Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tanácsokra és étkezési tervre,...

Tanácsokra és étkezési tervre, edzéstervre lenne szükségem? (többi lent)

Figyelt kérdés
78kg vagyok, 177cm magas, 22 éves, fiú. Van rajtam felesleg nem kevés, legalábbis én úgy látom. Nincs pénzem nagyon hivatalos edzéstervre és étkezési tervre, de jó lenne néhány tanács olyanoktól, akik benne vannak ebben. Kicsit fogyni szeretnék, vagy ha úgy van, akkor izmosodni, de nem szeretnék izomtól duzzadni, szóval a lényeg, hogy leadni a feleslegből és izommal pótolni. Jelenleg elég sokat eszek, főként a szokásos házi kosztot (pl.: rántott hús, krumpli, rizs, tészták, főzelékek, fehér kenyér, stb.) Tudom nem lehet így komoly tanácsokat adni, meg terveket ajánlani, de azért megpróbálom. Hogyan vágjak bele? Mit egyek? Milyen edzést javasoltok? Esetleg van valami por/turmix/tabletta/stb?

2012. aug. 27. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Alapokat olvasd el: [link]
2012. aug. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).

Ha nincs sok zsír, akkor tömegnöveléssel kezdj:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]


Edzésterv 2 hónapig kezdőknek:

[link]


De olvasd el a sárga kapszulát is.:)

2012. aug. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi nektek! :)
2012. aug. 27. 19:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!