Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 5 napos bontású edzéstervre...

5 napos bontású edzéstervre váltottam. Ha pl 1. nap mellezek és harmadik nap tricepszezek akkor túledződhet a tricepszem?

Figyelt kérdés

1. nap: mell

2. nap: hát

3. nap: bicepsz, tricepsz

4. nap: láb

5. nap: váll

6-7. nap pihenő


Azért írtam ki ezt a kérdést mert már előfordult hogy túledzettem magam és nem akarom még egyszer így elrontani az egész fejlődést.


Egy komoly hátedzés nem veszi igénybe annyira a bicepszet hogy a következő napi bicepszedzéssel túleddzem?

Esetleg jobb lenne 3 napos edzésterv amivel egy izomcsoportot csak egyszer edzek meg egy héten?


2010. dec. 14. 21:52
 1/7 anonim válasza:

Csukja, has, alkar kimaradt

Nincs ilyen h "túledzés", ahogy nincs olyan gyakorlat ami kizárólag 1 izomcsoportot mozgat.(karra pl csak aznap nem edzel amikor lábazol kb.)

Sztem bőven elég 3-4 napos edzésterv is.

2010. dec. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nincs túledzés?jó tudni
2010. dec. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Így is túl fogod magad edzeni, de nem azért, mert a tricepszed, esetleg a bicepszed terheled...
2010. dec. 15. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem fogod túledzeni, ha rendesen kajálsz és eleget alszol (napi 8-9 óra)

Nekem tömegnövelésnél ez vált be:

Hétfő: mell

Kedd: hát

Szerda: váll, has

Csütörtök: pihi

Péntek: kar

Szombat: láb

Vasárnap: pihi

2010. dec. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amit AmiGo ajánl az szerintem is működhet én is hasonlóképp edzek annyi eltéréssel,hogy a kar és szétt van bontva külön napra.

Illetve a pihenők is dinamikusabra vannak állitva mert van mikor lemegy 3 nap egymás után és csak akkor következik a pihenő,bár ez elsősorban nálam az idő miatt van így és néha becsúszik kényszerpihenő is mégis fejlődök.

Szerintem mindenkinek ki kell dolgozni egy olyan módszert ami befér az élletébe iiletve ahhoz legjobban alkalmazkodik akkor sem alul sem túl nem fogja edzeni magát az ember.

2010. dec. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amigo verziója nekem is szimpatikus.Kár hogy nincs időm arra hogy jobban szétbontsam az edzéseimet dehát ez van.

Am a kart én sem bírom szétszedni(bicepsz-tricepsz szuperszett rulz )

2010. dec. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
AmiGo ha adnál egy e-mail címet vagy ide leírnád hogy egyes napokon milyen edzést csinálsz megköszöném
2011. jan. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!