Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek súlyzózni?...

Hogyan kezdjek súlyzózni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Először is az érdekelne ,hogy hogyan melegítsek be illetve az ,hogy hogyan nyújtsak edzés után?

Azt tudom ,hogy nem kell minden nap edzeni csak heti 3-4x.

Milyen gyakorlatokat végezzek és hány kilós súlyzóval?

Illetve mire kell odafigyelni gyakorlatok közben, hogyan tartsam a hátam ,légzés, váll stb. , ez azért érdekelne ,mert csináltam néhány gyakorlatot és először csak bizserget a lapockám alatt (a hátamon) és kicsivel később kicsit fájt ez normális elsőre?Gondolom nagyon kiegyenesedtem vagy csak nem elég erős az hátizmom?Nem a gerincem hanem a lapockám alatt ahol azthiszem izom van.

Eddig is edzetem pl. felhúzódzkodni 10-15x tudok.

A válaszokaz előre is köszönöm!


2015. aug. 28. 08:56
 1/2 A kérdező kommentje:
14 éves fiú vagyok.
2015. aug. 28. 08:57
 2/2 anonim ***** válasza:

Neked még nem kellene súlyokkal edzeni, nyugodtan várhatsz vele 2 évet. Olvasd el a Sárga Kapszulát és a Fegyencedzést. Utóbbiból a konditerem fikázására meg az ócsároló marketing dumára ne is figyelj. Kinézed belőle a gyakorlatokat, összedobsz egy étrendet és már mehet is.


Bemelegíteni egyszerű tornaórai gimnasztika gyakorlatokkal kell, például vállkörzés és társai. Utána csinálhatsz pár könnyebb erőgyakorlatot. Például ha már egykezes fekvőtámaszokkal edzel, akkor edzés elején lenyomsz 20-30 sima fekvőt.

A nyújtás már picit bonyolultabb. A lábadat például lehet hátrafelé húzni a lábfejnél fogva és kitartod pár másodpercig. Hátrafelé is húzhatod a lábfejed, úgy, hogy a földön ülsz. A tricepszet például úgy nyújtani, hogy megpróbálod elérni az ellentétes oldali lapockád, a könyököd meg nyomod hátra. Váll, mell, hát izmokat jól lehet nyújtani a húzódzkodó rúdon függeszkedéssel. Úgyis nagyon jól lehet nyújtani ha megfogod például a falat vagy egy oszlopot, póznát és húzod magad hátra, beállsz egy megfelelően rugalmas pozícióba és kitartod. Érezned kell ahogy nyúlnak az izmaid. Persze ne teljesen lanyhán tartsd, legyen egy kis feszesség a mozdulatban. Amúgy ha akarsz még valamit tudni, akkor keress rá a "bodybuilding stretching" kifejezésre.


A légzés. Ha súlyt nyomsz ki, vagy felnyomod magad, például fekvőtámasznál, akkor kilélegzel, ha leereszted belélegzel. Húzódzkodásnál belélegzel, felhúzod magad és kifújod, majd leeresztéskor levegővétel. A gyakorlatokat mindig egyenes háttal kell végezni, nem szabad görnyeszteni. Elsőre egy kis fájdalom normális lehet, elvileg hozzá fogsz szokni. Ami tartósan fáj, azt pihentetni kell. Először lazább fokozaton kell elkezdeni az edzést, mert különben meg fogsz sérülni.

Gyakorlatoknál a célizmot meg a testedet tartsd feszesen, sokkal könnyebb egy feszes testet mozgatni, mint egy ernyedtet. Ami még nagyon fontos, hogy mindig pontos legyen a kivitelezés, mert így valamit a gyakorlat. Előfordulhat, hogy valamikor kissé gyorsabban kell dolgozni, vagy erőltetni, ilyenkor normális lehet a kissé gyorsabb kivitelezés. Mindig teljes mozgástartományban dolgozz.

2015. aug. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!