Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Thai box, Taekwondo mesternek...

Thai box, Taekwondo mesternek lehet ellenfele az utcán?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 14:35
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
Nézd, pl. Furkó Kálmánról, Adámy Istvánról, vagy Várszegi Rudolfról (és még sokáig sorolhatnám a neveket) kb. mindenki tudja, hogy hol, és mit tanult, ismerjük az eredményeiket és nem hiszem, hogy megsértődnének, ha róluk ilyenfajta életrajzi dolgokról diskurálnánk. Ha beütöd a Gugliba az előbbi neveket, kismillió találatod lesz, ellenben Benke László névre tényleg(kevés kivétellel) csak a mesterszakácsot adja ki. Tudod: messziről jött ember meg azt mond, amit akar.
2011. szept. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:

az utolsó mondatot jó, hogy leírtad, viszont igazad van, okké!


messziről jött ember: erre válaszolnék a saját hangnememben, ha lehet. mi fa.sz van, mintha bizonyítanom kéne valamit vagy mi a rák?

ennyi lett volna.


Ő a TF-en végzett, és bár nem ismerem a testnev. főiskola képzését, de az aikido edzősége a felsőfokú tanulmányaival összefügg. van azért valami halvány emlékem, hogy elvileg hivatalos edzői "címhez" szükséges edzői tanfolyam, tehát lehet így függ össze az aikido és a TF. ennél többet magam sem tudok.


Wudangot egy igen érdekes úrtól tanult.. őt egyszer láttam, de nem felejtem el. olyan HÚÚ! ember volt.

2011. szept. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
Oké, nyugi! Nem veled van bajom, a "messziről jött embert" sem rád értettem, hanem az olyan "mesterre", aki ki tudja, kitől (esetleg egy "érdekes úrtól") vmi überfasza (lehetőleg hazánkban MINÉL KEVÉSBÉ ISMERT) HM-et tanult, aztán azzal kábítja a tanítványait, hogy ő "ölni tanít". Tudod, én is tanultam/tanulok tradicionális HM-et, de nekem ilyet soha nem mondott az oktató. (Ha ilyet mondott volna, szemberöhögöm és azonnal otthagyom.) Túl öreg vagyok már ahhoz, hogy bármit megegyek. Na, részemről be is fejeztem, már így is nagyon OFF vagyunk, még egyszer bocs, Téged nem ismerlek, nem is akartalak bántani, de ez kikívánkozott belőlem.
2011. szept. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:

ó, dehogy mondja azt az edző, hogy ölni tanít :D

ő sokkal békésebb ennél, bár én is igen nyugodt természet vagyok, szerintem ő még rajtam is túltesz. persze hogy nem így zajlik az edzés. ez csak sajnos az élet velejárója, a kevésbé szép része a HM-eknek, de ahogy az emberek ily olyanok amilyenek, ezt úgy vélem "a csomaggal" együtt el kell tudni fogadni.

én meg alapból szkeptikusan állok majd mindenkihez, aki harcművészetről beszél M.országon, nem rossz indulatból, egyszerűen csak van tapasztalatom a nagyon magas szintű karatéról, ami napi kapcsolatban áll a japán karate egyesülettel, és majd annyira jó mint egy tájbox edzés.


én eszerint válogatom az edzéseket: mit tanulsz valóban, és mennyire lehúzás. én pl. csak a terembérletet fizetem, tehát ha épp jönnek kungfuzni (kidobósozni) gyerekek, akkor kimondottan keveset :D

ha óhajtod, lezárhatjuk. bár már engem is elkezdett érdekelni, Te mit gyakorolsz.

2011. szept. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:

Ha éppen érdekel: még az ősidőkben shotokan-t, jelenleg chen tai chi-t.

Bocs, de egyébként tőled idéztem egy másik kérdés kapcsán: "ahol nem félnek kimondani, hogy megtanítanak ölni, ott már komolyabb dologról van szó."

2011. szept. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:

elvileg taichi-n nektek is szólnak bizonyos vitál pont támadásoknál, hogy ez közvetlenül veszélyes az emberi életre. legalábbis én korrektnek érzem egy nyak könyöklésnél felhívni erre a figyelmet, magam is feltétlen megjegyzem ha tanítok, hogy egyes mozdulatokat ugyan saját belátásuk szerint, de azok veszélyességének ismeretében használjanak. tehát én másolandó példának tartom az ilyen információk megosztását a tanítvánnyal, végső soron az ő érdekében!


az előző válaszban az ingerült részt ne vedd komolyan, valahogy fel is hívtam a figyelmet a stílusra előre, nem indulatból írtam, csak ilyenkor egy ilyen tapasztalataim szerint belefér. egy hozzád hasonlóan úgy vélem hozzáértő emberre nem vonatkozik a "kirobbanásom" tárgya, persze ezt akkor nem tudhattam! :)

2011. szept. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%

"harcművész meg azért harcművész, mert mielőtt valaki leütné, szét szaggatja a gerincét, mert ezt gyakorolja, tehát nem, nem üti le paraszt Józsi. persze egy kis esély van rá, mindíg. "


Sóhaj...


Persze, harcművészek, hagyjuk már. Régebben rendeztek viadalokat thai boxolók, és kungfusok között, és a kungfusok mindig ,kisz....ak. Egyszer megtörtént, hogy 11 shaolin szerzetes kihívott 11 thai boxolót. A thai boxolóknak kesztyű volt a kezükön. És lám mi lett az eredmény? Talán a shaolin kungfusok szétszaggatták a thai boxolók gerincét? Nem, ellenben a 11 shaolinból 10 már az első menetben kifeküdt.


Szóval beszélhetsz te gerincszaggatásról, fej, és here letépésről, puszta kézzel kibelezésről, és csonkolásról, vagy akármiről, a tény tény marad: A thai boxolók az esetek 99%-ban alázták az kungfusokat.

2011. szept. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:

azok bogarak voltak, nem kungfusok. baromi nagy tévedésben élsz. DE, az életed addig marad kellemes és illatos, míg ebben a tudatban ringatod magad, nekem se módom ezen változtatni, és igazából már meguntam a témát is.

igazság szerint fölösleges lenne lenézni bárkit is, és ha mindenki megadná a tiszteletet, akkor ezek az írások sem jöhettek volna létre, előítéletekre alapozva. bár sokkal természetesebb lenne hagyni az egészet ahogy van, én továbbra is röhögök a tájboxon, és csöppet sem érdekel te miféle nyomorultakat láttál kikapni.. úgyhogy arrivederci.

2011. szept. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim válasza:
egy stukker ellen akárhogy hadonászol szétlövi a fejed : )
2011. szept. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:

tegnap 21.10:

Igen, ez jó sztori! Valamikor a 60-as, v. 70-es években hívták ki a thai-okat. Az egyik kung-fu mestert "Fekete gyilkos"-nak hívták, mert állítólag egy illegális meccsen megölte az ellenfelét. Na, ez a híres "Fekete gyilkos" már az 1. menetben feküdt.:D :D Ennyit a "halálos kung-furól, meg a "röhejes" thai boxról.

2011. szept. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!