Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az aszfalton való futás...

Az aszfalton való futás tényleg tönkreteszi a lábakat?

Figyelt kérdés

2012. nov. 6. 01:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki rosszul csinálja annak tönkremegy. De ha tényleg tönkretenné, akkor nem születhetnének olyan rendkívüli eredmények, mint pl ez:

[link]


Itt csak a verseny volt 47oo km futás aszfalton. Most gondold el, emögött mennyi edzés volt! Normális technikával, normális cipőben nem hinném, hogy baja lenne az ember lábának. Figyelni kell a szervezet jelzéseit, és azokra megfelelően reagálni. Magam is évek óta évi kb 2ooo km-t futok többnyire aszfalton semmi bajom.

2012. nov. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igen, jól felvázolta Döncike. Már egyre kevesebben tudunk eljutni igazi futópályákra, kevés is van belőlük, nem beszélve arról, hogy azok a pályák inkább, sőt többnyire az élsportnak vannak maximálisan rendelve. Ha mégis ilyen pályán fut az ember lánya/fia, egy biztos, az edzése közben min. 10X átküldi egy-kát edző másik sávba, stb., hisz ott edzenek a profik, korosztálytól függetlenül. Azonban az aszfalton futáshoz én mindenképpen ajánlanám azt a futócipőt, ami mindenében megerősített, un. maratoni futócipő.

Jó futást, akár aszfalton is!

Üdv.: Rea

2012. nov. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem sokan kicsit félre is értik, mi a hátránya az aszfalton futásnak. Mindenki abból indul ki, hogy az aszfalt kemény, ezért teszi tönkre az ízületeket, a terepen futás meg puha talajon történik, az meg rendben van. A valóság ezzel szemben, hogy a terep egyaránt lehet puha és kemény, gondoljunk csak sziklás-köves terepre vagy fagyott talajra, egy aszfaltra tervezett futócipővel pedig egyáltalán nem okoz problémát az aszfalt keménysége. A lényeges különbség abban van, hogy különösen síkban, aszfalton minden lépésünk majdnem pontosan ugyanolyan, így pontosan ugyanott terheli az ízületeket (és az izmokat is), míg egy egyenletlen terepen minden lépés kicsit más, mert köves, gyökeres, barázdált, stb. Így elvileg egészségesebb (és eleinte fárasztóbb) terepen futni, de nagy eséllyel az aszfalton futástól sem megy tönkre semmid, én is rendszeresen futok aszfalton, csak hétvégén meg nyári hétköznap estéken megyek terepre. Egyébként éppen ezen okok miatt aki terephez szokott, annak nehezebb egy aszfaltos verseny, meg fordítva is.
2012. nov. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 NagyonGonosz ***** válasza:
100%
Jó cipő kell. Van olyan ismerősöm aki 40 éve aszfalton fut és még működik.
2012. nov. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Deeehogy iiiis... a futás a vilááág legegészségesebb mozgásformája, főleg aszfalton.


A futás egy sz.ar, kulturálatlan igénytelen akinek ennyire futja. Divatsport.

Több ezer éve kialakították már a Taiji-t, jógát, QiGong-ot az egészség fejlesztésére, mozgásra ha elgondolkodunk akkor ezeket végezzük. Már ha van lehetőségünk.

2012. nov. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

TaplalkozasHarcmuves :

Ha a sznobizmus fájna... :-)

2012. nov. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%
Nekem az fáj (nem, nem sznob vagyok hanem cinikus) futóknak a térde.
2012. nov. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Futást a jógához hasonlítani.... :-D
2012. nov. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem ismerek a Tápl.harcművész válaszára. Eddigi privát levelezéseinkben maximálisan korrekt és adott témában szakértői választ adott. Miért lenne sz@r a futás? Ha a futás divatsport, akkor lám legyen! 'De! Sajnos nem divatsport, mert nagyon kevesen futnak, ha kompletten nézzük az ország népességét. Én valóban nagy futáspárti vagyok. Ezt tudom csinálni és teszem hossz-hosszú évek óta. Csak és kizárólag jó dolgokat tudok leírni róla. Természetesen egyéb sportok, illetve mozgásformák, tovább megyek mentálisan is erősítő jógák, stb. is érdekelnének, de egyenlőre a napi 1 óra 15 perces futás fér bele az időmbe. Ha valóban divatsport lenne a futás, akkor miért van az a rengeteg elhízott ember Mo.-on? Persze az étkezés is fontos, de akkor inkább úgy fogalmazok, miért hullik a magyarok többsége szív- és érrendszeri betegségekben ezresével évente? Ha divatból futnának mennyivel is nőne az esélyük a hosszabb életre?

Táplálkozás Harcművész! Szerintem nem gondoltad át, amit leírtál. Lennének olyanok, akik primitív jelzővel illetnék fenti megnyilatkozásodat. Én nem teszem, hisz nem feltételezem, hogy komolyan gondoltad, amit leírtál.

Üdv.: Rea

2012. nov. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Rajnai Rea:

Először nem esett le, de poénnak szánta.

2012. nov. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!