Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fogyás céljából végzett...

Fogyás céljából végzett testedzés esetén is kell a fehérjepótlás?

Figyelt kérdés
25éves vagyok. 2hónapja járok edzőterembe hogy leadjam a terhesség alatt és előtt felszedett kilókat. Legalább heti 3alkalommal kardiozom 45 percet, és legalább heti 2alkalommal edzek hasizomra, vagy lábra. A lényeg hogy edzés után igyak e fehérjeturmixot vagy ne?? Kaptam 100% proteint. Az jó? Kb még 3kgt szeretnék fogyni, és nem túl sok izmot építeni, csak a nőiesség keretein belül.
2013. ápr. 2. 17:06
1 2 3
 1/30 Dogmatix91 ***** válasza:
100%
Diétában sokkal fontosabb a fehérjebevitel! Ha nem viszel be kellő mennyiségű fehérjét akkor izomból sokat fogsz fogyni. 2-2,5g/ttkg fehérje legyen meg minden nap.
2013. ápr. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Igen! Izmot építeni meg fogyni úgysem tudsz egyszerre, mert más étrend kell hozzá. De fogyásnál még fontosabb a fehérje, és többet is kell bevinni, mint tömegelésnél, hogy izomból minimálisan fogyj.
2013. ápr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Adam9211 ***** válasza:

Ahogy az előttem lévő írja!


És attól ne félj, hogy túl izmos leszel, ez nem ilyen egyszerű! Abban sok évnyi kemény munka van és nem kardió! :)


100% protein lehet nagyon sok fajta mint gyártó, mint alapanyag szempontjából! Legjobb a tejsavó alapú fehérjepor! Reggel felkelés után és rögtön edzés után fogyassz 1-1 adagot lehetőleg vízzel, ha ihatatlan számodra akkor zsírszegény tejjel! :)

2013. ápr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Sciteces cucc egy testépítő barátomtól.

Még annyi lenne a kérdésem hogy este 7 körül van lehetőségem edzeni menni, előtte eszem vacsorát(,kb 1 órával előtte) sok zöldséggel kevés szénhidráttal,és edzés után kb9 körül megiszom a turmixot az elég? Olyankor enni már nem szoktam.

2013. ápr. 2. 18:15
 5/30 A kérdező kommentje:

az is lehet hogy ha most ezt elkezdem inni súlyom nőni fog? Lehet hogy az izmomból fogytam?

100% whey protein

2013. ápr. 2. 18:21
 6/30 N0rbi04 ***** válasza:
Jó, de turmixot közvetlenül edzés után kell inni. Este lefekvés előtt kis sovány túró, vagy kazein. Kardió meg legyen rendes, ne ilyen "lötyögünk az eliptikus tréneren fél órát" szintű. Nem is tudom minek vannak olyanok. :D Súlyzózás mehet mellé nyugodtan, legalább lesz egy kis tónusa az izmaidnak. ;)
2013. ápr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Igazából ritkán probálkozom az elliptikus géppel, mert sosem "izzaszt le igazán"! Leginkább futok, taposom, gyaloglom "dombon". Ezek jók? Két részletben, fél órát kezdésnek, majd az láb v hasizom gyakorlatok, aztan negyed óra a végén! ???
2013. ápr. 2. 21:05
 8/30 Dogmatix91 ***** válasza:
én nem csak lábaznék. Szép ha van egy kis karja, válla, háta egy nőnek (nem azt mondom, hogy kétajtós szekrény legyen). Fogyás szempontjából szerintem az intervallum edzés a legjobb és leghatásosabb, de mindenkinek más jön be. Nem valószínű, hogy diétás kaja mellett nőni fog a testsúlyod, de van rá példa (millióból kb. 1). Egyébként nem számít hány kiló vagy, a tükörnek kell hinni nem a mérlegnek. Van 60kilós tiszta zsíros, löttyedt lány és van 70kilós gyönyörű, feszes, formás is. Hidd el, hogy a kutyát nem érdekli hány kiló egy nő, hogyha jól néz ki.
2013. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Pont ez a bánatom. Jelenleg 66kg vagyok,5kgt fogytam, 4 kilóval kevesebb vagyok, mint amikor terhes lettem. Hiába mutat kevesebbet a mérleg, és férek bele 2 számmal kissebb nadrágba, amikor tükörbe nézek nem látom a változást. Lehet hogy a bőröm sem bírja követni a súlyom(sajnos elég problémás a bőröm), de valami nem jó az biztos. Egyébként a diétát úgy kell nálam érteni hogy 5X étkezem, kisebb mennyiséget, de ebédre főtt ételt(bármi) , a vacsorából vontam ki a kenyeret, helyette zöldséget eszem. Ennyi. Nem tudom mit tehetnék még...
2013. ápr. 2. 22:44
 10/30 A kérdező kommentje:
ja és a hátgyakorlatokat én is szeretném csinálni, csak most senki sem segít. Talán nemsokára lesz segítségem!
2013. ápr. 2. 22:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!