Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » (itf) Taekwon-do-t űző lányok...

(itf) Taekwon-do-t űző lányok 14-18 év között, hogy tetszett nektek meg ez a harcművészet?

Figyelt kérdés

2013. okt. 25. 18:29
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
Igen èn nagyon imádom a legjobb sport!
2013. dec. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
De hogyan szeretted meg? :)
2013. dec. 25. 13:09
 3/33 anonim válasza:
Nem tudok rá miértet mondani. Én kifejezetten szeretem. Leköti a figyelmem, mozgósítja szinte minden testrészemet, megtanulok tőle koncentrálni. És persze nagyon jó alakot csinál, és gyorsabb leszel tőle. Én legalábbis ezeket vettem észre magamon. 15/L
2014. jan. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, válaszok.


1. válasz, a tkd nem sport.. pff.


2. válasz tetszik. bár azt várnám egy harcművészetet gyakorlótól, hogy a harci készségek fejlődését is kiemeli, de lényegében tetszett ez a válasz, egy 15 éves lánytól meg pláne.

2014. jan. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
nekem a te válaszod nem tetszik, nem válaszértékelőt kerestem hanem arra várok, hogy a feltett kérdésre válaszoljanak, ne más gyártson újat vagy kritizáljon másokat :P
2014. jan. 26. 22:18
 6/33 anonim ***** válasza:
mert miért is nem sport? te ugyanaz vagy, aki a jógára is azt mondta, hogy nem sport?
2014. jan. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Én az vagyok, aki a harcművészetek igazi oldalát értékeli, semmibe veszi a jelentéktelen kis 'sportokat', sőt károsnak tartja ha komoly dolgokból (harcművészetekből, jógából.. ) egyszerű kis sportokat csinálnak.


Mert amikor elsportosítanak valamit, az azt jelenti, hogy lebutítják. Valamiből ami eredeti és jó, csinálnak egy egyszerűsítettet, könnyebbet, jelentéktelenebbet.



Kérdező, lehet nem válaszoltam a kérdésedre, hiszen eleve nem vagyok 18 éves kis taekwondo-s tinilány.

Ettől még a kérdésed az én 'világomat' érinti, és teszek megjegyzéseket. Ráadásul még igazán be sem szóltam, megdicsértem a 2. válaszolót.


Be is szólhatok, ugyanis.. tinilányok tkd-n ugrálnak, ez számomra kissé.. groteszk. Bármilyen csodálatos mozgáskoordinációt ad a tkd, ez egy erős külső stílus. Tök jó erős férfiaknak, na de nőknek? Ne vicceljünk már.. a tkd minden, csak nem nőknek kidolgozott harcművészet.


DE ezt nem akartam leírni, mert gondoltam bizonyítom, hogy tudok nem beszólni. De most mégis megtettem.


Egyéb kérdés?

2014. jan. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
na, ez az utolsó egy marhaság. nekem van egy vagon taekwondós ismerősöm (nem vagyok 18 éves lány.) az öcsém járt sokáig, és még kb. az egész utca, meg egy vagon ismerős-nálunk, Veszprémben erős a taekwondó oktatás, legalábbis, anno az volt. nagyon sokat ismerek, akik jártak, és bizony senkit nem érdekelt, hogy "nem lányoknak való", ilyen hülyeséget egyik edző se mondott. s nem kell hozzá "harcias" külső, se nagydarabság, se erős külső.
2014. jan. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

A tkd olyan rúgásokból áll, amik beszakítják a mellkast és a gerinccel együtt segítik távozni a túlnyomást a szervezetben.


Ilyen a veszprémi tkd oktatás, ugye? Hiszen ez Magyarország, a harcművészetek fellegvára.


50-60 kilós nők taekwondoznak, hát persze.


Tudod mikor volt erős a tkd Magyarországon? Én is hallottam róla, 20-30 évvel ezelőtt, tényleg. Azóta..


Kamu van, néhány helyen éppen csak nem rossz az ITF tkd oktatás. A sportos wtf taekwondo már említést sem érdemelne, ezért olyan szomorú amikor valaki sportként tekint egy koreai harcművészetre.


De persze inkább tkd-zzon egy csaj, mint zumbázzon vagy flabeloszozzon, sőt.. mint karatézzon, ezzel egyetértek.

2014. jan. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim válasza:

Második válaszoló vagyok. Köszönöm a véleményeket a válaszomról, DE! Mi az, hogy a tkd nem sport? Igenis az. Rengeteg sportot kipróbáltam, köztük a kajakot, a táncot az atlétikát. Ezek közül egyik sem csinál jó alakot. A kajak széles vállakat eredményez az úszástól deszka hátad lesz stb. A tkd szinte majdnekem porcikámat megmozgatja. Koordinál, erősít, erőnléted is lesz tőle, combot főképp fogyaszt (mivel inkább lábas sport) segít a koncentrálásban, és önfegyelemre tanít.

Ami meg kiakasztott: mi az hogy nem nőknek való? Igenis való nekik! A nők 70-80%-a talpraesettebb mint a férfiak zöme. Egyenlőség van! A mai világban egy nőnek tökéletes ez a küzdősport. Hány olyanról hallunk hogy meghalt egy tinédzser lány meg hogy így meg úgy bántalmaztak valakit? Rengeteget! Ezeknek az elkerülésére tökéletes a tkd! Imádom! Négy éve űzöm ezt a sportot és egy napot nem bántam meg belőle. Izmosodtam, két kiváló ifjúsági sportolói díjat kaptam, több mint ötven érmem van, és a családom nagyon büszke rám. És meg mindig 15/L vagyok! És büszke vagyok arra hogy tkdsnak mondhatom magam.

2014. jan. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!