Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tényleg a saját testsúlyos...

Tényleg a saját testsúlyos edzés az erő titka?

Figyelt kérdés
2 éve járok kondiba.Magamra pakoltam kb.5-6 kiló izmot(tudom,hogy ez gyengusz,de az abszolút 0-ról indultam),de nem lettem annyira erős.Max.8 húzódzkodás és 20 fekvő megy(sorozatban) Elolvastam a Fegyenedzést,és elgondolkoztam rajta.Tényleg a saját testsúlyos edzés az erő titka?Mi a véleményetek?
2012. okt. 16. 11:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
Igen, igaz. És hidd el a saját testsúlyos edzés is szépen meglátszik. 24F
2012. okt. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2 év folyamatos kondi legalább 18 kiló izmot jelent, a probléma azzal lehet, hogy nincs normális edzésterved és szar az étrended.
2012. okt. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem folyamatos,kb.heti 1-2 átlagban.(sok kihagyás,betegség) Az étrendem tényleg rossz,de nem tudok mit csinálni ellene.Még fiatal vagyok amúgy,16 éves
2012. okt. 16. 12:11
 4/11 anonim ***** válasza:

Az erő titka az erőedzés, nagy súly ehhez mérten alacsony ismétlésszámmal (max 5) míg a testépítés közepes terheléssel és ismétlésszámmal dolgozik. Ugyan használnak az erőedzők is saját testsúlyos gyakorlatokat, de inkább csak kiegészítésként amihez a fegyenc edzés nem jó mankó, de nagy szabad-súlyos gyakorlatokra építenek, mint az erőemelés vagy a kettlebell.


A fekvőtámasz meg önmagában nem erőgyakorlat, max állóképesség, ha erőről van szó akkor egykezes fekvő, egylábas guggolás és hasonló nehéz erő alap gyakorlatokhoz érdemes viszonyítani.

2012. okt. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Némi igazság van benne. Húzódzkodás, tolóckodás, fekvőtámasz, meg stb, ezek erőre mennek.

De ha konditerembe 5-8 között edzesz, az is erőre megy.

2012. okt. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 NagyonGonosz ***** válasza:
Alacsony ismétlésszám, nagy súlyok és JÓ ÉTREND az erő titka. :)
2012. okt. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az erő titka a crossfit!
2012. okt. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Itt senkinek nincs igaza!


Az erő nagysága a szervezetben levő midikloriánok mennyiségétől függ. Midikloriánok nélkül nem létezne élet és nem tudna senki az erőről. Ezek az apró élőlények egyfajta közvetítők az erő és az erő-érzékeny létformák között. Ők tudatják az erő akaratát azokkal, akik fogékonyak az erő irányítására és összekötnek minden élőt a Galaxisban.


Elnézést ezt nem tudtam kihagyni (amúgy sem tudtam volna érdemi dolgot hozzáadni az eddig leírtakhoz)

2012. okt. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem. Most azt hiszed, hogy az új csodamódszer majd segít. de nem.


a helyzet az, hogy ha 5 kilót pakoltál magadrakét év akkor neked súlyos hozzáállásbeli problémáid vannak, vagy simán hülye vagy a sporthoz, de valszeg mindkettő. Most, hogy egy másik edzésrendszerre állsz át, attól nem leszel okosabb, meg a hozzáállásod is ugyanaz marad.

2012. okt. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 VVMMvvmm ***** válasza:

Azért nem hiszem, hogy a kérdező 0 kilóról indult volna.

Mondjuk ha 100 kg a súlyod és 8 SZABÁLYOS húzódzkodást

csinálsz, akkor egyértelműen erős vagy.

2012. okt. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!