Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fogyás céljából végzett...

Fogyás céljából végzett testedzés esetén is kell a fehérjepótlás?

Figyelt kérdés
25éves vagyok. 2hónapja járok edzőterembe hogy leadjam a terhesség alatt és előtt felszedett kilókat. Legalább heti 3alkalommal kardiozom 45 percet, és legalább heti 2alkalommal edzek hasizomra, vagy lábra. A lényeg hogy edzés után igyak e fehérjeturmixot vagy ne?? Kaptam 100% proteint. Az jó? Kb még 3kgt szeretnék fogyni, és nem túl sok izmot építeni, csak a nőiesség keretein belül.
2013. ápr. 2. 17:06
1 2 3
 11/30 Dogmatix91 ***** válasza:

azért egy diéta nem ennyiből áll :)

[link]

Ez egy jó kiindulási alap. A hát gyakorlatokhoz miért kell segítség? Milyen gyakorlatot szeretnél csinálni?

2013. ápr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 N0rbi04 ***** válasza:
[link] Itt vannak hát gyakorlatok. De ajánlom a törzset merevítő izmok oldalt is. Erről feledkeznek meg sokan. Elején csak kis súllyal, és fontos a rendes bemelegítés. Ide segítség sem kell.
2013. ápr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
köszi, nagyon örülök hogy ilyen segítőkészek vagytok. A diétával kapcsolatban csak annyit tennék hozzá hogy mivel elég nehéz egy gyerek mellett mindent elvégezni, és még edzeni is eljárni, ezért az ebéden nem tudok változtatni, mert 3felé főzni nem menne. Ezenkívül ezt az étkezési formát igyekszem majd megtartani, hogy később se hízzak. Ez egy betartható dolog számomra. Remélem így is eredményes leszek...
2013. ápr. 3. 14:28
 14/30 N0rbi04 ***** válasza:
Diétához segítség: [link] Bővülő receptekkel. A csirkefalatok, és a zabos lepény nagyon finom. Laktató reggeli. Lényeg, hogy lassú szénhidrátokat egyél. Zab, barna rizs(ennél vigyázni kell mert majd 45 perc mire megfő), rizs stb. Valamint Marha, csirke, hal, tojás stb legyenek az asztalon. Persze zöldség minden mennyiségben.
2013. ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Dogmatix91 ***** válasza:
nyugi nem gond, ha nem 100% os az étrend. Gondolom úgy sem szeretnél versenyezni, sok fölösleg meg nem lehet rajtad. Még az jutott eszembe, amit azt hiszem nem írtam/írtak, hogy súlyzózással kezd az edzést ne kardióval.
2013. ápr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Hát ha tudtam volna hogy ilyen sok segítségem lesz itt, akkor már rég feltettem volna a kérdéseim! :)

Pl ezt sem mondta senki hogy a kardio legyen a végén és egyben. Mindig variálni szoktam, fél óra taposás, edzés fenn, negyed óra futás pl. Igazából nem tudom hogy mikor fogok tetszeni magamnak, olyan rég volt már olyan... :( de most végre igazán eltökélt vagyok, nem gyorsan hanem tartósan akarok fogyni, edzés közben is csak erre gondolok. Mindemellett a tehesség miatt letettem a cigit, mióta edzek azóta nem hiányzik, és felfrissülök edzés után. A 66kghoz 172cm vagyok, nem tudom mi lenne az ideális súlyom.

2013. ápr. 3. 22:41
 17/30 N0rbi04 ***** válasza:
Nagyon szívesen! ;) Egyébként, asszem korábban is írták, hogy intervallumot is próbáld ki. Nekem az pl nagyon bejött. De azt külön edzésnapon.
2013. ápr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Dogmatix91 ***** válasza:
A 66kg elvileg jó súly a magasságodhoz, de a kérdés, hogy miből áll össze az a 66kg? :) Elmondok valamit a yo-yo effektusról csak úgy érdekességnek. Tegyük fel lefogysz hirtelen 15kilót, örülsz a fejednek, hogy milyen király vagy, csak sokan azt nem tudják, hogy ennek nagy része izom. Ezért fontos nagyon a megfelelő fehérjebevitel! Az izomzat fenntartásához kell a legtöbb energia és ha úgy ítéli meg a szervezeted, hogy nem szükséges akkora izomtömeg (már pedig sajnos úgy ítéli meg), akkor szépen elkezdi felemészteni az izomzatot. Ezzel duplán jól jár, mert kevesebb energiát fog igényelni a szervezeted + az izomzat elégetésével rengeteg energiához jut. A zsírszövetet csak akkor áll neki bontani, amikor már nagyon szükséges (ezért bírod ki sokáig kaja nélkül). Tehát lefogysz 15kilót, aztán visszaszedsz 10-15-20 kg-ot, de annak nyilván elenyésző része lesz izomzat (vagy egyáltalán nem az lesz), ez után ha megint lefogysz, akkor megint az izomzatodból fogsz sokat fogyni és így tovább. Nyilván valamennyi izom szükséges a mozgáshoz, azt meg is tartja magának a szervezet, de csak annyit amennyi feltétlenül szükséges. Na most a megemelt fehérjebevitellel ezt tudod elkerülni! A cigi lerakása életed egyik legjobb döntésének fog bizonyulni :) Ha fogyasztasz még üdítőket, csokit, cukrot meg ilyen szarokat akkor azt is el kéne hagyni :)
2013. ápr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Ha elmondod hogy mi is az az intervallum, akkor nagyon szívesen kipróbálom! :) egyben 45perc kardio??


Remélem soha nem szokom vissza. A terhesség rengeteg dologra rábírja a nőket, így pl arra hogy nemcsak a cukros üditőket hagytam el, de szénsavasat sem iszom azóta. Sima csapvizet iszom. Csokizabáló meg sosem voltam, hetekig kerülgettem mindig a kapott desszerteket. Akkor tehát fehérjepótlás kötelező. :)

ha a reggelim müzli tejjel+tejes kávé akkor is kell még a reggeli turmix?

2013. ápr. 4. 22:51
 20/30 N0rbi04 ***** válasza:
Nos annyi a lényege, hogy váltogatod intenzitást. 5 perc bemelegítés, és 8 blokk pl. egy blokk: 10 mp sprint, 20 mp kocogás, végén 5 perc levezető séta. Ezeket lehet variálni. Guglizz rá! Sok más program is lehet. Az a lényeg, hogy ez elvileg egész napra felgyorsítja anyagcserédet. Nem kell 45 percig futni, hogy egyáltalán elinduljon zsírégetés.
2013. ápr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!