Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izmosodni szeretnék. Hogy...

Izmosodni szeretnék. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Az én esetem nem túl könnyű.15 éves fiú vagyok.178 cm magas vagyok és 56 kiló.Igen,tudom,hogy vékony vagyok.De nem tudok mit csinálni ilyen az alkatom,szóval megkérek mindenkit,hogy ne is mondja,hogy hízzak ,MERT NEM TUDOK!!!Egyszerűen nem rakódik le rám semmi.De szeretnék kicsit izmosodni.Kockahas,szélesebb váll és nagyobb kar.Na most ne mondjátok nekem,hogy egyek meghatározott étrend szerint,mert nem állunk úgy anyagilag,hogy én minden nap fehérjében gazdag ételeket egyek és kondi terem sincs a közelben.Tehát ez a tipikus sz@rból várat helyzet.Nagyon zavar,hogy látszanak a bordáim(nem nagyon csak picit) és hogy ilyen "gibic" vagyok.Segítsetek,mert már tényleg nem tudom mi legyen..Hogy edzek,hogy izmosodjak?

2013. jan. 29. 12:00
1 2
 1/11 dirtboy ***** válasza:

akkor csak próbálj meg minél közelebb kerülni egy tömegnövelő étrendhez meg nézz egy kezdő edzéstervet.

nagy eredményekre ne számíts így,ez bizony egy költséges sport és az étrendet nem lehet megkerülni ha eredményt is akarsz.

2013. jan. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mit kéne ennem?
2013. jan. 29. 12:15
 3/11 Osynho ***** válasza:

"De nem tudok mit csinálni ilyen az alkatom,szóval megkérek mindenkit,hogy ne is mondja,hogy hízzak ,MERT NEM TUDOK!!!"


Olyan nincs, hogy nem tudsz! Öregek, tolókocsisok stb is szép eredményeket érnek el, akkor egy fiatal, egészséges fiú nem mondhatja, hogy nem tud.


Viszont sajnos megfelelő táplálkozás nélkül nem fog menni. Azt azért érdemes kiszámolni, hogy a mostani kajád mennyibe kerül és mennyi lenne egy fokkal jobb, mert nem biztos, hogy olyan drága az.

2013. jan. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 dirtboy ***** válasza:
bodybuilder.hun találsz tömegnövelő minta étrendeket, nézelődj.
2013. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sok fehérje legyen a kajámban igaz?
2013. jan. 29. 12:33
 6/11 dirtboy ***** válasza:
2-2,5g/tskg mennyiségnyi
2013. jan. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
igen, neked legalább 120g fehérje kell és minimum 300g szénhidrát. Ha nem viszed be ezt a mennyiséget, akkor ne várj izmosodást. Ha nincs súlyzód, akkor végezd mellé a fegyencedzést.
2013. jan. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
milyen is az a fegyencedzés?Bocsi nem értek az ilyesmihez..:) Miből mennyit kéne ennem,hogy az általad leirt mennyiségek biztosan bentlegyenek?
2013. jan. 29. 12:44
 9/11 dirtboy ***** válasza:
fegyencedzés egy könyv címe,két részes a könyv,netről le tölthető.
2013. jan. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A fegyencedzés című könyvet meg lehet venni vagy letölteni torrentoldalakról. De itt is van pár fejezet.

*****

Az első részben ezek vannak: fekvőtámasz, húzódzkodás, tolódzkodás, guggolás, lábemelés függeszkedve, hídtartások, fekvőtámasz kézállásban.


kaja:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]


Amennyi fehérje neked kell az kb 400g csirkemell és kb 150g sovány túró már fedezi. Ehetsz más húst is, pl pulyka, hal, marha, bár ezek drágábbak.

A szénhidrátbeviteledet kb 400g rizs fedezi, de ennél mehet több, ha nem hízol vele.

És itt is lehet más ch-forrás is, amiket fent írtam, csak számolni kell azzal, hogy 100g-ban más-más a szénhidrát mennyiség.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. jan. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!