Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő után látszik a...

Mennyi idő után látszik a futásban fejlődés?

Figyelt kérdés

Az állóképességem szörnyű. 3perc futás után meg kell állnom mert nem bírom. Azért akarok jobb lenni, mert tesiből nem akarok emiatt 1-eseket kapni.

Mivel itt a nyár, gondoltam elkezdem, de nem hiszem hogy napi 3 perc futással sokra megyek.

Ha el is kezdeném, és minden nap futnék, mennyi idő után látszana a fejlődés? Mennyi idő után tudnék lefutni folyamatosan mondjuk 10 percet?



2016. júl. 14. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Őőő... Hány éves vagy, hány kiló, mennyit szoktál mozogni, van-e futócipőd ilyesmi....? 😃
2016. júl. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok,lány és 54kg.

Sose sportoltam semmit, és futócipőm sincs. :D

2016. júl. 14. 14:16
 3/12 anonim válasza:
Ez ember függő, hogy ki milyen gyorsan fejlődik. Viszont nincs olyan ember aki egy kis kitartással ne jutna előrébb, szóval hajrá!! :D Amugy ugy gondolom, hogyha heti 3x elmész futni akkor már a 3. hét elején érződni fog.(próbáld túl lépni a saját holtpontod onnantól még fog menni pár perc és biztos lesz a fejlődés)
2016. júl. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:D

Az is nehezíti, hogy kb.200m után nagyon begörcsöl a vádlim..gondolom amiatt, hogy nem vagyok hozzászokva.

2016. júl. 14. 14:35
 5/12 Csiß ***** válasza:
fussál 1 percet,sétálj felet.Majd lassan adoptálódik a szervezeted a megnövekedett terheléshez.Észre fogod venni egy hónapon belül.Futócipőt vegyél.
2016. júl. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ameddig bírom addig csináljam ezt?
2016. júl. 14. 14:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy túlsúlyos, az jó :)

Ennek ellenére én ajánlanék egy futócipőt, ha tényleg rendszeresen szeretnél futni.

Egy ideig futottam sima utcai sportcipőben, a lábam is gyakran fájt, és a teljesítményem sem volt jó.

Addig 1-2 km-eket futottam, miután vettem egy jó cipőt, az első alkalommal meglett az 5 km.

A technikán is sok múlik, youtube-on van egy csomó videó, ami arról szól, hogy hogyan fuss (és hogyan ne:)

Emellett figyelj a légzésedre! Ahelyett, hogy össze-visszakapkodnád a levegőt, inkább szabályosan, 3-4 ütemben szívd be, majd fúj ki a levegőt. Aztán ahogy később a keringésed és tüdőd alkalmazkodik a megterheléshez, egyre jobb lesz a légzésdinamikád is.


Amúgy 3 percnél biztosan többet tudsz futni, ha nem, akkor biztos hogy gond van a technikáddal/légzéseddel.

Ha lassú, szabályos tempóban futsz, odafigyelsz a légzésedre, nem dobálod össze-vissza a karjaidat/végzel felesleges mozgásokat, akkor szerintem nagyon hamar meglesz a 10 perc. Egyébként pedig minden alkalommal próbáld valamivel tovább nyomni a tűréshatárodnál. Ne hagyd egyből abba, ahogy egy kicsit is elkezded érezni a lábizmaid fájdalmát, hogy nehezebben veszed a levegőt, vagy bármilyen diszkomfort érzeted van. Inkább lassíts a tempón, koncentrálj, javíts a légzéseden. Ha tényleg úgy érzed, hogy nem bírod tovább, akkor sétálj fél-egy percet, majd fuss tovább. Legalább 10-20 percet fussál minden alkalommal (nem minden nap), nem baj, ha sétákat iktatsz be, csak folytasd.

2016. júl. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szèpen köszönöm a sok segítséget!

Igyekszek figyelni ezekre, és egy futócipőt is mindenképpen beszerzek! :)

2016. júl. 14. 20:14
 9/12 anonim válasza:

[link]

ez neked való.

2016. júl. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!:D
2016. júl. 20. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!