Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzésterv összeálítása?

Edzésterv összeálítása?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni,hogy jobb edzeni??

pl egy nap megmozgatni az egész izmaidatt vagy csak 2-3 izmot megmozgatni pl Mell,váll,hát + láb!?


2013. máj. 21. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:

kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]

2013. máj. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi! De én már szerencsére nem vagyok kezdő!

Ez már a 4-ik évem az edzésben! :) Csak valhogy mindig féltem át térni erre az edzésre, mert attól féltem,hogy az izmom nem fog úgy nőlni mint eddig.!

2013. máj. 21. 20:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem csak kezdő edzéstervet írtam. A végét nem olvastad? :)
2013. máj. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Dede láttam,csak én az elejére értettem! :)
2013. máj. 21. 20:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól függ kezdő vagy-e. A négy év önmagában semmit nem jelent, vannak bizonyos mérőszámok, amelyeket teljesítened kell ahhoz, hogy értelmesebb legyen osztott edzéstervet végezni.


A fekvenyomás a könnyebbik rész: 8-10 ismétlés sorozatonként, saját testsúllyal, guggolásban számolhatsz rá minimum 20%-ot, "felhúzásban", pedig a testsúly másfélszerese, 8 ismétlésekkel. Valszeg kezdő vagy.


Végezz pár gyakorlatot edzésenként: guggolás, felhúzás, evezőgyakorlat, húzódzkodás, fekve és fej fölé nyomás,némi bicepsz, alkar, vádli és hasgyakorlat. Sosem kell erőltetni, de meg kell erősödni!

2013. máj. 23. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, de mivel a kérdésnél nem írtad, hogy kezdő vagy e, így nekem úgy kellett válaszolni, hogy bárkinek jó legyen. Ha meg nem írom le, hogy kezdőknek teljes testes kell, akkor meg az a baj. Ha meg leírom, akkor meg látod ez a baj. Gondoltam lesz annyi logikád, hogy kikeresed a rád vonatkozó részt és azt veszed figyelembe.
2013. máj. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!