Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Savate + (ITF) Taekwondo az...

A Savate + (ITF) Taekwondo az mennyire jó kombináció?

Figyelt kérdés
Bokszoltam régebben 3 évig, de meg szeretnék tanulni rúgni is. A savate azért kellene, hogy menjen az ütés+rúgás egyszerre, valamint halottam azt is, hogy a savatésok kéztechnikája simán van olyan jó, mint az ökölvívóké. A taekwondo pedig nagyon megtetszett, azt mindenképpen szeretném.

2014. ápr. 16. 09:21
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Egyet értek a 69%-os válaszolóval.

Voltam is savate és taekwondo edzésen is. Hát az edző azt mondta, hogy mindenféleképpen kell egy komoly alapozás. Aztán elkezdte mutatni, hogy hogyan üssek jobb egyenest. Szóltam neki, hogy 3 évig bokszoltam, szóval engem a rúgások érdekelnének elsősorban. Erre azt mondja, hogy az első fél év az csak sima boksz mindenkinél. Most akkor feltenném a kérdést. Ha tegyük fel olyasvalaki akarná elkezdeni a savatét aki mondjuk 5-8 évig bokszolt, annak is az első fél év "alapozó" sima box? Ne értsetek félre nem kötekedni akarok és nem is az edző szakértelmét szeretném kritizálni. Na de kérem szépen 3 évet bokszoltam, heti 5-6 alkalommal jártam edzeni. Tény, hogy nem vagyok Tyson sem Pap Laci, de kérem szépen azért tudom hogyan kell a jobb egyenest ütni. :) De alapvetően tetszett nagyon, tényleg jól ütnek és rúgnak. Szép és hatékony stílus.


A taekwondo edzés már jobban tetszett, az edző is jófej volt. Elég kemény csókák vannak ott. A tkd-sok jobban rúgnak, legalább is a laikus szememnek úgy tűnt. Még agyalok rajta, hogy melyiket válasszam.

Lehet, hogy egy ideig a box+tkd-t nyomatom és utána váltok savate+tkd-ra. Bár az is lehet, hogy teszek rá, legyen akkor az első fél év alapozó boksz, és akkor kapásból savate+tkd lesz, miközben savatén alapozok, addig legalább tkd-n rúgni tanulok.


Köszönöm mindenki válaszát!

2014. ápr. 17. 15:00
 12/12 anonim ***** válasza:
Kinél voltál savate edzésen?
2014. máj. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!