Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van értelme napi 2x edzeni?...

Van értelme napi 2x edzeni? (1 súlyzózás,1 kardio)

Figyelt kérdés

Átmenetileg munka nélkül maradtam, úgyhogy eléggé ráérek hirtelen (tudom, hogy ciki, járok interviewkra is, de most nem ez a téma).. Mindenesetre az átmeneti időszakban arra gondoltam kihasználom, hogy ilyen sok időm lett. Arra gondoltam lemennék minden nap 2x konditerembe, 1 súlyzózásra + 1 aerob dolgot csinálni (futás, elliptikus, bicikli, akármi), hogy jobban fejlődjek.. Kellene még izomtömeget is növelnem (úgy 5 kilót) + egy picit csökkenteni a testzsir indexem (most 13%), hogy elérjem a célom.


A kettő nem üti egymást nagyon? Nincsenek komoly céljaim a futással, úgyhogy nem zavarna, ha a megnövekedett izom miatt nem menne olyan jól.. De birja a szervezet? Tényleg erősödnék-szálkásodnék, vagy kioltja egymást inkább a kettő?


2010. máj. 12. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:

nem üti egymást,ha a két edzés távol van,na most egyszerre izmot növelni,és testzsírt csökkenteni nem fgsz.


én is diétakor 2x edzek,de megvan a kellő fehérjém,így megtehetem izombomlás nélkül,neked megvan e?

illetve legyen távol a 2 edzés egymástól


szálkásodásra kíváló ez a kombináció,ha az étrended okésan van,mert diétás étrend nélkül ,nincs szálkásodás


google body builder alapismeretek

2010. máj. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem jó. Jobb ha a súlyzós edzés után rögtön megy az aerob, mert akkor a glikogén raktárak már kiürültek, és a szervezeted zsírt fog felhasználni.


Viszont ha tömeget akarsz növelni, akkor baromira nem kéne semmilyen aerobot nyomni... és kéne kajálni rendesen, mert ugye a tömeg nem a levegőből jön...

2010. máj. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ha tömeget akarsz növelni baromira kell aerobozni minimum, ( hacsak nem kardió ) mert a 2.ra nem fogsz majd tudni felgyalogolni mert nem lesz hozzá tüdőd! ez tömegelés alatt is kell hogy menjen, már csak azért is hogy ne zsírosodj el annyira tömegelés alatt! am reggel vmi aerob/ kardió és délután súlyzózás és még utána aerob
2010. máj. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!