Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kondizástól fogyhatok?

A kondizástól fogyhatok?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, 170 cm és 75 kg. Szeretnék fogyni és egyben formásodni is, ezért elkezdtem konditerembe járni, viszont nem tudom, hogy jó úton haladok-e. Na meg akármennyit olvasom a neten a diétákat s mindent, nekem nem megfelelő, mivel 22 km-re lakom a sulitól,ezét buszoznom kell, és nem nagyon tudok mindig ilyen főtt dolgokat enni. Hogyan edzek, és mit egyek? Ja, és attól hízok, ha 6 után gyümölcsöt eszek?

2014. febr. 13. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:

body.builder.hu

Ezen az oldalon olvasgass.


Vagy menj személyi edzőhöz

A kondizás öszetett dolog,ha ennyire fogalom nélkül vágsz bele akkor SEMMIT se fogsz elérni.

2014. febr. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem erősítésre mész rá a konditeremben, akkor tudsz fogyni, persze. Enni mindkettőhöz kell, erősítő edzéshez, és fogyáshoz használt edzéshez is. Amit érdemes tudnod ezekkel a diétákkal kapcsolatban, hogy nem az a lényeg, hogy visszafogd magad. Tudsz anélkül is fogyni. Vehetsz zsírszegény túrót, vagy trükközhetsz akármivel, de ha zsíros ételt eszel (vagy bármit, ami nem tömít el annyira, hogy elálmosodj), akkor is tudsz fogyni. Én hízásra hajlamos vagyok, eszem rendesen, nem koplalva, és mégis fogyok, most egy olyan 32-33 kilométert tudok kényelmesen lefutni, de úgy indultam, hogy fél óra után is fájt mindenem. És ehhez elég volt fél év. Ha főtt kaját eszel, az jó, de nem létszükséglet. Edzések után fehérjedús kaját egyél, az nem árt. Fogyó edzés után elég kevesebb is, ha erősítő edzést is csinálsz, azután több fehérje kell. Továbbra is igaz viszont, hogy fogyasztó edzés után is annyit ehetsz, amennyit csak szeretnél. Ugyanis az anyagcseréd gyorsítása is cél, ha le van lassulva.


Fogyáshoz olyan mozgást kell találnod, amit sokáig tudsz csinálni tartva egy enyhén lihegős / izzadós állapotot. Te elég fiatal vagy, még nem fogsz tudni olyan sokat, de érdemes ütemezetten növelni a hosszt bizonyos mértékig. Ha bizonyos ideig már tudod tartani, akkor a fogyással párhuzamosan növelni kell majd az intenzitást, mert egyre több fog kelleni ahhoz, hogy ilyen lihegős / izzadós állapotot elérj. 40-50 perc folyamatos mozgás lehetne például egy cél, de csak annyit csinálsz, amennyit bírsz. Az ilyen hosszútávú edzések szépen lassan alkalmassá fogják tenni a szervezetedet az aktívabb zsírégetésre, az első pár alkalomtól nem kell csodákat várni. Ilyen fogyasztó edzésre a legjobb a sima hosszútávú futás. Nagyon könnyű kontrollálni. Csinálhatod ezt futópadon vagy biciklin is konditeremben, de nagyon monoton szerintem. Én a helyedben a városban futkároznék, és időnként váltogatnám a terepet. Ha egy terepet csinálsz nagyon sokáig, akkor arra optimalizálja magát a szervezet, egyre kevésbé lesz eredménye, minimális mértékben még ez is számít.


Érdemes erősítő edzéseket is csinálni, mert ha csak fogyasztó edzéseket csinálsz, akkor könnyen áteshetsz a ló túloldalára, elfogyasztod esetleg az izomtömeged szép lassan, gyengébbnek fogod magad érezni, nem fogsz fejlődni megfelelően. Ez a plusz izomtömegvesztés akkor adódhat, amikor túl sokáig futsz, a szervezeted eléget minden hozzáférhető szénhidrátforrást, és mivel nincs hova nyúlnia, a lehető legrosszabb helyről pótolja az energiát. Az se titok, hogy amit egyszer izmosodással elérsz, az csak akkor marad meg, ha folyamatosan edzel. Nagyon hamar elkezd elfogyni az izomtömeged, de legkésőbb 4-5 napon belül, ha nem erősítesz.


A gyümölcs is fontos, de nem kifejezetten ezekhez az edzésekhez, hanem általánosságban. Vitaminok azok kellenek. Napi C-vitamin az benne van például egy narancsban, de az vízben oldódó, tehát az lenne a tuti, ha napi legalább 3-szor ennél. Ha kell, akkor tudsz venni több kisebbet, vagy azt az egy szerencsétlen narancsot is fel tudod vágni, nem hinném, hogy kipárologna belőle a C-vitamin fél nap alatt, ha fel van bontva. A C-vitamin mellett sok minden más is van, csak mondtam valamit (mondjuk a C-vitamin az fontos alapból). A fene se tudja ezeket, mindet nem fogod tudni elfogyasztani, ha csak simán táplálkozol. Esetleg vehetsz multivitamint, de nekem se volt szükségem rá. Még a margarinokban is van valamennyi vitamin, ha megnézed, a dobozára rá is van írva. Főtt kaját azt meg be lehet rakni mikrós dobozba, és fogyasztani a suliban (bár azt elismerem, hogy a középsuli szünetei meglehetősen rövidek).


Kérdezz még, ha valamire kíváncsi vagy.

2014. febr. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!