Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fogyás céljából végzett...

Fogyás céljából végzett testedzés esetén is kell a fehérjepótlás?

Figyelt kérdés
25éves vagyok. 2hónapja járok edzőterembe hogy leadjam a terhesség alatt és előtt felszedett kilókat. Legalább heti 3alkalommal kardiozom 45 percet, és legalább heti 2alkalommal edzek hasizomra, vagy lábra. A lényeg hogy edzés után igyak e fehérjeturmixot vagy ne?? Kaptam 100% proteint. Az jó? Kb még 3kgt szeretnék fogyni, és nem túl sok izmot építeni, csak a nőiesség keretein belül.
2013. ápr. 2. 17:06
1 2 3
 21/30 Dogmatix91 ***** válasza:
[link] itt tudsz róla egy kicsit olvasni. Ha ilyen tejes meg kávés a reggelid akkor nem biztos, hogy jó ötlet a turmix mellé. Lehet menni fog a hasad, de egy próbát tehetsz vele. Nem tudom milyen müzlit eszel, igazából a zabpehely lenne a legjobb. Én zabkásának szoktam megcsinálni és abba rakok fehérjét, így elég jól telít és a tápértéke is jó.
2013. ápr. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

nagyon köszi! Szombaton ki is próbálom, remélem a nagy sebesség változtatások miatt nem burulok le a futópadról! :D

majd megirom hogy ment. És ezt egy héten csak egyszer lehet?

2013. ápr. 5. 13:52
 23/30 A kérdező kommentje:
ja és az én anyagcserém elég lassú, nem igazán hajtja semmi!
2013. ápr. 5. 13:53
 24/30 Dogmatix91 ***** válasza:
Futópadon szerintem elég nehéz kivitelezni a gyors sebességváltásokat, de egy próbát megér persze (lehet a bicikli jobb, amíg nem lesz jobb idő, hogy ki lehessen menni). Én maximum 3szor csinálnám ezt egy héten, ha mást nem edzel. Viszont ha nincs már egy közepes állóképességed, akkor lehet tényleg elég lesz amit Norbi mondott (10-20mp es felosztás). Az anyagcserével olyan sokat nem tudsz tenni ha már normálisan táplálkozol.
2013. ápr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 N0rbi04 ***** válasza:
Valamelyik futópadon be lehet állítani ilyen programot. Meg kell kérdezni a helyi illetékest, hogy kell. Akkor magától vált a gép.
2013. ápr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Ahova járok edzeni, nem épp a segítőkész alkalmazottakról híres. Inkább majd megkérdezek valakit, akin látszik hogy ért hozzá. Sajnos ma nem tudtam menni edzeni, kisfiam lebetegedett, én is elkaptam...

Mindkettőtöknek mégegyszer köszönöm. Egyébként érdemes lenne izzasztó övet feltennem? Néhány alkalommal előfordul hogy kardiozás közben zsibbad a lábam? Szerintetek?

2013. ápr. 6. 22:34
 27/30 N0rbi04 ***** válasza:
Hát jó lenne sportorvost megkérdezni. Nekem nyújtás közben szokott. Lehet nyomódik valami ideg. De tutit csak orvos tud. Izzasztó övet nem ismerem, szóval nem tudom használ-e. :D
2013. ápr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Dogmatix91 ***** válasza:
Izzasztóövet én sem próbáltam még, de ha van otthon akkor ártani nem árt. Zsibbadás több mindentől is lehet, vagy ideget nyom valami, vagy esetleg rosszul csinálod az adott gyakorlatot (elképesztő módon tudnak egyesek futni pl.), de elméletileg a kevés folyadékbeviteltől is lehet. Nem tudom szoktál e edzés közben inni, én 1-1,5 litert megiszom a 1,5 óra alatt.
2013. ápr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Elég sok folyadékot iszom, kb egy litert szoktam edzés alatt. Szerintem nem futok elképesztő módon, legalábbis a tükörben nem láttam még semmi szokatlant. :D én egyébként arra gondoltam hogy a sportcipőm nyelve nyomhat valamit???
2013. ápr. 7. 23:23
 30/30 anonim válasza:

Szia!

Egy egészséges diátát és megfelelő edzést nem lehet ilyen hübelebalázs módjára elkezdeni minden utánaolvasás vagy szakember tanácsai nélkül (ezek hiányát a kérdéseid jellegéből és az általad tartott diéta alapján feltételezem)

Egy helytelen diétával csak többet ártasz a testednek. Leépíted az izmaidat és csak marad a zsír. Ezt hívják egyébként "skinny fat"-nek. A fogyást éppen ezért nem kg-ban kell mérni, hanem testzsír százalékban.

Diéta: a legnagyobb baromság amit csak tehetsz ez az "ebédre bármit, este 6 után semmit". Egyedül 2 dolog a fontos. 1. Kevesebb kalóriát vigyél be, mint amit elégetsz ( a szükséges mennyiséget nagyon egszerűen ki tudod számítani a neten is megtalálható kalkulátorral) 2. Ezen a kalóriamennyiségen belüli bevitt étel milyen arányban tartalmaz fehérjét és szénhidrátot. ( szénhidrát alatt nem a fehérlisztet meg a cukrot kell érteni, hanem a hasznos szénhidrátokat mint a zab, rozs, zöldségek stb.) Ezt is ki lehet 1perc alatt számítani a neten kalkulátorral.

Edzés: tök mindegy mennyit edzel, ha a diétád nem megfelelő, soha nem fogsz feszesen lefogyni. Nem véletlenül folyik a csapból is az arany szabàly: a fogyás 30% mozgás 70% diéta. Edzés előtt ne vacsorázz. Előtte hasznos szénhidrátot kell bevinni, hogy nagyobb legyen az állóképességed, de mégse terheld le kajával a tested az edzésre. Erre a legjobb tipp: egy banán edzés előtt fél órával. Edzés után pedig fehérje, hogy ne az izomzatodból veszítse az energát a tested. Ez lehet por formájában, de teljesen jó helyette a tojás, túró, zsírszegény tejtermékek, sovány húsok.

Egy jól felépített diéta mellett nincsen szükség táplálékkiegészítőkre ha nem testépítő vagy. Természetes úton is megadhatod a megfelelő ételekkel a szükséges tápanyagokat. A dolog nyitja inkább, hogy mikor viszed be ezeket az edzéshez képest.

Ezen kívül minimum 1,5-2 l víz naponta.

Lehet, ez elsőre bonyolultan hangzik, de egy kis utánaolvasással gyerekjáték. Másképp viszont soha nem fogod elérni a célodat és puhos maradsz, nem mellesleg pedig nem egészséges.

Sok sikert!

2016. júl. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!