A konzervált hal megfelelő fehérje bevitelre izomépítés szempontjából?
A tejsavó fehérjét például szűréssel. Csak nem az otthoni tésztaszűrővel amivel anyád csinálja a spagettit.
Nem az a baj, hogy nem vagy tisztában a fehérjeporok elkészítésének mikéntjével, hanem az, hogy nem fogadod el azoktól az igazságot, akik viszont igen.
A fehérjeporok természetes forrásokból, természetes eljárások során, természetes formában tartalmaznak fehérjét, csak a húsnak/tejnek/szójának a testednek haszontalan részei nélkül.
Fehérjéket a mai napig nem lehetséges gazdaságosan(!) kémiai úton létrehozni. Aminosav-láncokat már tudnak csinálni vegyi úton, de olyan mennyiséget ami a táplálékkiegészítő-iparnak szüksége lenne, nem.
Mellesleg pedig megjegyezném még, hogy egy kémiailag tökéletesen egyező vegyület, teljesen mindegy, hogy természetes úton jött létre, vagy laborban kémiai úton. Tökéletes egyezés során tökéletesen megkülönböztethetetlen a szervezeted számára. A kémia nem olyan, mint az autógyártás - hogy a kínai hamis Rolex szarabb, mint az eredeti svájci...
Hiába magyarázod neki, ő elképzelte magának, hogy nátrium-hidroxidból, higanyból és radioaktív hulladékból csinálják.
Azt, hogy membránszűrés, ozmózis, még hírből sem ismeri, de az okoskodás az megy. Hogy ki az agymosott az egy érdekes kérdés.
#16: Ez már csak azért vicces, mert az ezt megelőző hozzászólásodban még pont azzal viccelődtél, hogy "Ja eltudom képzelni, hogy csípesszel szedik ki a fehérjét:D "Mindjárt megvan főnök csak az utlosónál remeg a kezem.""
Persze a cikkben idézett "én csupán a puszta kezemet használom ehhez" rész persze az más tészta...
Ez az egyik.
A másik pedig, hogy azért az ne legyen már vitaalap, hogy egy bio-termékekkel kapcsolatos propaganda-cikkben mit állít egy olyan ember, akinek eleve célja, hogy a saját termékét jobbnak tüntesse fel, mint amilyen valójában...
Azt látjuk. Nem tudom, hogy sikerült belekeverni a mérést, ami talán még egy óvodásnak is egyértelmű, hogy kissé más, mint a készítés.
A készítéskor lényegében szűrés történik, membránszűrés, ami azt jelenti, hogy molekuláris méretekben tudjuk elválasztani az alkotókat. Meg centrifugálás, ami fajsúly alapján választ szét. Tehát igazából fizikai folyamatok.
Méréskor a fehérjetartalmat mérik meg, hogy mennyi is az annyi. Ehhez már kellenek vegyszerek, hiszen minden mérés azon alapul, hogy valamit reagáltatunk a mintánkkal, majd megnézzük, hogy válaszol, amiből kiszámoljuk a keresett értéket. Itt a fehérjét kénsavval roncsolják, hogy hozzáférhetővé tegyék a fehérje nitrogéntartalmát (ugye azért AMINOsav, mert nitrogén van benne), átalakítják ammóniává, majd egy hótegyszerű visszaméréses sav-bázis titrálással megmérik. Ez kémiai folyamat, úgy hívják, hogy Kjeldahl-módszer. Én pont nem csináltam ezt sajna suliban, mert a fehérjés óra nekünk kimaradt a tavaszi szünet miatt -.-
Amúgy szerinted ami nem a földből terem vagy a fűben rohangál, az nem természetes?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!