Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fegyencedzés vagy a testépítés?

Fegyencedzés vagy a testépítés?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánljátok egy 18 éves fiúnak sportolási célból, aki tesi szakra akar menni, illetve a másik kérdésem, hogy a fegyencedzés osztott tervvel kezd viszont mindenhol azt olvasom, hogy teljes test edzéssel kell kezdeni, akkor ez hogy is van?
2013. febr. 4. 09:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezekből a kérdésekből szokott nagy vita keletkezni. :)

Szerintem ha a méret is fontos, akkor súlyzós edzés is legyen. Fegyenccel erősödhetsz, növeli az erőállóképességet (mert van aerob állóképesség is) és egy szintig izmosodhatsz is vele. Nagyobb izomtömeghez pedig nem árt, ha kiegészíted súlyzós edzéssel és persze célnak megfelelő étrenddel.

2013. febr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Ment a zöld. A másik kérdésemre nem tudnád-e a választ?
2013. febr. 4. 10:12
 3/27 anonim ***** válasza:
42%

Azért van vita ebből, mert nem vagyunk képesek kettéválasztani a két teljesen különböző edzésmódot, és egymás elé akarjuk helyezni őket.


Ez az emberek sokaságára igaz, Montez és én viszont nem vagyunk ilyenek.

Döntsd el, hogy mit szeretnél, és ahhoz válassz megfelelő edzést. Izomépítés a célod, vagy erősödés? Fegyencedzéssel tudod mennyi izmot szednél fel? Körülbelül a semennyitől kezdve a kevésig terjedhet, táplálkozás, genetika függvényében. Ez zavarna? Engem például nem. Ha izmot szeretnél építeni, mindenképpen ajánlatos a testépítők módszereit megfogadni. Azok erre lettek kitalálva. A fegyencedzés 'saját testsúllyal végzett erősítőgyakorlatok', hozzá edzéstervvel. A kettő egészen más, más az edzésterv, más a terhelés és más az eredmény is.

2013. febr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

A fegyencnél egyből osztott edzésterv van. Vannak alaptervek és nehezebbek is, több edzésnappal.

Itt találod a terveket:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. febr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Én saját súlyos gyakorlatokkal eléggé megizmosodtam, de nem a fegyencedzést követtem. Magam állítottam össze.
2013. febr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
az jó. Lehetne képet kérni?, mert ugye nem mindegy, hogy ki milyen szintet tart izmosnak.:)
2013. febr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Csak a poén kedvéért:

[link]


Ilyeeeen szintű az izmos, és ha még a törcsit is levenné..

2013. febr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
2013. febr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Erről beszéltem. Az első képen még izmosnak látszódik a beállítás miatt a kar, de a második képnél kiderül, hogy ugyancsak vékonyka vagy. Nem rossz forma egyébként, de messze vagy a nagyon izmostól, de még a közepestől is.
2013. febr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Hát igen, erről beszéltetek, kinek mi számít izmosnak..:) szerintem fegyencedzéssel ennyi a max
2013. febr. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!