Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szálkásító diétával kapcsolato...

Szálkásító diétával kapcsolatos kérdés! (? )

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon:


[link]


azt olvastam, hogy ki kell számolni, hogy mennyi fehérjét és szénhidrátot kell naponta enni. Mivel 57 kiló vagyok ezért 142g fehérjét és 85g szénhidrátot.


Ma ettem ilyen Toszkána zöldségkeveréket:


[link]


és itt azt írja, hogy 100g termékben 1,5g fehérje és 3,4g szénhidrát van. Én ma egész nap ezt ettem kis adagokban (de még persze mást is, csak most ezen van a hangsúly), tehát az egész mennyiségben volt 6g fehérje és 14g szénhidrát.


A kérdésem pedig az lenne, hogy lehetséges, hogy csak ennyi fehérjét és szénhidrátot tartalmazott ez? A 142g fehérjét és 85g szénhidrátot még csak meg se közelíti. Vagy rosszul számoltam valamit?


2013. máj. 5. 17:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Igen mivel ezek zöldségek, elsődlegesen inkább rosforrások, és diétában szükségesek, hogy ne halj éhen.

Fehérjeforrások: sovány húsok (csirkemell, pulkyamell, hal stb), sovány túró, tojásfehérje

Szénhidrátforrások: rizs, barnarizs, teljeskiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, hüvelyesek (bab, lencse)

Zsírforrások se ártanak: lenmagolaj, halolaj, extra szűz oliva

2013. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Akkor jó, köszönöm!
2013. máj. 5. 17:14
 3/17 anonim ***** válasza:
De ha elolvastad a linket akkor ezek felett hogyan sikerül átsiklani?
2013. máj. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A 2. pontig jutottam :D Türelmetlen voltam és már rögtön számolgattam.
2013. máj. 5. 17:18
 5/17 anonim ***** válasza:

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]



Neked nem csak zöldségeken kellene élni, hanem 300-400 g hús is kellene + 150 sovány túró. edzés után protein. Sok fehérje kell, mert különben izomból is fogysz!

2013. máj. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
De amúgy 57 kilóra minek szálkásítasz még?:)
2013. máj. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

Te mondtad! :D

2013. máj. 5. 20:46
 8/17 anonim ***** válasza:
Előbb legyen izomtömeg, utána szálkásíts..)
2013. máj. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Amúgy azt sem értem miért kéne szálkásítanom... :D
2013. máj. 5. 20:53
 10/17 anonim ***** válasza:
nem kell, te írtad a kérdésben.
2013. máj. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!