Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gyakorlatokat végezzek?

Milyen gyakorlatokat végezzek?

Figyelt kérdés
Elég összetett problémám van. A hasamból szeretnék fogyni, illetve izmosítani. A combomon is van egy kis felesleg, viszont így is nagyon csúnyán meg van ereszkedve rajta a bőr (régen sajnos sokat fogytam és híztam), így nem igazán tudom mit sportoljak, mit tornázzak. Rubint Rékára edzettem már párszor. Viszont nem szeretnék máshonnan fogyni, a melleimből főleg nem. Lehetséges ez? Miért mondjátok azt sokan, hogy nincs helyi zsírégetés? Azzal, hogy mondjuk odafigyelek az étkezésemre, és hasizomgyakorlatokat végzek nem fog fogyni a hasam??? Nem kell leugatni, csak nem értek ehhez :/
2013. aug. 1. 11:06
1 2 3 4
 11/32 Osynho ***** válasza:

"De szerintem ez akkora baromság :D Olvastam is valahol (már nem tudom hol), hogy lehet fogyni a hasizomgyakorlattól is, hiszen mozgatva van, így nem áll meg rajta a zsír, hanem lassan eltűnik."


Hol olvastad? Linkelhetnéd. Mi köze van a hasizmok mozgásának a felette lévő zsírréteghez? Teljesen független szövet. Vagy fordítva, ha én csak lábra akarok hízni, akkor gyorsabban kell lenyelni a kaját, vagy többet rágjam, vagy mi a titka? Vagy fecskendezzem a lábba? :D Szóval létezik helyi zsírosodás is a fogyás analógiájára szerinted? :D

2013. aug. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Nem kell bunkónak lenni, kedves utolsó!


Nem tudom már hol olvastam... Meg alapból furcsa az, hogyha az ember mozog, márpedig ha tornázik, akkor mozog, akkor miért nem fogy?

2013. aug. 1. 12:14
 13/32 anonim ***** válasza:
Mert napi kalória mínuszban kell lenni. És hiába edz valaki, ha sok a kaja, akkor a sporttal sem leszel még mínuszban.
2013. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Nem arról beszélek. Hanem arról, hogy ha pl. normálisan eszem, tehát amit beszéltünk, hogy pl. szálkásító diétán vagyok és mellette csak mondjuk a Rékára edzem, akkor nem hiszem el, hogy nem fogynék. Erre gondoltam.
2013. aug. 1. 12:35
 15/32 anonim ***** válasza:
Ha diétán vagy, akkor fogyni fogsz.
2013. aug. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Akkor azért valahol csak igazam lett...


Köszönöm Montez!

2013. aug. 1. 12:39
 17/32 Osynho ***** válasza:

Bunkó? Miért lennék az? :) Mert megkérdeztem a véleményed? Ne viccelj már :)


Azt állítottad, hogy baromság, hogy nincs helyi zsírégetés, mert hogy olvastad valahol. Engem meg érdekelne, hogy abban az irományban milyen érvek mentén vezették le, hogy van helyi zsírégetés, ezért kérdeztem.


Napi 20X kérdeznek ilyeneket, hogy x-y helyről akarnak fogyni, máshonnan meg nem. Mindegyiknek nyugodtan, érthetően leírjuk, hogy az emberi test nem így működik. Neked is leírtuk, szerintem. De szerinted baromság.

Ezután egy példával próbáltam érzékeltetni, hogy józan paraszti gondolkodással belásd, nincs ilyen fogyás.

De én vagyok a bunkó...


"Meg alapból furcsa az, hogyha az ember mozog, márpedig ha tornázik, akkor mozog, akkor miért nem fogy?"


És ki mondta, hogy nem fogysz? Értelmezted a szöveget? HELYI fogyás nincs, mert a szervezet egy összefüggő zsírraktárat hoz létre a testen, aminek az elhelyezkedését se tudod szabályozni (hogy hova hízol) és a fogyását se. Amint szükség van rá, hozzányúl a szervezet és égeti, onnan, ahonnan neki tetszik, nem nézi a nők lapját, hogy mi a mai trend a testfelépítések között.


Mivel túlélésre van beállva és mivel a zsírt nehezebb energiává alakítani, a legutolsó, amihez hozzányúl, az a raktár lesz. Tehát először éli fel a glikogén raktárakat, majd az izmokat. Merthogy izomból is könnyebb energiát előállítani, mint zsírbó! És így lehet vígan sokat fogyni, miközben összeesik az ember, de úgyis csak az a lényeg, amit a mérleg mutat. Sajnos a legtöbb fogyózó ember így gondolkodik (nem neked szólt)


Visszatérve a fogyásra, ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit felhasználsz, akkor fogysz. Elég egyszerű, matematika. Tehát nem a mozgástól fogysz, hanem a kalória mínusztól! Ha te a mozgással + az alap energiafelhasználásoddal összesen elhasználsz napi 3000 kalóriát, de 4000-et viszel be (csak példának írtam a számokat), akkor hízni fogsz, bármennyit is mozogsz. Ha 3000-nél kevesebbet, akkor meg fogyni. Szerintem logikus. Ezért is mondjuk mindig, hogy a kaja a legfontosabb.

2013. aug. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Nő vagy, tehát:


Végezz gyakorlatokat amik az önvédelmi képességeidet javítják.

Végezz jóga és qigong gyakorlatokat.

Erősítő gyakorlatokat.


"Miért mondjátok azt sokan, hogy nincs helyi zsírégetés"


Ezt minek írtad? Ne akarj butának tűnni. Következőre megkérdezed hogy miért mondják hogy a Föld nem lapos? Ne csináld..

2013. aug. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
én nem láttam és hallottam még olyan emberről aki hasizomgyakorlatoktól lefogyott :D csinálhatod reggel 6 tól este 8 ig de nem érsz vele sokat :(
2013. aug. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Értelmeztem a szöveget. Te azt állítottad, hogy nincs helyi fogyás, arra, hogy én azt írtam, hogyha valaki hasizomgyakorlatokat végez, akkor miért nem fogy hasból? Márpedig, ha diétázom és végzek hasizomgyakorlatokat, akkor nem tudom elképzelni, hogy ne fogynék hasból. Ennyi a lényeg. A stílus, ahogy írtál, az nem tetszett.
2013. aug. 1. 13:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!