Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzeni szeretnék fenékre,...

Edzeni szeretnék fenékre, mennyi idő után fog látszódni valami? Naponta kell edzenem? Eléggé plötty. Egyébbként vékony vagyok, csak nincs sok izom rajtam.

Figyelt kérdés
2012. okt. 24. 11:14
1 2
 1/14 anonim válasza:
laza a popsid?naponta azért nem kell de heti 3 4 alkalommal igen
2012. okt. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb lenne rá a súlyzós edzés, guggolás, kitörés, lábemelés hátrafelé térdállásból, merevlábas felhúzás. Heti 2 ilyen edzés elég lenne fenékre, a többi edzésen pedig más izomcsoportokat is meg lehetne dolgoztatni.

Izomnöveléshez fontos a tömegnövelő étrend is.

2012. okt. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Attól "plötty", hogy kevés izom van a fenekeden, viszont a zsírréteg picivel nagyobb, mint kellene. Legalábbis voltam néhány olyan csajjal, akinél ez volt a helyzet a karcsúsága ellenére is.

Ha a mellméreted elviseli, kicsit fogyhatsz zsírból, és mehet ezerrel a tömegnövelés, nem leszel tőle "izmos", ne félj ettől.

2012. okt. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Fogyni is szeretnék, mert persze, ha feljön rám 2-3 kg,az a fenekemre, meg a derekamra megy.

Itthon fogok edzeni, mert gyerek mellett nincs időm eljárni, de a tömegnövelés is muszáj? Az azt jelenti, hogy több fehérjét kell ennem?

2012. okt. 24. 15:55
 5/14 anonim ***** válasza:

na várjunk egy kicsit, sok a félreértés:

Egyszerre nem lehet naturálban izmot felszedni és zsírt leadni, mert energetikailag különböző étrend szükséges hozzá. Izomnöveléshez tömegnövelő étrend kell, ami kalóriapluszt jelent, a zsírleadáshoz pedig szálkásító diéta, ami kalóriadeficitet jelent a napi energiamérleg szempontjából. Tehát el kell dönteni, hogy mi legyen előbb.


Szálkásításnál és tömegelésnél (izom növelést értjük ez alatt, nem kell megijedni:) ) más-más a fehérje és ch arány. Leírom mindkettőt:

Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje és 5-6g x testtömegkg szénhidrát (ch). Lányoknak 3-4g x testtömegkg ch!

Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]



Szálkásító diéta: legyen napi 2,5-3g x testtömegkg fehérje és 1,5-2,g x testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch értéken érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti 0,5-1 kg fogyás, akkor lehet lejjebb vinni. A fehérjebevitel maradjon magas az izomvesztés elkerülése érdekében.

Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

2012. okt. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jesszusom, sosem figyeltem oda mit, mikor, mennyit eszem és még sosem fogyókúráztam. Most is csak 1-2kgtól szeretnék megszabadulni, de én ezt úgy szoktam, hogy nem eszem esténként és 1 hét alatt lemegy rólam. Csak izmosabb popsit szeretnék, ami nem lóg. Muszáj ennyire odafigyelnem a kalóriákra? Azt sem tudom, hogy kell számolni. :)
2012. okt. 24. 16:10
 7/14 anonim ***** válasza:
Kalóriát nem számolok, csak tápanyagmennyiséget. Mondjuk az kiadja a kalóriát is. Akkor leegyszerüsítem: szálkásításnál több fehérje kell és alacsony szénhidrátbevitel. Az esti nem evés nem megoldás a zsírtartalom csökkentésére.
2012. okt. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Oké, köszi felfogtam. És mennyi idő után lehet látványos "javulás"?
2012. okt. 24. 17:38
 9/14 anonim ***** válasza:
Ezt nehéz megtippelni, mert nagyon genetikafüggő. És attól is függ, hogy mi a kiindulási állapot. De pár hónap alatt már látnod kell eredményt. Jó edzést.:)
2012. okt. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A kérdező írja, hogy 1 hétig nem eszik, és lemegy róla 1-2 kg.


Nah ilyenkor a szervezet szereti az izmot bontani, mert az neki költséges, és szereti a zsírt megtartani, mert az neki hasznosítható elraktározott energia. No ééés itt jutunk el a laza farpofákig. Az edzéssel és a tervezett étkezéssel a szervezet fenti viselkedését próbáljuk kiküszöbölni, a sportos alkatért.

[link]


Ha jól akar valaki kinézni, azért tenni kell, és punktum.

2012. okt. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!