Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Thai box, Taekwondo mesternek...

Thai box, Taekwondo mesternek lehet ellenfele az utcán?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 14:35
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim válasza:
Lehet. Bármelyik harcművészeti mester, vagy bármelyik küzdősport stílus edzője, mestere lehet ellenfele. Nem a stílustól függ, hanem, hogy milyen szinten jó harcos. Mindegy, hogy kempo, karate, kung fu, thai box vagy jiu-jitsu, stb. stílust képvisel.
2011. szept. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Ez így van, de én harcművészeti mesterekről nem feltételezném, hogy az utcán kötekedni kezdenének, így az utcán szembe jövő ellenfél nem gondolom, hogy harcművész lenne, így én inkább a valószínűbb laikus ellenfelekre gondolok.
2011. szept. 12. 15:24
 3/51 anonim válasza:
Jön egy jól megtermett parasztgyerek, jól nyakon vágja aztán b#szhatja a thai boxot. Ismerek olyat aki tájbokszol, de alig bír járni úgy lerokkant miatta.
2011. szept. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, hagyjuk már.. nem nehéz bal.fasz vagy nyom.orék tájboxost találni, most akkor ezzel kezdem.


tájboxot ki.beba.szot.tul szar.ul oktatják, nem nehéz olyat találni, aki kimondottan gyenge benne.. eleve a stílus és az általános oktatás miatt, és nem mert kötözködni akarok TB-sekkel..


harcművész meg azért harcművész, mert mielőtt valaki leütné, szét szaggatja a gerincét, mert ezt gyakorolja, tehát nem, nem üti le paraszt Józsi. persze egy kis esély van rá, mindíg.


Kérdező! elviekben nem, ha valaki mester szintű harcművész (és itt hagynám a magyar karatemestereket, akiket mondjuk simán megkéselhetnek, !általában!) de akkor elég sok ellenség kell, hogy le tudják nyomni. és még akkor is lehetőség van stratégiai visszavonulásra, úgy még több ideig ki lehet húzni több ember ellen, akiket amúgy nem tudnál legyőzni. oszt közben le lehet akár lépni. de ahogy fegyverek is előkerülhetnek, egy súlyosabb találat és az egésznek vége, csak esélyesebb, hogy egy biztos kezű "gyilkolóművész" jobban talál, mint őt találják.

2011. szept. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
na és te hány embernek tépted ki a gerincét edzésen, gyakorlás közben? hány embert tettél nyomorékká? lett belőle bírósági ügy? (gondatlanság, veszélyeztetés, stb?)
2011. szept. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
66%

akit bántottam, nem ment semmi bíróságra.


azóta változtak a dolgok. egy legyet is el-elkap néha az ember, csak reflex gyakorlásként, aztán elengedi..

nem hiszem, hogy egy jelentéktelen kétlábú akkora veszélyt tudna jelenteni, hogy igazán figyelnem kelljen rá. már a béke útjára tértem.

persze hogy persze, ha úgy alakulna a legkisebb erőlködés nélkül bökőt döfnék bárkinek a torkába, adott helyzetben, de nem hiszem, hogy ilyenre szükség lesz. bár Sogron útjai sokszor kifürkészhetetlenek.


gerincet törni meg valljuk be egyszerűbb, mint egy ökölvívó kombinációja. kirúgod egy lábát az embernek, egyik kezénél fogva kifordítod háttal legyen neked, esés közben baromi tehetetlenek ám, ha a hasán van felrántod a fejét, és szakad is a gerinc, nyak tájékon.

komolyan, ha sportolók csak fele intenzításra vennék vissza az edzésüket, de azt ilyen technikák gyakorlásával töltenék, veszélyesek lennének.

2011. szept. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
Nem semmi! Elárulod, kinél tanultál?
2011. szept. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt kérdeztem, hogy milyen nehéz nyakat törni, hanem azt, hogy hány nyakat, gerincet törtél el. egy szám a válasz. edzéseken történt szándékos gerinctörések is beleszámítanak, nem csak a való világban történtek, akiknek a hulláját már a feketetengerbe mosta a duna...
2011. szept. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:

Benke Lászlónál jelenleg.

------

nem törtem még nyakat, hát te? na jó, igazából nem érdekel a válasz, bazz egy nyilvános fórumon írunk, ráadásul én mindég névvel, mit vársz? :D

2011. szept. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:

Lehet. A Taekwondo iszonyatos mértékben a lábra, nagy magasságú rúgásokra épül, míg a Thai boxban az ütések is rendkívül fontosak, az utcán pedig bemelegítés nélkül, nadrágban, cipőben, akadályok között nem igazán lehet hatékonyan rúgni.


"gerincet törni meg valljuk be egyszerűbb, mint egy ökölvívó kombinációja. kirúgod egy lábát az embernek, egyik kezénél fogva kifordítod háttal legyen neked, esés közben baromi tehetetlenek ám, ha a hasán van felrántod a fejét, és szakad is a gerinc, nyak tájékon."

A TV -ben esetleg van ilyen, de ha valaki már a legcsekélyebb mértékű ellenállást mutatja és nem teljesen idióta, ezt nem fogod megcsinálni. Egy balegyenes és egy jobbhorog sokkal könnyebben kivitelezhető, mint egy lábkirúgás, különösen ha olyan, hogy kontrollálni tudod a személy zuhanását.

2011. szept. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!