Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » (itf) Taekwon-do-t űző lányok...

(itf) Taekwon-do-t űző lányok 14-18 év között, hogy tetszett nektek meg ez a harcművészet?

Figyelt kérdés

2013. okt. 25. 18:29
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Én harcművészetekben élek. Szerintem neked nincs fogalmad a dolgokról.


Piros öv, teszek rá. Fekete öv: teszek rá.


Nem az számít milyen öveket vettek, hanem hogy 13 éven át valószínűleg keményen edzett. Ez az érték.


Nekem semmilyen övem sincs (formálisan még van egy kamu harcművészetből, mindegy) de sok feketeöves 'mestert' elverek. Nem számít az öv, ha piros, ha fekete. Tradicionális harcművészetekben amúgy sincsenek szivárványszínű övek.


Mert edzettek, nem öveket festegettek.. ennyi.


Sportokban vannak színes övek, a harcművészetek pedig nem sportok.

Brazil jiujitsuban, ott lehet színes öveket hordani, mert nem harcművészet. De tkd-ban.. nevetséges. Minek színes öv? Minek eltérni a régi, jól bevált és hatékony edzésmódszertől, oktatástól? Minek felhígítani, elsportosítani azt, ami jó?

2014. jan. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

" kb. soha, senki nem erre hajt, mivel marhára nem erről szól."


Aha.. tehát az eredménytelen edzésmódszereket és az ügyetlenséget már úgy magyarázzuk, hogy nem is akarunk erősek lenni. Hmm...


Tehát Magyarországon az a harcművészet, hogy ugyan harchoz nem értek, de 'nem is célom hogy értsek'.

Ez korrekt. Menj inkább zumbázni, ha így gondolod.

2014. jan. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Tápi el kell hogy szomorítsalak, nagy múltú helyeken is szín tiszta versenyfelkészítés zajlik TKDn, ahol nem rúghatod meg erősen az ellenfeled mert szabálytalan, hanem pontot kell szerezni, edzésen meg mármár bűvészmutatványokat csinálunk: lábletétel nélkül huszat rúgni pl. bár én imádtam. Régen amúgy keményebb volt mind2 ág, ITFben anno volt lábsöprés is, WTFben meg csak nemrég álltak le a full kontaktos fejrúgásokkal, érdemes megnézni: http://www.youtube.com/watch?v=WPVuC6ugmAw


de hogy ne búsúljunk hoztam színes öveket: [link] :DDD

2014. jan. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Nagyon jól mozognak. Nagyon jó mozgáslehetőség a TKD, nem értem miért változtatják meg.. És inkább nem kezdenék tippelgetni.


Én karatés volta, egyszer, régen. Azért hagytam ott, mert mint kiderült, nem szint már a küzdősportok között sem. Pedig lehetne, a karatéban is sok lehetőség lenne igazából, ugyan úgy mint a TKD-ban (egyiket sem tartom női stílusnak. Nők Aikido-t, Taichit /ebből is inkább Baguát/ Jujutstut vagy WingChunt gyakorolhatnának, ezek tényleg illenek is a női alkathoz. Lágyságuk miatt leginkább a Taichi és az Aikígyó)

2014. jan. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Szerintem amúgy a videón az utolsó kiütés kicsit bunda volt :P

:D

2014. jan. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
A karate azért elég kemény tud lenni, a kyo legalábbis. Persze nem ütünk fejre, de ha össze kell hasonlítani a többi népszerű stílussal szerintem az nevezhető leginkább harcművészetnek.
2014. jan. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Ja, mert az öveket csak úgy kedvük szerint veszik, na perxze. Jézus úristen. Feladom, nincs kedvem több marhaságot olvasni, kihúzom a listából.
2014. jan. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

27. válaszoló: KAMU övek. Játékok, vicc. Már az igazi harcművészetekhez képest..


Kristóf: én elég ratyi karatét voltam szerencsés tanulni.. a kyo ahhoz képest tényleg kemény. De ami te ismersz kyokushin, az is semmi az igazi okinawai karatéhoz képest. És ilyet kellene tanítani. Ahogy a tkd is lehetne olyan mint északkoreában.


Az én kungfu edzőm mesélte milyen taekwondo edzések voltak még az ő fiatal korában. Hát nem szórakoztak.. nem vicceltek.

2014. jan. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Én most sárga-zöld vagyok :DDD mármint öves. De leszek még kék-zöld is :DD
2014. jan. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Mármint foltos? :D
2014. jan. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!