Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Napi 20 perc,60%-os futással...

Napi 20 perc,60%-os futással lehet zsírt égetni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 5. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Valamennyit igen, függ, hogy milyen az étrended. Ha nincs szálkásitó diétád, akkor nem fogsz vele sokat elérni. Egyébként nem csak a mozgás során használsz fel zsírból, hanem utána is, mivel az anyagcsere fel lesz pörgetve. After burn hatás. Leginkább intervallum edzésnél van, ha már 20 perc.
2012. nov. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35 percen túli futás után indul be a zsírbontás.
2012. nov. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ma még csak zöldséget, húst ettem.. és ez a terv marad továbbra is. Nekem a gép előtt ülve is ég a zsírom (remélem a megevett zsír és nem a sajátom).
2012. nov. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen az a 60%-os futás? Amúgy a 20 perc nagyon kevés, nem is értem mi értelme van csak 20 percet futni, ha feltételezem hogy otthonról indulsz, akkor 5-10 perc míg átöltözöl, utána 5-10 perc nyújtás, majd le kell fürödni, gyakorlatilag a teljes tevékenység bruttó 50 perc, ha 30 percet futsz, akkor bruttó 60, 40-nél bruttó 70 perc, olyan sokat számít ez a különbség? Ha nem otthonról futsz, hanem valahová ki kell menni, akkor még inkább értelmetlen csak 20 percet futni.
2012. nov. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint a napi 20 perc futás "nudli", azzal semmi zsírt nem fogsz elégetni. Én is úgy tudom, hogy minimum 40 perc intenzív mozgás kell, hogy beinduljon a zsírégetés. Évekig futottam egy Margit-sziget kört 5 alkalommal egy héten, kábé 26-28 perc alatt, de az "úszógumiból" semmi nem ment le. Úgy egy éve kezdtem 2 kört futni minden alkalommal, és így már valami "megmozdult", de még mindig nem volt az igazi. Mondjuk az erőnlétem látványosan javult! Ami viszont a gyors és jelentős eredményt hozta, az az étrend változtatás volt. Fél éve szinte semmi cukrot vagy cukrozott ételt, fehér kenyeret, nátrium glutamáttal és egyéb "E"-kkel szennyezett élelmiszert (felvágottak, vaj-sajtkrémek, ételízesítők, üdítők stb.) nem eszem, és már kábé két hónap után két lukkal beljebb tudtam húzni az övemet... Szóval a megfelelő étrend az első!!! :) Persze az erőnlét meg az álatlános jó kondíció miatt azért csak fussál!!!
2012. nov. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
az előttem szólónak igaza van. az én tapasztalatom is ezt erősíti. a két kör margitszigetezés heti háromszor (10,2 km) bruttó 1 óra futással heti háromszor 4 kilót faragott le rólam 2 és fél hét alatt. nyilván egy kezdő nem tud ennyit futni egyhuzamban, de 30 percnél mindenképpen többet érdemes. akár meg-megállva, sétálós szüneteket tartva. és nem kell mindennap futni. menj el heti háromszor-négyszer, fuss hosszabb távot és garantált az eredmény;)
2012. nov. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!