Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » (itf) Taekwon-do-t űző lányok...

(itf) Taekwon-do-t űző lányok 14-18 év között, hogy tetszett nektek meg ez a harcművészet?

Figyelt kérdés

2013. okt. 25. 18:29
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Én a 20 évvel ezelőtti oktatásról beszélek, s igenid jó volt, és pl én is jártam, 50 kilós nőként..de ha ennyire képben vagy, várom a veszprémi taekwondósok neveit, kilóit..
2014. jan. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim válasza:
És ki mondta hogy veszprémi vagyok? xd Máshol nincs tkd? :D
2014. jan. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim válasza:
de ha ennyire képben vagy, várom a veszprémi taekwondósok neveit, kilóit.." ezt asszem te mondtad xd
2014. jan. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Volt itt sírás, és nevetés, a véleményeteket köszönöm hogy ily szépen kifejtettétek. Mindenki döntse el otthon kinek miben van igaza. Aki akar az írjon elolvasom szívesen, de még itt van két dolog amit szeretnék mondani:

1. Én az itf tkd-t edzek és azért szeretem jobban a harcművészet szót használni, mert ott az elmélet, és egy csomó olyan dolog amit nem a versenyre tanítanak meg. Plusz az aprólékosság- (hát nem kérdezném meg Harmat Lászlót hogy le van-e butítva?) -amit sokszor látok mestereimtől edzőtársaimtól ezek a tradicionális dolgok--->tisztelgés stb. Én nem állítottam ,hogy nem sport, csak azt hogy nekem nem annak hat. Aztán ki vagyok én hogy más edzésekről mondjak véleményt amin nem is vagyok ott, vagy nem is tudtam volna ott lenni (életkoromból kifolyólag).

2. "A nőknek nem való" mesterem pont 1 edzéssel előbb mondta a lányoknak hogy hiába vagytok ennyi idősek meg lányok ez a taekwon-do és erő, pontosság, dinamika feltétlenül kell bele.


És ha már így lecsendesültünk, itt van a 30y feldolgozásában Cseh Tamás: Csönded vagyok című dala:

http://www.youtube.com/watch?v=9Q2miZ_LM0Q

2014. jan. 27. 21:26
 15/33 anonim ***** válasza:
én a 11es vagyok, és aki mondta, hogy anno nálunk, Veszprémben jó volt az oktatás. és hogy nem kell hozzá harcias külső, meg nagydarabság, meg erős külső...aki szerint nem sport, az írja, hogy ez hülyeség, mert nyilván jobban tudja...de még mindig nem mondott egy nevet sem.
2014. jan. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

A Taekwondo egy külső, kemény stílus.


Ezért nem való annyira nőknek.


Aki sportnak fogja fel a harcművészeteket, és érmeket gyűjtöget, az meg pont messze jár a lényegtől. A harcművészetek nem játkékok, nem éremgyűjtögetésről szólnak. A sportosítással, versenyzéssel rontják el a legtöbb harcművészetet. Divatosabb lesz ugyan a versenyek miatt, de kiveszik az eredeti lényege.


És sport tkd-val, nem védi meg magát egy nő. Nagy szerencsével talán igen, de nem valószínű.


Én a az önvédelmi taichit képviselem, ami egy belső, lágy stílus. Mellékes dolog, hogy abszulút erőteljes is, de nem a külső stílusokban megszokott merev izomerőre alapoz. Most ezt nehéz elmondani hogy micsoda, mivel Magyarországon nem éppen egy ismert harcművészet. Ez a másik előnye, utcán a tkd már nem okoz meglepetést, ahogyan számos küzdősport mozgásrutinja sem.


A belső stílusok viszont igen.


Tehát nem értek egyet a harcművészetek elsportosításával, azzal sem hogy egy ilyen küzdősporttá alakított harcművészet valóban segítené az utcai önvédelmet, és tényleg furcsán nézek amikor egy nő külső stílusban 'kemény'.


Ugyanis nincsen egyenlőség. Nő és férfi között semmiképp, mert más energetikával, más habitussal rendelkezünk. Illetve harcrendszerek között sincs abszolút egyenlőség.


Ugyanis az a harcművészet, önvédelmi rendszer jobb lesz, ami képes használhatóbb taktikát tanítani, ami képes jobb alkalmazkodó készséget, helyzetfelmérést tanítani, ami képes a mozgásodat természetesebbé és erősebbé csiszolni.


Ezek szerint lehet értékelni. Ma, egy TKD edzésen milyen taktikát gyakoroltok, mire készültök fel?


Szerintem biztos tök szép amit csináltok, a válaszolók lehetnek nagyon tehetséges, fiatal lányok akik lazábban rúgnak már most mint én valaha is fogok. És mégis nagy különbség van egy jópofa sport / és komoly harcművészet között.


És a Taekwondo az utóbbi volt! Nem szabad elsportosítani, de ezt nem azért mondom, hogy megbántsak bárkit is. Csak érdemes lenne felismerni, hogy például a fővárosban ha van Wudang kungfu/taichi edzés, akkor egy nő nem biztos hogy tkd-zni kellene járjon, mert valószínűleg jobban illik hozzá egy ilyen stílus.


Veszprémben ha eleve nincsen belső stílusú harcművészet oktatás, akkor biztos hogy a TKD egy tök jó választás, a helyzethez képest.


Én még a boxra is azt szoktam írni, hogy jó választás, amennyiben nincsen a lakhelyünk közelében más, jobb edzés!


Csak érdemes nőknek belső stílusok felé orientálódni.

2014. jan. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
a tesóm ugyan nem nő, de 13 évig taekwondózott, piros öves, s vagy egy évtizede nem gyakorolja. mégis, mikor megtámadták az utcán, taekwondóval verte le a támadókat...
2014. jan. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

'piros öves'


??

Rózsaszín a végső cél gondolom.


13 év rutin, az 13 év rutin, nem állítottam, hogy 13 év küzdősporttal nem lehet elverni 1-1 utcai támadót, kis mázlival.

3-4 év ökölvívás gyakorlattal is meg lehet tenni ugyan ezt.


13 év igazi, kemény északkoreai tkd múlttal gyilkolóművész lenne, nem piros öves.

2014. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
mi van? te tudod, hogy hogy jönnek az övek a taekwondóban? a piros, az a fekete előtt van..
2014. jan. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

"kemény koreai gyilkolóművész lenne"


ja, a taekwondó pont arról szól. egyébként meg, honnan tudod, hogy nem lenne? kb. soha, senki nem erre hajt, mivel marhára nem erről szól. sötétség, istenem. minek szólsz bele olyanba,, amiről halványlila fingod sincs?

2014. jan. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!