Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Otthon edzés súlyokal. Rendes...

Otthon edzés súlyokal. Rendes étrendel és saját súlyokal 1 év alat elérhetek valamit? . Már lassan 3 hónapja edzek otthon, saját készitésű súlyokal.

Figyelt kérdés

(18 éves és 186 cm 73 kiló)

Fekpad,csigás súly (mivel hátra és mellre húzást végzek) és öntött súlyom van.

Szeretnék majd komolyabban foglalkozni vele de most még suli-ba járok, még van egy évem utána megyek rendes kondiba.

szeretnék öszeálitani egy étrendet jó lenne ha segitenétek, (olyan kellene amit otthon megtalálható). rendszeresen használok edzés után szőlőcukrot, de táplálék kiegészitőt nem, és nem is akkarok. jó lenne ha segitenétek.


2012. szept. 29. 18:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

és az érdekelne még hogy mi lenne jóbb a mell edzés mellé tricepsz vagy vál?

és hát hoz? kösz mindent :)

2012. okt. 9. 15:52
 12/16 anonim ***** válasza:

mellhez mehet bicepsz, tricepsz és váll is, bármelyik jó párosítás, neked kell kitapasztalni, hogy mi a jó. Sőt néha változtatni is kell.

Háthoz jó a tricepsz, bicepsz és ide is mehet a váll is.


Az a lényeg, hogy lehetőleg ne legyen két nagy izom egymással (mell,hát, láb) Tehát a mellhez és a háthoz is tehetsz kisebb izmot, de nincsenek kőbe vésett csoportosítások. A láb egyedül legyen.

2012. okt. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

kösz :D

még valami hogy én suliba járok és 5 kor érek haza (1:40 kor vége a sulinak utána megyek a kondiba vagy 2:30 végzek vagy 3:45 kór) az érdekelne hogy az étkezés 5 kor hogy legyen? minden órába egyek egy kicsit? vagy hogy? mert ugy olvastam hogy 7 étkezés kel :) és az edzés hogy én mell tricepsz bicepsz láb hát váll és előbb megcsinálom pl a mell gyakorlatait kb 4 gyakorlat és utána kell a tricepsz gyakorlat :D bocs a sok kérdésért de szeretnék elkezdeni komolyaban :D kösz.

2012. okt. 9. 16:40
 14/16 anonim ***** válasza:

a 6-7 étkezés nem úgy van, hogy délelőtt alig eszel után este meg óránként, hanem célszerű lenne elosztani, hogy 2,5-3 óránként kaja. Edzés után viszont azonnal kellene tejsavóprotein+40-50g gyors szénhidrát, pl dextróz.

Majd rá 40-50 percre szilárd kaj, pl csirke-rizs. Este pedig sovány túrót egyél, mert abban van lassú felszívódású fehérje, ami éjszaka ellátja az izmokat tápanyaggal.


Edzés:


kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]

2012. okt. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

helló.

az van hogy délelőt nem tudok anyit enni, suliban már 5 szenvicset viszek, és suli után már is megyek a kondiba, kondi után röktön enni nem tudok mert 45 perces a busz hazáig. ja és én kb 3 hónapja edzetem nem átmozgatót hanem sima edzés vol, de 3 hetet kihagytam és most kezdtem el kondiba járni haveromal.és jó lenne 40-50g gyors szénhidrát a szőlőcukor?(mert a konditerem melet van egy kis bolt és ott árulnak szőlőcukort) kösz szépen az eddigi válaszokat.

2012. okt. 10. 17:26
 16/16 anonim ***** válasza:
Igen, jó lenne 50g szőlőcukor edzés után, de kellene mellé fehérje is.
2012. okt. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!