Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A nyáron jó bunyossá akarok...

A nyáron jó bunyossá akarok válni, hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Gyenge test alaktú 15 éves fiú vagyok. Otthon szertnék edzeni, tudom nehezebb lesz de nincs lehetőségem eljárni sehova....

Szóval sok futás, zsákolás, nyujtás és sulyzózáson kivűl még mit tudok csinálni?

Ajánlanátok nekem edszés tervet? Jó technikákat vagy valami weblapo ahol írnak az ütés/rugás és egyéb technikákról. Nagyon szertném bármilyen erőlttető szívesen és kitartoan csinálom.

Részletes várok. Köszi nektek!


2010. jún. 2. 16:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%

Figyelj, ezt így nem lehet ahogy te szeretnéd! Sajnos el kell járni edzésekre! Ezt otthoni körülmények között nem lehet, kivéve ha a faterod karatemester. De mivel nem az, más a teendő. Írtad, hogy kitartó leszel, meg hogy nagyon akarod. Ha tényleg akarod, akkor be kell vállalnod azt, hogy eljársz valahova küzdősportot tanulni. Én azt tanácsolnám neked, hogy először 1 évig járj el ökölvívásra (bokszra) és birkózásra, de ezt a kettőt egyszerre! Hogy miért? Azért mert írtad, hogy gyenge testalkatú vagy, akkor nem szabad kapásból muay thai box-szal vagy ju-jitsuval kezdeni. ha egy évig jársz bokszra és birkózásra ott megtapasztalod, hogy milyen az mikor földhöz vágnak vagy milyen az mikor kapsz egy nagy gyomrost. 1 év alatt hozzászoksz a témához és lesz valami alaptudásod is. Ha ez az 1 év alapozás megvolt, utána teljen mindegy, hogy muay thai box, judo, aikido, kempo, krav maga, ninjutsu, jiu-jitsu vagy kyokushinkai karate. Mert nem az a lényeg, hogy milyen küzdősportot/harcművészetet űzöl, hanem az, hogy mennyire tudod, mennyire tanultad meg. Az igazi bunyóban nem a harcművészet stílusa számít, nem nagyon számít sem a fizikai erő, sem a testmagasság, sem a testtömeg. Hogy mi számít? A gyorsaság, a tudás (amit megtanultál edzéseken), pontosság, állóképesség, higgadtság, rutin, akarat. Egy éles verekedésben, mindig az kerül ki győztesen, aki a saját harcmodorát rá tudja erőltetni a másikra, valamint a legrövidebb idő alatt végre hajtja a leghatásosabb technikát (mindegy az ,hogy éppen támadsz vagy védekezel)a lehető legegyszerűbben.

A másik fontos dolog az, hogy muszáj keresztbe edzeni, vagyis nem elég egy fajta harcművészetet tanulni. Miért is? Vegyünk egy példát: Tegyük fel Teakwondo-ztál 2 évig, kiválóan tudsz rúgni. (Egyébként a teakwondo csak a rúgásokról szól + nagyon kevés ütés)De az ellenfeled mondjuk kick-boxolt+judozott. Egyértelmű,hogy kinek nagyobb a "fegyvertára", harci tudása.

Én azt tanácsolom, hogy járj egy 1 évet boxra és birkózásra egyszerre. Utána tulajdonképen bármire/bármikre járhatsz. Én a wing tsun kung-fut és az aikidot egyszerre szoktam javasolni, tökéletes önvédelem a kettő egyszerre.

Íme:

Aikido

http://www.youtube.com/watch?v=WEFAgmMavmI

Wing Tsun Kung-Fu

http://www.youtube.com/watch?v=-K6WZhWp7pg&feature=related

De természetesen bármilyen küzdősportokat lehet kombinálni. Az aikido és a wing tsun kung-fu csak példa volt. Szóval így működik ez.

2010. jún. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
51%
18:11-es vagyok. Ja kifelejtettem még valamit, a futást, nyújtást azt csináld nyugodtan, szükséged lesz rá. Amúgy én sambo mester vagyok. (sambo=orosz katonai földharc, hasonló mint a ju-jitsu)Ha gondolod, segítek neked. Van msn-ed?
2010. jún. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Otthon ne akarj megtanulni verekedni mer ha rosszul tanulod be az ütéseket (pl.ahogy a filmekbe láttad)akkor hiába ütsz nagyokat erőset de nincs semmilyen technikát és cseled,és azt se tudod hol hatásosak az ütések,és edzésen ellenfelen is tanulhatod az ütést!
2010. jún. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönök minden normális választ!

18:11 nagyon megküöszöném ha MSN-en tudnál még segíteni nekem! :)

2010. jún. 2. 20:20
 15/17 A kérdező kommentje:
MSN címem: apollo07@hotmail.com
2010. jún. 2. 20:20
 16/17 anonim ***** válasza:
otthon, egyedül soha nem fogsz megtanulni verekedni, még ha ott és akkor úgy is érzed.
2010. jún. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Az biztos, hogy otthon egyedül egy nyár alatt nem fogsz sokra menni,mit értesz egyébként bunyón? mármint te honnan fogod tudni, hogy jó bunyós vagy, szétvered az osztálytársaid?mert az ilyesmihez mindenképp kellenek edzéstársak meg valaki, aki kijavítja a hibás technikát.Meg ha rosszul tanulod meg a technikát és használatra kerül a sor csak megsérülsz vele. És ne dőlj be a filmeknek,még a boxban is , ahol kb a leggyorsabban lehet fejlődni szükséges 1-2év, hogy elmondhasd magadról, hogy már jó vagy.
2010. jún. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!