két mozgáskultúra, ugyanakkor nem egészítik ki egymást. Ha bokszoltál, folytasd a savatéval, ez természetes kiegészítése lenne."


Hülyeség amiről beszélsz, (szokás szerint). Sok thai boxos, kick-boxos, kung-fus, karatés jár taekwondóra, hogy fejlessze a rúgásait. Ja és ne zavarjon, hogy sok olyan rúgás technika van ami mind a tkd-ban, mind a savate-ban megtalálható. A tkd szintén laza mozgású stílus és a lábmunka is hasonlít, mint az ökölvíváshoz, mint a savate-hoz. (Lábmunka alatt nem a rúgásokat értem most, hanem a mozgást). Szóval simán űzhető egyszerre a kettő, sőt magam is ismerek olyan embert, aki pontosan ezt a két stílust űzi párhuzamosan, több éve. És köszöni meg van velük elégedve. :)


"És inkább csak egyet csinálj, de azt rendesen."


Aham... mondod Te aki aikidózik és bokszol párhuzamosan. Az aikido és az ökölvívás mozgásvilága két teljesen más dolog, ez pont hogy rosszabb kombó mozgástechnikai szempontból (és nem hatékonyság szempontjából!), mint a savate+taekwondo. Ja amúgy...pár hónappal ezelőtt másról sem papoltál, mint arról, hogy egy harcosnak többféle stílust kell űznie.

Össze-vissza írsz minden marhaságot koma.

2014. ápr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%

Ja még valami...kihagytam pár dolgot.

Most hogy jobban belegondolok, akkor jómagam is két olyan stílust űzök, ami mozgástechnika szempontjából ellentétes egymással. Ökölvívás + muay thai.

A thai boxban például nincs is jóformán lábmunka, araszolás van előre, és gyakorlatilag állóhelyzetben minimális ellépésekkel rúgjuk egymás combját. :)

Míg az ökölvívásban komoly lábmunka van. Tényleg eltérő mozgások. Mégis össze lehet azért hangolni a kettőt, mert ugyan eltérő a két stílus mozgáskultúrája, mégis be lehet építeni egymásba.


De mondjuk egy shotokan karatét alig lehetne kombinálni mondjuk egy wing tsunnal. Teljesen más elven alapul a két stílus mozgása, nem igazán lehetne a merev droid kocka kata-ba beépíteni a wt-s villámgyors láncütéseket. A karaténál minden technikánál kell a csípőt használni, a wt-nál pedig jóformán egyiknél sem. Na igen, egy shotokan karate+wing tsun az mondjuk tényleg ritka fos kombó lenne, de a savate+tkd az simán kivitelezhető.

2014. ápr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 aikiboxer ***** válasza:
56%

69% most akkor ha te magad is úgy gondolod, hogy vannak olyan kombinációk, amelyeknek semmi értelme, de esetleg a tkd/savate párosról neked más a véleményed, akkor minek nem lehet ezt normálisan kifejteni, és minek kell személyeskedni?


Hol beszéltem én "szokás szerint" hülyeséget? Tényleg érdekelne.


Az aikido+box (vagy judo+box) teljesen más tészta, ne keverd ide. Ezek komplementer stílusok. Két ütős-rúgós stílus pedig nem az.

2014. ápr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%

más mozgáskultúra,más rúgó technika,más védekezés az egyik cipős a másik mezítlábas.

a cipőnek szerepe van a rúgásban a hegyének az élének és a stabilitásban is.

próbáld ki ha akarod,de a helyedben maradnék a boksz és a savatenál.

2014. ápr. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

A savate + boksz az teljesen fölösleges, ugyanis a két stílus testvérsport egymásnak. A savate-sok simán partyban vannak az ökölvívókkal sparringokon, akkor is ha nem használnak rúgásokat, hanem csak kézzel bunyóznak. Egy thai box, kick-box vagy karate mellé jó az ökölvívás mint kiegészítés (sőt kell is!), de a savate mellé pont, hogy felesleges. Sok savate-so indul ökölvívó versenyeken, méghozzá úgy, hogy nincsen egyáltalán boksz múltjuk, mégis jól teljesítenek. Sőt, akik csak bokszolnak, vagy csak savate-znak, azok semmivel sem ütnek rosszabbul, mint akik a savate+boksz kombót tolják. Tapasztalat. Ezért is felesleges ez a fajta kombó.


Másrészt, a Kérdezőnek már van 3 év boksz múltja, szóval savate edzésen az ütéstechnikákkal nem lesznek gondjai egyáltalán, viszont írta, hogy rúgni akar megtanulni. A TKD pedig rúgótechnikákban nagyon erős. Savate-on megtanulna rúgni cipővel (+ nem veszne kárba az ökölvíváson tanult ütéstechnikák), TKD-n pedig még kifinomultabbá képezhetné a rúgótechnikáját.

Ha fontos neki a rúgástechnika, sőt ez lenne számára az elsődleges, hiszen a 3 évnyi boksznak köszönhetően már tud azért ütni, ugyanakkor úgy akar megtanulni rúgni, hogy az eddig megtanult ütéstechnikái ne vesszen kárba és folyamatosan legyen is begyakorolva, akkor a savate + TKD az igenis JÓ kombináció.

2014. ápr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!