Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme így...

Szerintetek van értelme így boxolni?

Figyelt kérdés

Arról van szó, h kiskorom óta sportolok, jelenleg is crossfittezek.

Na már most újra elszeretnék kezdeni boxolni, de mivel sokat kellene utazni arra gondoltam, h személyi edzőhöz mennék, egy héten egyszer.

Így meg úgy nézne ki a dolog, h a heti 3 cf edzés helyett csak kettő és egy box.

Szal régebben jártam boxra aztán jól hangzik, h egy héten többször, de ugye aki volt már tudja, h most egy kezdő csoportba mi van?

Bemelegítés, utána két kör futás meg a tököm tudja, a lényeg, h 80% számomra fölösleges így, mert állóképességem meg van.

Viszont haladóba meg nem akarok menni, mert technikailag nulla vagyok.



2013. júl. 10. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Hello! Én is személyi edzőhöz járok, heti 3 kickbox mellett. Szerintem jobb mint ha elmennél egy kezdő csoportba! Én elmondtam neki, hogy fejleszteni akarom az ütéstechnikámat, ne akarjon engem futtatni meg hasonló dolgok és valóban azt csináljuk amit én szeretnék! Így csak a bunyóra tudok fókuszálni!
2013. júl. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akkor frankón megmondtad neki és mit csináltok abban az egy órában?

Milyen volt a hozzáállása?

2013. júl. 10. 20:17
 3/11 aikiboxer ***** válasza:

Szerintem:


- Az, hogy más sportban milyen az állóképességed, majdnem teljesen mindegy a bokszban... Annyira különbözik még a különböző küzdősportokhoz szükséges erő és állóképesség is, hogy a bokszedzést semmi nem helyettesítheti. (Eleve nem nagyon ütnek sehol 14 unciás kesztyűvel másfél óra alatt több ezret...) Még a gyakorlott bokszolók is meg akarnak halni két hónap kihagyás után az első héten -- hiába sportoltak közben mást.


- A bokszedzés nem véletlenül van úgy felépítve, okos módon, ahogy. Futás, nyújtás, bemelegítés, ugrálókötél, árnyék, zsák, iskola, ring -- ezeknek mind megvan a maguk mély értelme, pl. a kötélnek a lábmunkában, ritmusérzékben stb. Melyiket akarnád kispórolni? Azt a 2 kör futást az elején (ami után már bokszos gyakorlatok vannak -- egyenessel lépegetés stb.)?


- Nyugodj meg: még a világklasszis versenyzők is, mint Kokó vagy Madár ugyanezzel a módszerrel jutottak el a csúcsra és ma is, ha edzenek, tök ugyanezt csinálják -- és nyugi, van bennük alázat beállni a kezdők közé is...


- Ezt a kezdők/haladók dolgot sem értem -- kötélnél, árnyéknál, zsáknál nem mindegy, hogy ki dolgozik melletted? A ringben pedig a kezdőket mindig haladókkal teszik össze, ennek van értelme -- a haladó tud a kezdőre vigyázni, tanítgatni, gyakoroltatni, nem csapkod össze-vissza stb. Meg tudod én is szeretek akár teljesen kezdőkkel is lenni -- velük csak lábmunkát gyakorlok (amíg ők próbálnak megütni), meg szeretem tanítgatni én is őket. Valahogy ezt az egészet amit írsz, nem nagyon értem.


- Végül a magánedzést se nagyon értem... Nálunk 20-30 ember jár egy edzésre, az edzőink mégis mindenkire egyformán tudnak figyelni. Egyedül nem jó edzeni egyáltalán, nagyritkán a nyári szezonban előfordul, hogy csak 1-2 ember van a reggeli edzésen, elég rossz... Csapatban edzeni motiválóbb, a többiek húznak felfelé folyamatosan, tudod magad a szomszédodhoz viszonyítani stb. Meg tudod a boksz páros sport, legalább két ember kell a kesztyűzéshez -- csak nem az edzővel akarsz kesztyűzni?! És minél több partnerrel kesztyűzöl, annál több stílust, taktikát ismersz meg -- mindenki más és más. Pont azért szoktunk közös edzéseket tartani más klubokkal, hogy ne mindig ugyanazokkal eddzünk... Szóval ennyit a magánedzésekről.


- A heti 1 edzés jobb mint a semmi, de a heti 3 lenne a fejlődés kulcsa, főleg a te szinteden.

2013. júl. 11. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 aikiboxer ***** válasza:
Ja és mifelénk nem szokás "frankón megmondani" semmit az edzőnek, hagyományosan magázzák az edzőt a sportolók, és az edző mondja meg, hogy mi lesz és nem fordítva...
2013. júl. 11. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Amíg 2 ezret fizetek óránként, addig szerintem én mondom meg hogy mit szeretnék csinálni, hiszen direkt azért van! Ez ahová én járok ott csak magán edzések vannak! Nem járnak versenyre stb... Én tudom, hogy nekem mire van szükségem és mit szeretnék fejleszteni! Ennyi
2013. júl. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 aikiboxer ***** válasza:
Killerhagyma: amelyik edző megvehető, az nem valódi edző.
2013. júl. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ti félreértitek amit én írtam! Ugye mint mondtam kickbox edzésre járok, heti háromszor! Az edzés 2 óra, járunk oda kb 25-en! A bemelegítés kb fél óra! Marad ugye 1,5 óra vissza! Na most számold ki hogy 25 ember egyesével megy az edzővel iskolázni, akkor mennyit időt jut egy emberre!? Durván 3,5 perc! Na most én akihez járok, ő egy volt profi bunyós és ő tart magán edzéseket! Felhívom és elmondom neki hogy szeretnék egy órát iskolázni! Ő meg mondja hogy oké, ad egy időpontot és én addigra megyek! Ennyi! Itt nincs megvéve senki! Ezt hívják személyi edzőnek!
2013. júl. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ugyan ez a problémám, h nekem ne mondja senki, h 30 emberre 1 edző olyan, mint 1 edző 1 emberre.

A cf edzés meg simán felveszi a kesztyűt, főleg ha az embernek van boxzsákja meg kesztyűje;)

Szal sok az üresjárat.

Azt elismerem, h nincs kiveösszeütni, de ez a legkevesebb, mert ezen tudok változtatni.

De nekem ettől még akkor se lesz időm arra, h egy héten 3* azért utazzak, h 10 percet rám szánjanak.

Egyébként a frankó megmondás az nem megalázást jelent, hanem h egyenes vagy.

Jah és annyit szeretnék még, h akkor szerinted mire való a személyi edző?

2013. júl. 11. 20:48
 9/11 aikiboxer ***** válasza:
Vannak olyan sportok, ahol van értelme a személyi edzőnek, mint a testépítés, kettlebell stb. Mert odaáll melléd az edző, és aprólékosan javítgatja a technikádat, mondja, hogy mit hogy csinálj teljesen személyre szabottan. A boksz az teljesen más. Ott jobb a csoportos edzés. De felőlem arra költöd a pénzedet, amire csak akarod. De bokszolni így nem fogsz megtanulni sosem.
2013. júl. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De nekem ugyan ez kellene, h oda áll mellém és akkor osztja az észt, h h ütök, miért raktam le a kezem, így csináljam, úgy csináljam, h áll a lábam stb...
2013. júl. 12. 01:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!