Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gyakorlatokat végezzek?

Milyen gyakorlatokat végezzek?

Figyelt kérdés
Elég összetett problémám van. A hasamból szeretnék fogyni, illetve izmosítani. A combomon is van egy kis felesleg, viszont így is nagyon csúnyán meg van ereszkedve rajta a bőr (régen sajnos sokat fogytam és híztam), így nem igazán tudom mit sportoljak, mit tornázzak. Rubint Rékára edzettem már párszor. Viszont nem szeretnék máshonnan fogyni, a melleimből főleg nem. Lehetséges ez? Miért mondjátok azt sokan, hogy nincs helyi zsírégetés? Azzal, hogy mondjuk odafigyelek az étkezésemre, és hasizomgyakorlatokat végzek nem fog fogyni a hasam??? Nem kell leugatni, csak nem értek ehhez :/
2013. aug. 1. 11:06
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

19es! Nem azt mondtam, hogy diéta és hasizomgyakorlat mellett a hátsódból fogysz... Szerintem nem egy ember van, aki csak bizonyos testrésziről fogy, mert onnan akar. Az egy dolog, hogy fogy máshonnan is, de onnan a legtöbbet, ahonnan szeretne, ha annak megfelelő gyakorlatokat végez. És még mindig diéta mellett..


Zárom a vitát. Sziasztok

2013. aug. 1. 13:37
 22/32 anonim ***** válasza:
Ha valaki diétázik (jól) és közben a csillagokat bámulja edzésként akkor is fogy a hasából, mert a fogyás az egész testet érinti. A melleket is, a combokat, a hasat, a segget.. genetika kérdése hogy mit milyen arányban, lásd 'testalkat'. Nem a hasazáshoz van köze, gondolom ezt kellene helyrerakni.
2013. aug. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem egy ember van, aki csak bizonyos testrésziről fogy, mert onnan akar."


Az agykontroll erre nem terjed ki. Nem uraljuk azokat a biokémiai folyamatokat amelyek egy adott területről felelősek a zsírsavak elszállításáért. Tehát a 'szerintem' itt csak képzelgés. Ne éljünk fantázia világban, alapozzuk a valóságtudatunkat tapasztalatokra, mégpedig következetes és hiteles tapasztalatokra, ne 1-1 ember ámokfutására. Sehol semmilyen tudományos vizsgálat, megfigyelés nem igazolta hogy bármilyen helyi fogyást segítő módszer, gyakorlat létezne. Ezeket csak marketingesek találják ki és használják valamilyen termékek eladhatóságának növeléséhez.

2013. aug. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Úristnnnn -.-
2013. aug. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 Osynho ***** válasza:

Továbbra sem értem mi volt a bajod a stílusommal. :)


"De szerintem ez akkora baromság :D"


Ez a stílus rendben van (ráadásul úgy, hogy butaságot erőltetsz :) )


"Értelmeztem a szöveget. Te azt állítottad, hogy nincs helyi fogyás, arra, hogy én azt írtam, hogyha valaki hasizomgyakorlatokat végez, akkor miért nem fogy hasból? Márpedig, ha diétázom és végzek hasizomgyakorlatokat, akkor nem tudom elképzelni, hogy ne fogynék hasból. Ennyi a lényeg. "


Továbbra se érted :) Fogy(hat)sz hasból IS, ha a kaja is renben van mellette. A hangsúly az "IS"-en van. Szóval nem is kell elképzelned, hogy nem fogysz a hasadból, csak nem tudsz célzottan onnan fogyni.


"19es! Nem azt mondtam, hogy diéta és hasizomgyakorlat mellett a hátsódból fogysz... Szerintem nem egy ember van, aki csak bizonyos testrésziről fogy, mert onnan akar. Az egy dolog, hogy fogy máshonnan is, de onnan a legtöbbet, ahonnan szeretne, ha annak megfelelő gyakorlatokat végez. És még mindig diéta mellett.. Zárom a vitát. Sziasztok"


Pedig ,de a hátsódból Is fogy(hat)sz. Ez a lényeg és ezt nem érted meg. Szerintem meg nincs olyan ember, aki csak bizonyos testrészeiről fogy, vagy akkor ő valami más bolygóról származó egyed. :)


És továbbra se érted, hogy az izom és a zsír között nincs összefüggés, tehát hiába dolgoztatod meg a zsír alatt izmot, a test lehet máshonnan fog először zsírt bontani.

2013. aug. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy akkor pl. minek erőltetik pl. Rékáék, meg az összes többi a mozgást annak aki fogyni akar, ha diétával így is úgy is lefogy?
2013. aug. 1. 13:46
 27/32 Osynho ***** válasza:

- mert mozgással könnyebb kalória deficitet elérni

- mert a mozgástól gyorsul az anyagcsere -> gyorsabb fogyás

- mert mozgással könnyebb az izmot megtartani és zsírból fogyni

- mert a mozgás egészséges

2013. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Osynho ***** válasza:
levezettem előbb is, hogy hogy megy a fogyás. Ha keveset eszel lefogysz. Ha éhezel, akkor pláne. Hogy miből, az más kérdés, de fogyni fog a súlyod. Hacsak nem vagy fényevő. :) Lehet okosan is csinálni és lehet leépülni is, hogy aztán elmondhasd magadról, hogy X kilót leadtál.
2013. aug. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

A diéta meg nem :D


Na csáó

2013. aug. 1. 13:51
 30/32 A kérdező kommentje:
Nem érdekel a mérleg. A tükörbe állva szeretném jól érezni magamat. Sz*rok rá, hogy az 2 kg vagy 10 kg mínuszt jelent :)
2013. aug. 1. 13:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!