Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek melyik lenne a...

Szerintetek melyik lenne a jobb harcművészet a taekwondo vagy a shaolin kungfu?

Figyelt kérdés
eszt a utcára is értem
2011. máj. 15. 01:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az a jobb, amelyik jobban passzol a testalkatodhoz, mentalitásodhoz és szívesebben csinálnád.
2011. máj. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyik sem jó utcára alapból, de ha neked tetszik, akkor csinálhatod, akár egyszerre is mind a kettőt. Ha már magas szintem műveled, őket, akkor akár hatékony lehet utcán is.
2011. máj. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
oké de ti melyiket választanátok??
2011. máj. 15. 15:41
 4/13 anonim ***** válasza:
Én azt, amelyik nekem jobban tetszik, és jó fej az edző meg a társaság.
2011. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Shaolin kungfu.Csak anya nem engedi.
2011. máj. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Utcán mind2vel eláshatod magad... Thai-Box, Krav maga, Kurayfat Kempo.
2011. máj. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

hát, én viszont azt mondom hogy eláshatod a thaiboxot és társait ugyan így, a kravot meg szintén.


ott lesz a gond, hogy thaiboxolni már nők járnak intervallum edzés gyanánt, diéta mellé mozgásnak.

másrészt egyik küzdősport sem utcára készít fel.

3. hogy általában (mint írtam a thaiboxos példát) nem úgy oktatnak M.országon hogy te majd éles helyzetben fel tudd ezt használni. és ez igaz a keleti harcművészetekre is! (sajnos). amit tehetsz az hogy keresel egy nagyon jó edzést, amire gondolom kicsi esélyed van (persze harcművészetre gondolok) tehát ahol hiteles a mester, bármelyik tanítvány gond nélkül elbánna veled. ezeket ki lehet próbálni, én ha tanítanálak, mondanám hogy üss meg, mert addig amíg nem tudod hogy mikre képes egy ember, addig miért is tanulnál tőle? :)

szóval vagy nagyon kritikus szemmel megnézel egy edzést, és próbálsz meggyőződni róla hogy ők erősek, vagy maradsz küzdősportnál, ami nem garantálja hogy 1-2 késelő nem fog megölni, viszont biztos alapokat ad. a nyerő kombó ha minden igaz az ökölvívás és a birkózás. megtanulhatsz jól ütni (ez alap harcban) és fogni, feszíteni folytani (szintén alap!).

kickbox - és ilyenféle küzdősport felejtős szerintem, szabályok vannak, és a sima boxot elvileg jobban, keményebben oktatják. pár hónapja még én sem ezt tanácsoltam volna, de hát fejlődünk, új infók stb.

krav és hasonló önvédelmi rendszerek hozzáértő szerint szintén lópikulát sem érnek. az lenne a lényeg hogy hú de felkészít, de a spec katonai kravmaga, nem az itthon oktatott, hanem a legkeményebb amivel a gyilkosokat képzik (katonákat) arra elég, hogy a legtöbb katonát az arabok késsel öljék meg. ennyit tud sajnos. és ez nem a hazai oktatás, ez a legkomolyabb. de ennyi van egy összeollózott fegyveres harcrendszerben.. ha valakit 1-2 év alatt képeznek ki vele, az gyenge marad. az itthoni képzést meg tényleg hagyjuk is.

2011. jún. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 3rdeye ***** válasza:
én shaolint tanulok. nagyon szépek a mozdulatsorok, összhangba hozod a testet és a lelket, egyszóval teljes embert kíván. az a helyzet, hogy akkor jó utcára, ha már berögzültek a mozdulatok. emellett durva állóképesség. másrészt sokszor van benne torokütés, fejrúgás, ilyesmik, amire az utcán még egy késes támadó sincs felkészülve - az egy dolog, hogy utcán a farmer miatt nem tudsz felrúgni odáig, de érted miről beszélek. a shaolin kung fu edzéseken éppen ezért nincs túlzottan puszta kezes harc egymás ellen, mert pl. ha torkonütöd a haverodat, mert az úgy rögzült be neked, reflexből, akkor az aztán nem túl jó! egyébként meg a hosszú formagyakorlatok minden egyes eleme hatékony, és utcán külön-külön jól jöhet. mert érted, kínában a shaolin papok sem azért gyakorolják a kung fu-t, mert az olyan jól néz ki..
2011. jún. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

3.szem!

mi mikor írtunk? mármint, valamilyen témában, emlékeszem hogy nem értettünk egyet, és akkor is Szemnek szólítottalak :)

amúgy farmernaciban sem kizárt hogy lehet rúgni fejre :) nekem van szerencsére egy ilyen nadrágom, és egy másik amit nem is neveznék nadrágnak, de valami márkás farmer amit odaadtak.. na abban meg edzeni lehetne menni olyan kényelmes és nem korlátozza a mozgást! :) höhö.. csak érdekesnek találtam megjegyezni.. :)

2011. jún. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Deszkás nadrágba nem lehet :D Normális farmerba mae gerit igenis lehet :)


Amúgy szerintem mind1 melyiket választod, ha valaki úgy csinálja, hogy minden edzésen odateszi magát meg figyel, meg akarja és gyakorolja meg aktívan űzi sokáig akkor kemény harcossá válhat.Bárhol.Meg ha valaki versenyzik akkor azért igenis kap kemény ellenfeleket és nem egy aerob edzéspartnerével bunyózik.

2011. jún. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!