Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez az edzésterv milyen?

Ez az edzésterv milyen?

Figyelt kérdés

165cm magas 53kg 21/N

Elsősorban jobb kondit szeretnék és egy kicsit erősödni.

H - fekvőtámasz 10x, guggolás 30x

K - hasazás 100x, kitörés súllyal 30x

SZ - ugrókötelezés

CS - lovaglás

P - pihi

SZ - futás

V - pihi

Idővel lecsökkentem a pihenő napok számát egyre és növelem az egyes gyakorlatok mennyiségét.

Mit kellene még beleraknom szerinted? Kellene mellette diétáznom, ha amúgy is vékony vagyok?



2014. okt. 14. 12:05
 1/3 anonim válasza:

Szia!

én heti 2szer járok edzésre (karate) az erőnléti része kicsit másabb összetételű:

általában 4-5ször: 10 fekvőtámasz, felülés, hátizom duplája, guggolás ugyanennyi

Ezzel jobb lett a kondim.... de ha erősödni is akarsz, többet kell csinálni.

Én a hétfői fekvőtámasz, guggolás mennyiségét növelném, ha úgy érted, hogy egyszer 10, és egyszer 30.

A keddi hasizom szerintem sok.... de ha birod :)

A többi naphoz nem tudok mit írni, mert nem mindegy hogy mennyi ideig csinálod, és mekkora távot futsz :O


Diátát szerintem nem kell tartanod! én 163 cm vagyok, 50 kg (37/N)

Annyit még, hogy arra az izomcsoportra hangsúlyozzd az edzést, amit legjobban fejleszteni szeretnél!

2014. okt. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A hasizomra régebben is tornáztam ezért bírom :)

Egyenlőre 3 perc megszakítás nélküli ugrókötél és a futás- 10perc lépés, 3p futás aztán 1-1p futás lépés, majd 30-ig a végén 2perc futás és 10perc séta, ami még csak 3,5km. Ami nem sok, de idővel szeretném növelni. Én inkább sprinter vagyok és nem bírok sokat futni, és pont ezen szeretnék változtatni, hogy többet bírjak. Csak eddig mindig az volt, hogy ritkán tornáztam és akkor mindent egyszerre akartam, túlhajtottam magam. De most elhatároztam és igyekszem betartani a fokozatosság elvét és nem türelmetlenkedni.

2014. okt. 29. 21:11
 3/3 anonim válasza:

Szia! akkor van hasonlóság bennünk :) a felüléseket előnybe részesítem én is...és futni én is csak rövid távon szeretek (és birok):) szerintem jó, amit leírtál kezdésnek.

Kitartást kívánok hozzá!

2014. okt. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!