Tényleg a saját testsúlyos edzés az erő titka?
Az erő titka az erőedzés, nagy súly ehhez mérten alacsony ismétlésszámmal (max 5) míg a testépítés közepes terheléssel és ismétlésszámmal dolgozik. Ugyan használnak az erőedzők is saját testsúlyos gyakorlatokat, de inkább csak kiegészítésként amihez a fegyenc edzés nem jó mankó, de nagy szabad-súlyos gyakorlatokra építenek, mint az erőemelés vagy a kettlebell.
A fekvőtámasz meg önmagában nem erőgyakorlat, max állóképesség, ha erőről van szó akkor egykezes fekvő, egylábas guggolás és hasonló nehéz erő alap gyakorlatokhoz érdemes viszonyítani.
Némi igazság van benne. Húzódzkodás, tolóckodás, fekvőtámasz, meg stb, ezek erőre mennek.
De ha konditerembe 5-8 között edzesz, az is erőre megy.
Itt senkinek nincs igaza!
Az erő nagysága a szervezetben levő midikloriánok mennyiségétől függ. Midikloriánok nélkül nem létezne élet és nem tudna senki az erőről. Ezek az apró élőlények egyfajta közvetítők az erő és az erő-érzékeny létformák között. Ők tudatják az erő akaratát azokkal, akik fogékonyak az erő irányítására és összekötnek minden élőt a Galaxisban.
Elnézést ezt nem tudtam kihagyni (amúgy sem tudtam volna érdemi dolgot hozzáadni az eddig leírtakhoz)
Nem. Most azt hiszed, hogy az új csodamódszer majd segít. de nem.
a helyzet az, hogy ha 5 kilót pakoltál magadrakét év akkor neked súlyos hozzáállásbeli problémáid vannak, vagy simán hülye vagy a sporthoz, de valszeg mindkettő. Most, hogy egy másik edzésrendszerre állsz át, attól nem leszel okosabb, meg a hozzáállásod is ugyanaz marad.
Azért nem hiszem, hogy a kérdező 0 kilóról indult volna.
Mondjuk ha 100 kg a súlyod és 8 SZABÁLYOS húzódzkodást
csinálsz, akkor egyértelműen erős vagy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!