Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A betonon futás minden esetben...

A betonon futás minden esetben tönkreteszi az ízületeket?

Figyelt kérdés
Nem lehet ezt megfelelő cipővel, és talpbetéttel kivédeni, ill. minimálisra csökkenteni?Szeretek futni, de most volt egy idegbecsípődésem, elvileg amiatt, hogy kemény talajon futok..Futópadon dögunalom, még zenével is, füves pálya meg nincs a közelben, és nem fogok emiatt utazgatni...Nem vagyok túlsúlyos (176/61, 19/L).Olyan borzasztó, hogy a már eléletileg egészséges tevékenységeket sem lehet körülményesség nélül végrehajtani:S
2010. márc. 26. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
vegyél rendes futócipőt, és melegíts be rendesen előtte. De sajna a futás ilyen, ez főleg genetika kérdés. Van olyan aki 60 éves és 20 éves kora óta versenyszerűen / rendszeresen terepen fut, és semmi baja az izületeinek. csak ez ritka mint a fehér holló.
2010. márc. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Salak pálya sincsen???

Amúgy tényleg egy jó futó cipő kellene.Lehet hogy kicsit drága de megéri az árát.

2010. márc. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nincsen salakos pálya sem a közelben, csak konditermek, de erről már kifejtettem a véleményem..Tudnátok mondani konkrét cipőmárkát, ami segíthet abban, h futás mellett egészségesek maradjanak az ízületek?
2010. márc. 26. 13:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam futni, úgyhogy nekem nincs erre külön futócipőm se, viszont ne ezen spórolj szerintem: egyébként google, nem kell semmilyen titkos dologra gondolni
2010. márc. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát sokféle márka van.Én a cipőmet az Intersportban vettem 6ezer forintért.Nem nagy márka, de kényelmes és jó benne futni.Itt is rengeteg féle van.Pl.: Adidas, Saucony, Kalenji,...stb És az árak is változóak van 40 ezerért is.
2010. márc. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 maundrel válasza:
100%
[link] ez a cikk segíteni fog szerintem :)(én is hasonló "cipőben" járok mint te)
2010. márc. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én az első válaszban említett fehér holló féle lennék. 50 évesen is több tíz kilómétereket futok, és emelkedőn is. Én mindenképpen a természetet részesítem előnyben, ha csak lehet, kint, terepen futok. Ez az egészséges és a normális. Ha tényleg nincs futható terep a közeledben, mégiscsak jobb lenne egy kis áldozatot hozni, és elutazni valami közeli jó helyre. Ez Magyarország legtöbb részén megoldható. Még Budapest Belvárosából is ki lehet viszonylag könnyen jutni a Margitszigetre, ahol jó pálya van. Szóval szerintem ez legyen a fő csapásirány.


Mondjuk én is futok sajnos betonon is, mert nem odahaza lakom, és itt tényleg nincs 50 km-en belül alkalmas terep. Szerintem minden cipőben árt, nekem a sarkam lett érzékeny, és kifejezetten e miatt. Minden esetre olvastam, hogy van kifejezetten betonra való futócipő is, nézz utána a neten, ha kell, bár én elsősorban a beton elkerülését ajánlanám, ez a tuti.

2010. márc. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Krisz85 ***** válasza:

osztom a véleményeket, érdemes terepen futni, és a futóművet csak versenyen terhelni aszfalton, aszfaltra való a lábunknak megfelelő futócipőben,

A terepfutócipők olcsóbbak is egyébként és ugyanolyan jók, sőt!

Speciel én mindkét borÍtásra más cipőt hordok, mert hamar szétmennének ha nem Így tennék, de mindenesetre a terepen való futás nagyon jó. Masszőrhöz menj el a becsÍpődésed miatt mert sokat segÍt.

2010. márc. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
47%
3 éve futok betonon semmi bajom nincsen....
2011. máj. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!