Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futással kapcsolatos kérdés?

Futással kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, 170 cm és 65 kg.

Szeretnék elkezdeni futni, de attól tartok, hogy a melleim a futás következtében megereszkednek, lógni fognak.

Ezzel kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hogy alaptalan-e a félelmem vagy ez valóban előfordulhat.


Elég rég nem sportoltam (középsuliban végig felmentett voltam egészségügyi okok miatt). Heti 1-2 alkalommal járnék el futni kezdetben 30 percet, aztán fokozatosan emelném az időt.


A válaszokat, esetleges tanácsokat előre is köszönöm.


2013. ápr. 30. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Lány vagy????
2013. ápr. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, lány vagyok.
2013. ápr. 30. 18:57
 3/7 anonim ***** válasza:
:) hát mondjuk használj valami cici fixet vagy nem is tudom
2013. ápr. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Add a kezembe futás közben
2013. ápr. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

szilard9595 köszi a választ. :)

Sportmelltartóra gondoltam, de kérdés, hogy ér-e valamit.

2013. ápr. 30. 19:07
 6/7 Linkoln ***** válasza:

Elvileg nem kellene lógósodni tőle.

Edző vagyok, de még nem találkoztam ilyen problémával. Az igaz hogy ha nagy a melled, és fogyni is szeretnéla futással, és ez viszonylag gyorsan megy megtörténhet, sőt elég valószínű hogy meg is történik.


De ha csak futsz hogy edzett legyél, meg mert sport, illetve futás közben nem érzed szélsőségesnek a melled mozgását, illetve rendesen étkezel a futás semmiképp nem vezethetne oda.

Ha viszont nagy a melled és nem bírsz olyan dinamikusan futni hogy ne vezessen szélsőségekhez, akkor egy szorosabb cicifix megoldja a problémád. Attól hogy mozog nem fog "kilötyögősödni".

2013. ápr. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Silenthunder válasza:
Nem kell ettől félned. Ha nem ultramaratonra készülsz akkor nem fog a melled zsírszövete észrevehetően változni. :) A heti 1-2 alkalom az nem sok, nyugodtan futhatsz heti 3X, 4X 30 percet, csak egészségesebb és edzettebb leszel semmi több.Vegyél sport melltartót ez fixen tartja a melleidet.
2013. máj. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!