Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 30 perc aerob edzés elég?

30 perc aerob edzés elég?

Figyelt kérdés
ha előtte kb 1 órán át súlyokkal edzettem

2013. febr. 13. 12:03
 1/7 Sznofru ***** válasza:
A súlyzós edzésnek semmi köze az aerob edzéshez, tehát tök mindegy hogy mennyit edzettél előtte. Ha lehet ne utána aerobozz, hanem másik nap. Kezdésnek elég a 30 perc ha most kezded, de amúgy az 1 óra alapból kéne.
2013. febr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

tudom hogy átlag 40-45 perc után indul be a zsírégető folyamat

de a súlyzós edzéssel elégetem a ch-t így nem hamarabb indul be majd a zsírégetés?

2013. febr. 13. 12:09
 3/7 Sznofru ***** válasza:

Semmi köze hozzá.


Az egyik anaerob folyamat, a másik aerob. Attól, hogy van-e az izomban felhasználható glikogén vagy nincs, tök mindegy.

2013. febr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez igaz, de ha be vagy töltve ch-val, akkor mégiscsak onnan többet használ még aerob edzésnél is, mivel az az elsődleges üzemanyagunk. Könnyebb a szervezetnek abból fedezni az energiát, mint zsírokat elégetni.

Egyébként olyan nincs hogy tisztán zsírból használod az energiát.

2013. febr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sznofru ***** válasza:
Nyilván nem csak zsír, pont ezért lenne jó, ha nem edzés után aerobozna. Ugyanis ha nincs megfelelő glikogén akkor máshogy nyúl és az még nem a zsír lesz.
2013. febr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sznofru ***** válasza:
"máshogy" --> "máshova"
2013. febr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez bizony így van, sajnos izomhoz is nyúl a szervezet, tehát ha mégis súlyzós utánra fér be csak az aerob, akkor nem árt előtte BCAA és/ vagy glutamin.
2013. febr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!