Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan fejlődhetnék viszonylag...

Hogyan fejlődhetnék viszonylag hosszú (2-3000 m) futásban?

Figyelt kérdés
Hy! Tegnap 9. osztályban 2000 méteres futás volt. Eredetileg aki 8,5 perc (vagy kevesebb) idő alatt futja le az kap 5-öst. (Aki 5,5 perc alatt futja le az két 5-öst kap, de ez csak álom lenne.) Én 12,5 perc alatt futottam le (tudom elég gyenge eredmény). Sokan futottak ilyen időt úgyhogy 4-est kaptam (jófej volt a tanár). Szóval a lényeg; hogy fejlődhetnék annyit, hogy ne fulladjak ki gyorsan, és olyan 6-7 perc alatt fussak le 2000 métert. Kondiba járok, de elég sovány vagyok 172 cm magas 52-53 kg. Előre is köszönöm! 14/f

2013. szept. 26. 19:03
 1/2 anonim válasza:

Szevasz!

A kondit 14 évesen hanyagold, ez a mostani generáció divatja és idegesítő...A testépítés és az atlétika teljesen két különböző dolog,nem azt mondom; hogy az erőnlét elhanyagolható (sőt!!),de ilyen fiatalon máshogy is fejleszthető. A kondizással az a baj, hogy a fejlődő 14 éves szervezetnek ez egy igen behatárolt mozgásvilágot nyújtó sportforma, az ízületbántalmakról ne is beszéljünk... Ha vékony vagy, hagyj magadnak időt. Gyors az anyagcseréd, öregszel majd és jobban jönnek rád a kilók. A kifulladsz futás közben,akkor a légzésed kell dinamizálni, fejleszteni. A legjobb tanácsom az lenne, hogy úszással fejleszd a fizikai képességeid,de ne azt várd; hogy 3 alkalom után már teljesen jó lesz minden. Mindig növeld az úszótávot 50-100 méterrel,majd mikor úgy jössz ki a vízből, hogy majd össze esel (3-4000 méter folyamatos úszás után) akkor mondhatod azt, hogy na akkor most már komolyabban elkezdek atletizálni (futni). De kombinálhatod is a futást és az úszást (ez a legoptimálisabb). Bocsi, lehet h kemény vagyok,de eléggé sok ideig atletizáltam és most szoktam lejárni kondiba, de közel nem ugyanaz a kettő mozgásvilág.

2013. szept. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igazából nem olyan intenzív a kondizás, hogy nagyon megerőltessem magam csak azért amikor kezdtem elég gyenge voltam mostani formámhoz képest. Egyébként tervezem, hogy eljárjak úszni is csak nem megy olyan jól (mellúszás naggyából megy de a gyorsúszás és a hátúszás nem.) Jöhetnek még válaszok!
2013. szept. 27. 21:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!